Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opustoszałe budynki w centrum miasta
#21
Od kilku dobrych lat budynek na rogu ul. Mickiewicza i Mariackiej ...

[Obrazek: mapaky.jpg]

... bardzo straszył swoim wyglądem Confused

Tak jeszcze wyglądał w roku 2008 Huh Widok nędzy i rozpaczy Exclamation

[Obrazek: dsc00370l.jpg]

Na szczęście od pewnego czasu coś zaczęło się z nim dziać. Szkoda tylko, że zaczęto go rozbierać (groziło zawaleniem), zamiast dokonać gruntownego remontu Undecided

[Obrazek: dsc01284i.jpg]

Czas pokaże, co powstanie w tym miejscu.
Pozdrawiam Smile
#22
Ale go obili dechami, jakby chcieli zrobić niespodziankę, gdy zakończy się remont, budowa czy cokolwiek planują zrobić z tym budynkiem.

Szkoda, że w Przemyślu obiekty, które pochodzą z czasów twierdzy nie znajdują się "z automatu" na liście zabytków chronionych prawem, w zamian mamy co jakiś czas rozbiórki ciekawych obiektów lub remonty, których efekt przeraża fuszerą.
#23
(11-10-2010, 21:13)Kostek napisał(a): Ale go obili dechami, jakby chcieli zrobić niespodziankę, gdy zakończy się remont, budowa czy cokolwiek planują zrobić z tym budynkiem.

Szkoda, że w Przemyślu obiekty, które pochodzą z czasów twierdzy nie znajdują się "z automatu" na liście zabytków chronionych prawem, w zamian mamy co jakiś czas rozbiórki ciekawych obiektów lub remonty, których efekt przeraża fuszerą.

Ten budynek już nie istnieje. Ciekawe czy jest inwestor który postawi coś na tym miejscu?

[Obrazek: 94805661154169471898.jpg]
#24
tylko się prosi postawić tam ogromną kamienicę przyklejoną do tej obok...
#25
Jeśli dobrze pamiętam to gdzieś na początku roku 2010 rozgorzała na tym forum dyskusja o opustoszałych budynkach w centrum Przemyśla.Mowa była między innymi i o budynku przy Tarnawskiego, który od przedwojnia służył oświacie jako szkoła tego czy innego profilu oraz internat.Dzisiaj przeczytałem w ŻP wypowiedź naczelnika Wydziału Gospodarki Lokalowej UM w Przemyślu p. Roberta Rybotyckiego, który zapewnia, że w przyszłym roku prawdopodobnie ruszą prace adaptacyjne w tym budynku z przeznaczeniem na cele mieszkalne.Ale, zawsze jest jakieś ale, wszystko zależy od decyzji (nie wiem czyjej) w sprawie dofinansowania do inwestycji.Dzisiaj przechodziłem Tarnawskiego obok tego budynku i wydaje mi się, ze remont budynku będzie bardzo drogi, widziałem otwarte okno na parterze (wysokim, ale parterze) co świadczy, że do wnętrza maja dostęp różni poszukiwacze przygód, którzy raczej nie poszanują opuszczonej według nich posesji. Tyle się słyszy o długiej kolejce oczekujących na mieszkania komunalne w Przemyślu a tu budynek opuszczony przez szkołę przed 2010 roku może po ponad 6 latach doczeka się adaptacji ale jak wynika z wypowiedzi p. naczelnika jeszcze nie jest to na 100 % pewne.
Homo nulli coloris
#26
Jak myślicie - czy tam powstanie piotruś ? Smile
Bo w tej części miasta... nie ma żadnego Smile (mówię tu o obszarze na wschód od Siemiradzkiego)
A Ciekawa alternatywa by była gdyby Piotruś powstał gdzieś przy lwowskiej.
#27
Budynki te przy podjęciu odpowiednich działań bardzo urozmaiciłyby miejską infrastrukturę - dopóki nie zostały jeszcze w znaczący sposób zrujnowane. Czym większa zwłoka, tym większa będzie przyszła strata i trud, o ile ktokolwiek jeszcze podejmie się renowacji - skoro obecnie ciężko znaleźć chętnych, później może być już tylko gorzej.
#28
Zastanawia mnie budynek a nawet dwa przy Basztowej, w których lata temu mieścił się Dom Pomocy Społecznej czyli jak mawiano ongiś Dom Starców a obecnie po wyprowadzce tej instytucji do jednego z budynków dawnego Szpitala Miejskiego przy Rogozińskiego, stoją puste i powoli się dekapitalizują. Myślę, że są to budynki miejskie a z wypowiedzi rzecznika pana Witolda Wołczyka (Nowiny z 19.09.14) wywnioskować można,że w mieście jest brak mieszkań komunalnych bo jeśli na mieszkanie komunalne trzeba czekać co najmniej kilka lat..., a tutaj mamy następny po budynku przy Tarnawskiego niszczejący obiekt w centrum Przemyśla.
Homo nulli coloris
#29
(21-09-2014, 15:02)Gała napisał(a): Zastanawia mnie budynek a nawet dwa przy Basztowej, w których lata temu mieścił się Dom Pomocy Społecznej czyli jak mawiano ongiś Dom Starców a obecnie po wyprowadzce tej instytucji do jednego z budynków dawnego Szpitala Miejskiego przy Rogozińskiego, stoją puste i powoli się dekapitalizują.

Gdy przejeżdżałem w tygodniu Basztową rzuciło mi się w oczy, że budynki te są w trakcie remontu, powiedziałbym nawet poważnego remontu. Jakbyś ktoś wiedział coś na ten temat to prosiłbym o garść informacji.
Homo nulli coloris




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości