Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podziemna trasa turystyczna
#31
(18-05-2011, 20:31)Kostek napisał(a): No niestety - wejście wygląda jak do sklepu spożywczego..


No właśnie! Mój szef miesiącami czekał na decyzje co do wyglądu i koloru elewacji budynku (czytaj zapomnianej ruiny na Mickiewicza) figurującej na liście zabytków!
A tu... rachu ciachu stawiamy zejście do metra wzór REMM 2000! Można!? Nasuwa mi się powiedzenie.... "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie"

Zastanawia mnie dlaczego nie bierzemy przykładu z tyle razy wspominanego na forum Sandomierza? Patrząc na reklamy i promocje miasta to aspiracji nam nie brakuje...... a stawiamy....
Same podziemia wyglądają zacnieSmile
Stowarzyszenie KAPONIERA - Przemyski Obszar Warowny
http://www.kaponiera.org
#32
No i jeszcze za przykład w pozyskiwaniu kasy i jej wydawania ZAMOŚĆ

jac.
Stowarzyszenie KAPONIERA - Przemyski Obszar Warowny
http://www.kaponiera.org
Forum Rozwoju Przemyśla
http://www.frp.com.pl

#33
Przed chwilą byliśmy na małym rekonesansie w przemyskich podziemiach.
Chcieliśmy podziękować za możliwość zerknięcia na postępy robót strażnikowi miejskiemu i osobom związanym z pracami przy budowie trasy podziemnej. Ach jak żałuję że nie miałem przy sobie sprzętu foto.
Powiem wam jedno - rewelacja! Na razie jest to kilka kondygnacji piwnic pod UM, ale wkrótce będzie połączenie z kolektorem i wyjście w kierunku płyty rynku. Potencjał jaki tkwi w tym przedsięwzięciu jest olbrzymi. Rzeszowska trasa podziemna już teraz blednie przy naszej. Te fotki z facebooka to tylko zalążek tego co tam jest i co będzie w II etapie. W przyszłym tygodniu planujemy zejście z aparatem fotograficznym i kamerką i zrobienie porządnej fotorelacji.

"Przystanek autobusowy" lub "wejście do metra" jak się zwykło już nazywać wejście do trasy, może nie będzie wzbudzać negatywnych emocji już wkrótce. Ma być jeszcze wykończone, będą ponoć gustowne balustrady a i my mamy pomysł by trochę zmienić jego cokolwiek dziwny wygląd.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#34
Ojj jeszcze pamiętam jak byłem taki malutki (1.5m) czyli grube początki podstawówki i zrobiliśmy z bratem wycieczkę do podziemi Urzędu Miasta. Wtedy jeszcze były one udostępnione dla zwiedzających i już za tych czasów robiło to ogromne wrażenie. Czekam z niecierpliwością na otwarcieBig Grin
#35
(20-05-2011, 10:11)spyDH napisał(a): Wtedy jeszcze były one udostępnione dla zwiedzających

Chciałeś chyba napisać "nie były" Smile


A co się tyczy tego pcv w bocznym wejściu, to faktycznie można było walnąć tam piaskowiec, ogromne tafle hartowanego szkła z dodatkiem polerowanego aluminium plus drewniane akcenty i wówczas podobało by się wszystkim, niestety podobało by się tylko wejście, bo reszty by nie było!
Z czasem trasa będzie zarabiać na siebie i wówczas może przyjdzie czas na poprawę wizerunku bocznego wejścia.
#36
(20-05-2011, 14:13)PatricBateman napisał(a): A co się tyczy tego pcv w bocznym wejściu, to faktycznie można było walnąć tam ...Z czasem trasa będzie zarabiać na siebie i wówczas może przyjdzie czas na poprawę wizerunku bocznego wejścia.

Jeśli to jest boczne wejście to gdzie będzie umiejscowione wejście główne, reprezentacyjne?
Homo nulli coloris
#37
(20-05-2011, 14:19)Gała napisał(a): Jeśli to jest boczne wejście to gdzie będzie umiejscowione wejście główne, reprezentacyjne?

A nie słyszałeś Gała o planach połączenia piwnic magistratu z kolektorem sanitarnym, podziemiami ratusza i kamienicą Rynek 11? Ogólnie jak się projektuje trasę do zwiedzania to powinien być początek i koniec, tak aby nie wracać ta samą drogą. Reprezentacyjne wejście ma być w ratuszu! A jeśli nie dojdzie od jego odbudowy, to w miejscu w którym się znajdował.
#38
Ale urwał! Jakoś to umknęło mej uwadze.To co teraz zbudowali, to tak naprawdę będzie wyjściem? Dzięki. Cały czas było mówione oraz pisane, akurat w tej chwili nie mam na myśli tego forum, że z boku magistratu będzie usytuowane wejście do przemyskich "lochów" i byłem święcie przekonany, że ma to być główne, paradne wejście.
Homo nulli coloris
#39
(20-05-2011, 14:54)Gała napisał(a): Ale urwał! Jakoś to umknęło mej uwadze.To co teraz zbudowali, to tak naprawdę będzie wyjściem? Dzięki. Cały czas było mówione oraz pisane, akurat w tej chwili nie mam na myśli tego forum, że z boku magistratu będzie usytuowane wejście do przemyskich "lochów" i byłem święcie przekonany, że ma to być główne, paradne wejście.


No to źle Cię poinformowali.
#40
podziemia naprawdę fajnie się prezentują. Rewelacyjne schody widzieliśmy, niedługo bedą fotki. Potencjał podziemnego Przemyśla jest ogromny. A co najważniejsze wszystko już istnieje - nie trzeba nic budować jak w pewnej mieścinie. Trzeba tylko dostosować wszystko do potrzeb zwiedzających. Trochę się poprzebijać, pozabezpieczać, połączyć, zaszpachlować... i będzie jedna z największych atrakcji turystycznych miasta.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości