Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemyska Scena Niezależna
#11
Informacja o wydarzeniach kulturalnych nadesłane przez Przemasa umieściłem w kalendarzu wydarzeń na głównej stronie naszego portalu.
Zachęcam do zapoznawania się z terminami wydarzeń i do nadsyłania informacji, które mogłyby być zamieszczane w tym kalendarzu wg kategorii wydarzeń:
  • kultura
  • sport
  • nauka
  • inwestycyjne
  • z życia miasta

Proszę o ewentualne podawanie kontaktów do instytucji, stowarzyszeń, które mogłyby być zainteresowane promowaniem swoich wydarzeń w kalendarzu na naszej stronie.
#12
Zapraszam do obejrzenia reportażu TV Toya z koncertu zespołów Pigs Like Pigeons i Ćma, kóry odbył się 20 marca 2010 r. Reportaż zrealizował jak zwykle Sławek Gierczak, który z kamerą jest obecny na każdym naszym koncercie. Relacja video z tego koncertu została podzielona na 2 części, w pierwszej występuje zespół Ćma a w drugiej Pigsi, wszystko to przeplatane jest moim tradycyjnym bełkotem oraz wypowiedziami uczestników tego koncertu.

TV Toya - reportaż z koncertu Pigs Like Pigeons i Ćma, cz. 1:

http://www.youtube.com/deafdumbblind#p/c...xuGmnxDeSg

TV Toya - reportaż z koncertu Pigs Like Pigeons i Ćma, cz. 2:

http://www.youtube.com/deafdumbblind#p/c...4D0lXo1NiU

Całość do pobrania i obejrzenia również tutaj:
http://www.przeklej.pl/plik/2010-03-20-t...4sd8r42j6
#13
Jako, że dbam o promocję naszych zespołów to przy okazji zapraszam do posłuchania wywiadu z zespołem Pigs Like Pigeons, kóry został przeprowadzony po marcowym koncercie. Został zmontowany na potrzeby przemyskiej Eski, ale można go usłyszeć również rownież w Eska Rzeszów i Wawa Rzeszów. Wywiad przeprowadził Rafał Rabczak.

Do posłuchania i pobrania tutaj:
WYWIAD>>>


A tu kolejny artykuł w Naszym Przemyślu (numer kwietniowy):

[Obrazek: dec10e79000744a54bb349cd]
[Obrazek: ab5bf1df001875d84bb349f3]
#14
Przemas - ty wiesz, że odwalasz kawał dobrej roboty. Trzymam kciuki by o Przemyskiej Scenie Niezależnej było coraz głośniej
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#15
OFICJALNY KOMUNIKAT PRZEMYSKIEJ SCENY NIEZALEŻNEJ!

10 kwietna nad Smoleńskiem rozbił się prezdydencki samolot... Żadne słowa nie są w stanie opisać rozmiaru tej katastrofy - drugiej tragedii katyńskiej, w której na tej nieludzkiej ziemi poraz kolejny zginęli przedstawiciele polskiej inteligencji...

Nawet żadna wojna na świecie, ani atak terrotystyczny nie pozbawił żadnego kraju za jednym zamachem: prezydenta, dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych i kilkadziesiąt osób będących członkami rządu, posłami i senatorami. Nawet amerykański 11 września nie może równać się z tą tragedią, bo nie o ilość ofiar tu chodzi. To dramat, który wpłynie na przyszłość naszej tak boleśnie doświadczanej przez wieki Ojczyzny...To wydarzenie bez precedensu, zmieni nie tylko oblicze polityki, ale i inne sfery życia w naszym kraju a więc i w naszym kochanym miasteczku. To największa tragedia w historii Polski, nie ze względu na ilość ofiar, ale dlatego, że zginął nie tylko Prezydent RP, ale i dziesiątki najważniejszych osób w państwie, w tym dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych... Przeklęta sowiecka ziemia zebrała zbiera krwawe żniwo...

W obliczu tak wielkiej narodowej tragedii KONCERT BLACKSNAKE i MISFILITH, który miał się odbyć za tydzień, w dniu 17 kwietnia, zostaje PRZENIESIONY NA 24 KWIETNIA!

Również spektakl pt. "Traktat o głupocie", który miał się odbyć 17 kwietnia na Zamku Kazimierzowskim, zostaje przeniesiony na inny termin. O nowej dacie spektaklu poinformujemy niebawem.


***

KOCHANI, WSZYSCY CI, KTÓRZY PRZYCHODZICIE NA NASZE KONCERTY. POKAŻCE, ŻE JESTEŚCIE WRAŻLIWI NIE TYLKO NA MUZYKĘ, ALE ŻE PRÓCZ GORĄCYCH SERC JEST W WAS RÓWNIEŻ DUCH PATRIOTYZMU I MIŁOŚĆ DO NASZEJ UKOCHANEJ OJCZYZNY.

Dziś, tj. 11 kwietnia, spotkajmy się pod pomnikiem Jana Pawła II o godzinie 17.00, by uczcić pamięć ofiar wczorajszej tragedii. Zabierzcie ze sobą znicze, świece, flagi narodowe...
#16
Jesteśmy świeżo po koncercie zespołów BlackSnake i Misfilith – bogatą fotorelację przygotuję na następny (czerwcowy) numer miesięcznika. Przy okazji tego koncertu chciałbym ogłosić konkurs na relację z koncertu. Swoje wrażenia z koncertu proszę wysyłać na adres: corum@tlen.pl, najciekawsze zostaną opublikowane w miesięczniku „Nasz Przemyśl” oraz nagrodzone wejściówkami na następne koncerty z serii Przemyska Scena Niezależna.


Równocześnie zapraszam na kolejny koncert, który odbędzie się 29 maja, tradycyjnie już w klubie studenckim PWSW „Enigma”. Tym razem zaprezentujemy troszkę cięższe, metalowe klimaty – zagra dla Was zespół Rotengeist (thrash metal), z którym możecie zapoznać się poprzez wywiad w tym numerze „Naszego Przemyśla” (maj). Jako gość wystąpi zespół Zmierzch z Radomia. Zapowiada się prawdziwie ognista impreza.

Na maj zaplanowana jest również impreza hip hopowo/break dancowa – taką ofertę złożyliśmy samorządowi studenckiemu PWSW. Impreza miałby się odbyć podczas tegorocznych Juwenaliów, jednak samorząd na razie nie sprecyzował swoich planów, więc informacje o imprezie znajdą się na stosownych plakatach.

Przemyska Scena Niezależna, to nie tylko muzyka – jesteśmy otwarci również na inne formy działalności i chcemy zaktywizować mieszkańców do czynnego udziału w życiu naszego miasta. Planowany na kwiecień, a przełożony z powodu żałoby narodowej spektakl pt. „Traktat o głupocie”, zostanie wreszcie wystawiony 22 maja na Zamku Kazimierzowskim. Przygotowany przez Teatr „Zawieszeni” spektakl jest refleksją nad ogromem głupoty w naszym codziennym życiu. Rozważania oparte zostały o teksty Erazma z Rotterdamu, które jak się okazuje są nadal, dziwnie aktualne.

Wraz ze Stowarzyszeniem „Młodość ze sztuką” przygotowujemy debatę młodzieżową z udziałem młodzieży, przedstawicieli samorządu, instytucji kulturalnych, czyli z osobami i instytucjami odpowiedzialnymi za kształtowanie i realizację tzw. polityki młodzieżowej. Pragniemy tym samym zwrócić uwagę instytucji na kilka ważnych problemów, związanych głównie z ofertą kulturalną skierowaną do młodzieży (i ludzi młodych jeśli nie wiekiem to duchem), poziomem współpracy i wsparcia instytucji dla inicjatyw młodzieżowych. Pomysł debaty został dobrze przyjęty przez środowiska młodzieżowe, a chęć włączenia się i udziału potwierdziły m.in. Forum Rozwoju Przemyśla oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”.

Nawiązaliśmy również współpracę z twórcami Festiwalu CK OFF, obejmującą m.in. wzajemną promocję imprez i wydarzeń. W mej głowie narodził się również pomysł zorganizowania konkursu na amatorski filmik promocyjny miasta Przemyśla, w postaci krótkich, kilkuminutowych form (spot, teledysk, etiuda filmowa, itp.). Pomysł spodobał się Zwellinder Film Group (grupa niezależnych twórców filmowych oraz organizatorów festiwalu kina niezależnego CK OFF) – jesteśmy w trakcie wspólnego opracowywania regulaminu konkursu. Konkurs zostanie ogłoszony podczas tegorocznej edycji Festiwalu CK OFF.

Jak widać, jesteśmy niewyczerpalnym źródłem pomysłów. Przemyska Scena Niezależna pragnie wydobyć z przemyskiej młodzieży i tego miasta, to co najlepsze i wartościowe. Zachęcamy do aktywnego działania wszystkich, wspierajcie dobre pomysły, to jest Wasz czas, nie zmarnujcie go!

Przemysław Grządziel
#17
Miło mi poinformować, że udało się załatwić występ przemyskiego zespołu JOKE na Juwenaliach w Stalowej Woli. JOKE zagra 22 maja (sobota) przed KULT-em!

22 maja 2010
Stalowa Wola
plac przed MDK

16:00 - Clockwork Mind (Stalowa Wola)
17:00 - Joke (Przemyśl)
18:00 Brown (Rzeszów)
20:00 KULT


Zapraszam!
#18
Relacja TV Toya z koncertu zespołu BlackSnake, który odbył się 24 kwietnia 2010 r. w Przemyślu. Realizacja video: Sławomir Gierczak. Prowadzenie: Przemysław Grządziel. Dzięki Sławek, za obecność na moich koncertach.

http://www.youtube.com/watch?v=54MvwDW8Ss0

Inne wideo z naszych koncertów i imprez na moim kanale:

http://www.youtube.com/deafdumbblind
#19
Wczoraj, tj. 22 maja 2010, ruszyliśmy do Stalowej Woli, by wraz z zespołem JOKE zagrać na tamtejszych Juwenaliach przed zespołem KULT! Nasze gamonie zagrały świetny koncert. Wraz z nami do Stalówki przybyła spora ekipa z Przemyśla, by dopingować "Dżołków" oraz obejrzeć gwiazdę wieczoru, czyli Kult. Bardzo się zdziwiłem, ale też ucieszyłem, gdy zobaczyłem tak wiele znajomych twarzy, kolejne grupki różnymi środkami transportu co chwilę dojeżdżały z Przemyśla do Stalówki, w pewnym momencie pod sceną było więcej przemyskiej publiczności, niż lokalnej. Miło było Was spotkać, chociaż nie wszystkich namierzyłem w tłumie, ale wiem, że byli.

Ogólnie organizacja Juwenaliów bardzo dobra, a trzeba pamiętać, że to był już kolejny dzień imprez w Stalówce. Zostaliśmy dobrze przyjęci, organizatorzy byli bardzo pomocni, dobre nagłośnienie (ta sama firma będzie w tym roku obsługiwać miejskie plenery w Przemyślu, łącznie z finałem Przemyskiej Sceny Niezależnej w sierpniu - obiecali, że sięspiszą wyjątkowo), mieliśmy swoją garderobę w MDK-u, którego pracownicy byli w sumie na każde zawołanie (co u nas jest nie do pomyślenia), udzieiłem też wywiadu dla lokalnej telewizji, ale że był to akurat moment jakiejś mojej półgodzinnej pomroczności, to pamiętam tylko, że plotłem coś o powodzianach...

Ogólnie, bardzo sympatyczny wyjazd, choć miejscami bywało mocno surrealistycznie: ale to bardziej z racji tego, że mam jakąś dziwną właściwość przyciągania dziwolągów i popaprańców rodem z gabinetu osobliwości. Przez dłuższy czas czułem się jak w filmie Lyncha, najpierw "zaprzyjaźnił" się ze mną miejscowy żul, który namiętnie próbował używać mojej nogi jako gitary, potem nazista z wytatuowaną niemiecką "wroną" i swastyką próbował skolegować mnie z innymi nazistami, no i największy odpał: karzeł, który pojawiał się co jakiś czas i chciał się ze mną boksować... przez niego miałem traumę, że pewnego razu rzuci mi się znienacka i zacznie gryźć w kostkę Smile

W każdym razie, wrażeń nie brakowało. Dziekuję Zuberowi za zaproszenie i umożliwienie zagrania koncertu oraz przemyskim grupom wsparcia za przebycie 120 km na tą imprezę.

PS. Hasło tego dnia: Smus, widząc, że większość rozpoczęła podróż od jedzenia a nie picia, rzekł: "Co wy, na czczo jecie?"


[Obrazek: ba506a6a0023249f4bf9457a]

Wiele fotek z wczoraj:

http://picasaweb.google.pl/1086835640878...aEkonalia#
#20
Jesteśmy po ostatnim koncercie klubowym z cyklu Przemyska Scena Niezależna przed wakacjami. Nie oznacza to oczywiście, że będę póżnował. Obecnie ostro przygotowuję się do lipcowego Festiwalu Fort Missia na Ukrainie, na który zabieram ze sobą zespoły Joke, Pigs Like Pigeons i Unikal Family, oraz do Finału Przemyskiej Sceny Niezależnej w sierpniu, podczas którego zagrają moje zespoły na koncercie plenerowym na przemyskim Rynku. Szczegóły obu imprez podam wkrótce. Z nastepnymi koncertami klubowymi ruszę dopiero na jesień.

Przedwakacyjną serię koncertów zakończyliśmy iście diabelsko. 29 maja zagrały dla nas zespoły Rotengeist (thrash metal/Przemyśl) i Zmierzch (unholy dark metal/Radom). Mimo, że publiczności było mniej niż zwykle, jestem bardzo zadowolony z tego koncertu. Przeważnie staram się rozpoczynać koncerty punktualnie, bez czasowej obsuwy, tym razem jednak dokonałem celowego półgodzinnego poślizgu, by na koncert zdążyli Ci, którzy uczestniczyli w CK OFF Festiwal, odbywajcy się tego samego dnia. Dzięki temu też, podczas tej "dziury" czasowej zrealizowałem materiał wideo dla naszej telewizji, dokonałem ustaleń technicznych związanych z koncertem i po raz pierwszy mogłem zobaczyć większość koncertu, który organizowałem. Przeważnie nie jest mi to dane, bo podczas występów, biegam gdzieś jak szalony meteor po zapleczu dopinając jakichś tam szczegółów. Muszę przyznać, że oba zespoły wywarły na mnie duże wrażenie dojrzałością prezentowanego materiału, było ostro, głośno i ciężko, a mimo to był to chyba najlepiej nagłośniony i świetnie brzmiący koncert z dotychczasowych, które robiłem w "Enigmie". Dziękuję obu zespołom za rewelacyjny występ. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w moich koncertach i zapraszam na Festiwal Fort Missia i Finał Przemyskiej Sceny Niezależnej na przemyskim Rynku.

[Obrazek: 2010_05_29rotengeist04.jpg]
[Obrazek: 2010_05_29rotengeist10.jpg]
[Obrazek: 2010_05_29rotengeist14.jpg]
[Obrazek: 2010_05_29rotengeist18.jpg]
[Obrazek: 2010_05_29zmierzch02.jpg]
[Obrazek: 2010_05_29zmierzch14.jpg]
[Obrazek: 2010_05_29zmierzch07.jpg]




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości