Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bloki DOMPOLU przy ul. Ks. Skorupki i ul.Bielskiego
Schody będą nie bój żaby Octa Wink
(27-07-2012, 12:14)octa napisał(a): (...) Co do przeróbek na własna rękę to nie którzy to chyba zmieniają układ całego mieszkania, nawalajac młodemu gdzie popadnie - własnie zastanawiałem się gdzie tu sens skoro można było przemyśleć wszystko na etapie projektowania i dopilnować wykonanie ( sam zmienialem wiele i wszystko zostało zrobione jak należy, instalacje co, wod-kan i elektr. także wporzadku czytaj; wyłącznik w kuchni włącza i wyłącza światło w kuchni a nie w łazienceWink. (...)

Ja, zanim jeszcze jakiekolwiek ściany zostały wybudowane, wprowadziłem swoje poprawki. Myślałem, że jak są plany, to będzie ok. Tak samo jak postawienie murka w kuchni nierównoległego do ścian - różnica 46mm na długości 1,2m to duuuże odchylenie. Sufit nad schodami - 3 cm w głąb lewa strona w porównaniu do prawej- duuży błąd. Korytarzyk ze schodami - ściana lewa schodzi się na długości 90cm o 6,5cm - w ch*j duuuuży błąd (ale to już sobie podarowałem i sam nad rzuciłem gipsem do wyrównania. Wnęki na drzwi - wszystkie miały podane konkretne szerokości, ale panom wykonawcom się nie chciało robić, mimo gwarancji "dewelopera", że będą takie jak chce, pikuś ojciec zrobił jak trzeba. Jedynie drzwi do najmniejszego pokoju przesuwali, tak jak miało być. Skrzynka na bezpiecznika, krzywa od pionu o 8 stopniu - duuuuży błąd. Co do instalacji wod-kan., no cóż, na planach inaczej, w mieszkaniu inaczej, ale wiedząc, iż takie szpece są w Przemyślu podarowałem sobie. Część sam z ojcem poprawiałem, oczywiście bez ponownej wylewki nie obyło się i przez to pracę stanęły na 5tygodni. Najlepsi są elektrycy, Ci to w ogóle dziwie się, że ich ktoś zatrudnia. Dobrze, że mówiąc Panu "elektrykowi" (znak " bo raczej on się sam tak nazywa i widząc jego wykonanie wątpię, aby miał jakąkolwiek wiedzę na temat wykonywanych rzeczy, bo papier to u Was idzie łatwo kupić z tego co mi się o uszy obiło) nagrywałem nasze plany - przy odbiorze tylko 3 rzeczy się zgadzały Big Grin - brawa dla panów "elektryków". Myślałem, że w ogóle przy takiej pracy musi być wykonany plan. Ani planu, ani dobrej robot. Cóż, mam zdane papiery S.E.P.'owskie i sam dałem radę przerobić. Ale z wykonaniem gniazd lan/TV pojechali. No cóż, nie pilnowałem ich, gdyż nie miałem czasu, a nikt inny nie miał pojęcia co oni tam robią/ nie znali się na temacie.

Ogólnie, zdziwiło mnie, że za takie pieniążki muszę jeszcze wiele swoich wyłożyć, aby było jak w planie ( u nas w Mysłowicach i okolicach nie bywało takich problemów, nie ma firm, że cała rodzina prawie pracuje przy projekcie i budowie), ale w sumie jestem zadowolony z mieszkania.
"Tylko możliwość hamowania daje Ci prawo do prędkości"
No to wszystko jasne - współczuje sytuacji. My sprawdzalismy mieszkanie dość długo z znajomymi,którzy pózniej wszystko nam robili, ale na szczęście wszystko było tak jak chcieliśmy i dobrze wykonane. Co do gniazd RTV/lan to raczej używał będę tego drugiego, kablowka zdecydowanie odpada. Jak coś to sprawdze Flukiem jaka ma kategorie i reklamacja. Trochę dziwie się sytuacji która opisujesz, ja bym nie odpuścił, chociaż z drugiej strony wiesz ze masz dobrze zrobione ;]
80710A06 the server is currently down for maintenance
bywa, nie przejmuję się bo wiem, iż sam dobrze mam zrobione. Kablówkę i neta z Toyi będę miał, bo i w Mysłowicach i tutaj w Przemyślu korzystam z ich usług.
"Tylko możliwość hamowania daje Ci prawo do prędkości"
Macie jakieś info, czy DOMPOL ma zamiar budować nowy blok? Ponoć miał zacząć jesienią ale na razie to nic nie widać. Robotnicy ninja zniknęli Smile
Przy okazji chciałam się dowiedzieć czy zbudowany blok został oddany ?
Wczoraj spychacz równał teren pod budowę kolejnego bloku i magicy wycinali jakieś krzaczory i drzewa, ogólnie prace porządkowe. Widać ani chybi szefu Dompolu dostał pozwolenie na budowę.

Co do wybudowanego ostatnimi czasy bloku raczej jeszcze nie ma pozwolenia na użytkowanie (chociaż kilkanaście dni temu jakieś odbiory były) bo blok nie ma przyznanego numeru.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
(30-11-2012, 16:31)kicia-micia napisał(a): Macie jakieś info, czy DOMPOL ma zamiar budować nowy blok? Ponoć miał zacząć jesienią ale na razie to nic nie widać. Robotnicy ninja zniknęli Smile
Przy okazji chciałam się dowiedzieć czy zbudowany blok został oddany ?
Pozwolenia na budowę jeszcze nie ma bo brak części jednej z działek (współwłasność), sprawa w toku i powinna być rozwiązana do końca roku. Co do pozwolenia to podobno jedyna przeszkoda do wydania pozytywnej decyzji.
Z tego co wiem to nowy blok jeszcze nie ma odbioru, ale mogło się coś w kilku ostatnich dniach zmienić.

Prace porządkowe mogą prowadzić, ale wykopów raczej robić nie będą.
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.
Dzięki za info. Czyli bez zmian. Jestem jeszcze ciekawa czy deweloper płaci odsetki za nie oddanie bloku w terminie.
Witam!
Mam ogromną prośbę do mieszkańców budynków przy bielskiego... Proszę mi napisać mniej więcej jakie są miesięczny koszt utrzymania mieszkania ok 70 m2? Jaki są opłaty stałe? Jakie na wspólnotę mieszkaniową? Czy blok jest dobrze ocieplony? Czy są państwo zadowoleni z wykończenia budynku???
I ja również byłbym wdzięczny za udzieloną informację powyżej Wink




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości