Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podziemna trasa turystyczna
#71
A czego się spodziewałeś w podziemiach, mumii ? Dla jednego ciekawe dla innego nie...
Mnie np bardzo interesuje czy przejście pod sanem to legenda czy prawda i mam nadzieje, że prace przy podziemiach wyjaśnią tą kwestie. Poza tym to nie jest zwykła kanalizacja tylko podziemna infrastruktura w formie tuneli, ( być może jest to tylko kanalizacja burzowa...) a być może pełniła też inne funkcje. Jak można wyczytać z forum, kiedyś szacowano ją na 700 m, a teraz na 21 km, więc ciągle dochodzą nowe fakty!

Jak zobaczysz kiedyś podziemia w Rzeszowie, zbudowane od nowa z klinkierowej cegły( Uwaga ! wewnątrz możesz się natknąć na plastikowy szkielet! Big Grin ) to docenisz to co jest u nas.
#72
Kilka fotek:

[Obrazek: 439812494.jpg]

[Obrazek: 1390897678.jpg]

[Obrazek: 1647663643.jpg]

info tu: http://skarbypodkarpackie.pl/pl/aktualno...yskie.html[/quote]
#73
Nie ma się co oszukiwać, ale przemyskie podziemia to prawdziwa perła! Przypadkiem usłyszałem audycje na Esce poświęconą właśnie podziemiom i nawet nie wiedziałem, że kolektor pod Jagielońską ma 2,5 metra szerokości i tyle samo wysokości! Wejście od rzeki jest zasypane i znajduje się na wysokości byłej budki MZK. Może warto byłoby zacząć budować markę z jakimś dobrym, chwytliwym hasłem. W Jarosławiu poszerzają ofertę turystyki podziemnej ale tylko w postaci łączenia piwnic, czyli szału nie ma. A my posiadamy labirynt tuneli! Swego czasu PR Czwórka była cotygodniowa audycja poświęcona polskim podziemiom, wprawdzie Przemyśla nie było, ale w którymś z miast podczas oprowadzania turystów przewodnik nagle gasił światło, oczywiście ciemność była nie do opisania. Niektórym się to nie podobało, ale fakt faktem skok adrenaliny był konkretny.
-diabeł tkwi w szczegółach-
#74
WOW pięknie się prezentują oby je tylko fajnie zagospodarować. Piękna sprawa trzeba czynić dalsze starania o jej rozwój.
#75
Motyw z gaszeniem światła widziałem w jednej z wapiennych jaskiń w Ojcowskim Parku Narodowym. Świadomość, że ciężko byłoby odnaleźć drogę powrotną bez światła faktycznie podnosi emocje Smile
#76
Dzisiaj w ramach pikniku turystycznego jest zwiedzanie o godzinie 19_00 podziemia Przemyśla, zna ktoś szczegóły? Czy wejście koło klubu niedźwiadek, za darmo, czy płatnie? jak długo?


#77
(03-05-2014, 9:19)szeggy napisał(a): Dzisiaj w ramach pikniku turystycznego jest zwiedzanie o godzinie 19_00 podziemia Przemyśla, zna ktoś szczegóły? Czy wejście koło klubu niedźwiadek, za darmo, czy płatnie? jak długo?

Wczoraj tam byłem Exclamation Wejście za darmo Big Grin Zwiedzanie wraz z osobą oprowadzającą trwało ok. 40-50 min. Najlepszym było przejście kanałem o długości ok. 120 metrów Exclamation Wrażenie bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że brak jest wyjścia na końcu kanału. Piwnic jest dużo więcej, ale nie są jeszcze udostępnione Confused

[Obrazek: 439812494.jpg]

Zdjęcie kanału ze strony: http://skarbypodkarpackie.pl
Pozdrawiam Smile
#78
Nie wiem czy ktoś to gdzieś indziej podał, ale na stronie UM jest ciekawe ogłoszenie pt. "Rewitalizacja terenu Starego Miasta w Przemyślu." Ale projekt dotyczy głównie udostępnienia kolektora sanitarnego przemyskich podziemi i zrobienie drugiego wyjścia. Więcej pod linkiem <<-- KILIK <--
Ciekawe są zwłaszcza załaczniki na dole, które chociaż trochę obrazują ile jest przy tym roboty i jak unikalny zabytek mamy pod nogami.


#79
Znowu będzie krzyk.

Cytat:Prace przy wejściu "B" do podziemnej trasy turystycznej

Rozpoczęła się budowa wejścia z płyty Rynku do kolektora sanitarnego, który jest częścią podziemnej trasy turystycznej Miasta Przemyśla. W ramach realizowanego projektu wykonana zostanie izolacja zewnętrznej strony kolektora na odcinku ok. 50m, pomiędzy planowanym wejściem "B" a skrzyżowaniem ul. Mostowej z Rynkiem oraz usunięte jedno z drzew. Budowane wejście oznaczone jako „B” w znaczący sposób poprawi dostępność komunikacyjną tej niebywałej atrakcji turystycznej. Wszelkie działania związane z realizacją tego przedsięwzięcia są realizowane w porozumieniu z Wojewódzkim Podkarpackim Konserwatorem Zabytków, który dofinansował to zadanie kwotą 22 333,00 zł. Całkowita wartość zadania to 357 360, 54 zł.

[Obrazek: plik.jpg,20527,4]
-diabeł tkwi w szczegółach-
#80
I bardzo dobrze. Powoli, powoli aż wytną wszystkie Big Grin

Mam pytanie z innej beczki. Na kilku zdjęcia sprzed drugiej wojny światowej widziałem pomnik(?) znajdujący się dokładnie w tym miejscu, gdzie obecnie trwają prace budowlane. Wiecie coś więcej na jego temat: kiedy powstał, co lub kogo upamiętniał, dlaczego nie istnieje ?

EDIT.

Oto jedna z fotografii:

[Obrazek: 539390_341276829295501_2001150000_n.jpg?...e=54363B9F]




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości