Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rewitalizacja Zamku Kazimierzowskiego i Parku Miejskiego
#1
Dzięki pracom modernizacyjnym Zamek Kazimerzowski zyska nowe atrakcje m.in. amfiteatr, rezerwat archeologiczny czy sale teatralną wzorowaną na tej z okresu międzywojennego.

Przeczytaj więcej: http://frp.com.pl/artykul-6-rewitalizacj...kiego.html
#2
Nie chcę obudzić "złych mocy", ale inwestycja ta wydaje się być drugą Wink kontrowersyjną w ostatnim czasie w naszym mieście. Wskazanie fundamentów po cerkwi Wołodara uznaję za świetny pomysł, fundamenty podobno nie istnieją, zostały w całości wyjęte w XV wieku na budowę obecnej katedry, ale zachował się "odcisk" w ziemi i ich lokalizacja jest doskonale znana. Kontrowersyjne są jednak oba nowe budynki:

- pierwszy stojący w miejscu plastikowych kopułek, pod którymi kryją się ślady prastarych drewnianych zabudowań wzgórza, tzn. chat (miały być widoczne przez te kopułki). Budynek nawet na planszy ma dwie różne wersje fasady. Czy znane jest uzasadnienie postawienia nowego obiektu w tym miejscu?

- drugi to odsłonięcie oryginalnych fundamentów rotundy i zabezpieczenie ich wiatą. Jest to zgodne z "trendami" umożliwiającymi bezpośredni kontakt z historyczną budowlą, tzw. rezerwat archeologiczny (obecne kamienie to nowa nadbudówka), jednak wizualnie wiata nie będzie tak spektakularna jak widok zarysu 1000-letnich fundamentów. Utrata wartości krajobrazowych w zamian za kontakt z oryginalnym kamieniem? Hm...
#3
Szedłem sobie dzisiaj przez Wzgórze Zamkowe i zauważyłem, że na przyporze (chyba tak to się nazywa) przy wyremontowanej baszcie północnej położona została konstrukcja z kantówek w kształcie kratownicy i jest pokrywana płatami z przeźroczystego, chyba, tworzywa sztucznego. Zastanawiam się kto to wymyślił i po co, i czy uzyskało to przedsięwzięcie akcept konserwatora zabytków. Przecież już teraz wygląda to jak dekoracja to trzeciorzędnego filmu sf a nie szacowny zabytek.
Homo nulli coloris
#4
to co widziałeś to tylko tymczasowe na zimę Smile remont zamku zakończy się w piątek i przez okres zimy już nie będzie tam nic robione na wiosnę bodajże w marcu mają zacząć remontować basztę wschodnią Smile
#5
Dziękuję, uspokoiłeś mnie, myślałem, że to już tak na stałe! Chociaż!? Przetrzymało kilkaset zim to i dałoby radę i tej jednej.
Homo nulli coloris
#6
ale to okropnie wygląda szczerze powiedziawszy Big Grin ale Ci robotnicy mówili że to tylko tymczasowo ma być ale oni pracują do końca tygodnia później jest oddanie budowy zobaczymy co z tego wyjdzie
#7
Co do zamku mam jedną propozycję.
Wyciął bym część drzew na zboczach zamkowych tak żeby zamek był lepiej widoczny z miasta, obecnie w lecie jest praktycznie nie do zobaczenia.
#8
Drift ty się lepiej zastanów drzewa są bardzo potrzebne i to by nie poprawiło za bardzo widoczności zamku z miasta
Czarnobyl, tutaj człowiek stworzył piekło...
#9
Owszem są potrzebne ale na pewno nie tam gdzie psują krajobraz, poza tym to samosiewy na 90% , a widoczność na pewno by poprawiło.

Taki zabieg został już zrobiony w pobliżu bramy sanockiej aby odsłonić fragment muru..
#10
Oni pewnie trzymaja te drzewa/krzewy, zeby skarpa sie nie obsuwala, no chyba ze zamiast korzeni wolimy plyty betonowe. Mimo tego powinni ograniczyc ilosc roslin w tym miejscu.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości