Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rewitalizacja Zamku Kazimierzowskiego i Parku Miejskiego
#41
Byłem dzisiaj w parku zobaczyć postępy w rewitalizacji i coś mnie zagnało w górę, w rejon tzw, szubienicy, gdzie zostałem mile zaskoczony.Wytyczono tam mnóstwo alejek biegnących w różnych kierunkach po zboczu, oświetlone i nieoświetlone.Wydaje się, że przez wytyczenie nowych dróg spacerowych park zyskał na atrakcyjności i będzie ponownie miejscem spacerów.
Homo nulli coloris
#42
Gała, nie myślałeś może o zainwestowaniu w aparat cyfrowy lub telefon komórkowy z aparatem ? Bardzo mi się podobają Twoje relacje z różnych prac remontowych, modernizacyjnych, jednak brakuje mi czasami jakiejś fotki, która by to prezentowała. Pomyśl nad aparatem, to bardzo przydatna inwestycja.

Sorry, za offtop'a Wink
#43
(04-04-2011, 16:31)Gała napisał(a): i coś mnie zagnało w górę, w rejon tzw, szubienicy

No właśnie, co to jest to coś betonowego w wyższych partiach parku miejskiego (bo wydaje mnie się że mówimy o tym samym miejscu). Ilekroć tam jestem, zawszę zastanawiam się do czego to służyło?
#44
Ogłoszono przetarg na Modernizację Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlano-montażowe związane z modernizacją Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
Podstawa do wykonania robót jest dokumentacja projektowa opracowana przez Studio Architektoniczne ARCHECON Kraków, pn: Modernizacja Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
Zadanie zostało podzielone na etapy. Rozpoczętym etapem jest remont murów i baszt obronnych.

Obecny etap tj. zakres niniejszego przetargu obejmuje wykonanie następujących robót:
1. Remont i rewaloryzację zabudowań zamkowych - roboty tynkowe, malarskie, posadzkowe, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
2. Rearanżację Sali teatralnej, polegającą na zmianie ukształtowania widowni i strefy proscenium z odtworzeniem balkonów bocznych i nowym wystrojem wnętrz zarówno sali Teatru Fredreum jak i pomieszczeń foyer, kuluarów i modernizacją zaplecza aktorskiego
3. Modernizację i rearanżację sali konferencyjnej w baszcie południowo - wschodniej oraz sali ekspozycyjnej w podziemiach baszty
4. Remont i modernizację zespołów sanitarnych
5. Modernizację infrastruktury technicznej, w tym instalacji elektrycznej, klima - wentylacyjnej, , wod-kan, instalacja kotłowni, instalacja c.o.,
6. Roboty związane z likwidacją zawilgocenia murów oraz baszt tak od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej
7. Przebudowę sposobu zagospodarowania wzgórza i dziedzińca zamkowego z uwzględnieniem modyfikacji układu dróg dojazdowych, placów wewnętrznych i zewnętrznych, schodów terenowych i elementów małej architektury oraz uczytelnieniem zarysu Cerkwi Wołodara

Zakres niniejszego przetargu nie obejmuje:
8. Rekonstrukcji przestrzennej budynku istniejącego w miejscu dawnej kaplicy zamkowej i pełniącego funkcję Domu gościnnego z częścią gastronomiczną
9. Utworzenia rezerwatu archeologicznego w zakresie Palatium z Rotundą
10. Remontu murów obronnych i baszt - etap robót będący w trakcie realizacji
11. Pomieszczeń restauracji znajdujących się w skrzydle północno-zachodnim (za wyjątkiem instalacji c.o., wod -kan i wentylacji)
12. Technologii zaplecza sceny - która stanowić będzie przedmiot odrębnego zamówienia
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#45
w uzupełnieniu kilka informacji i rysunków:

Zakończenie: 31.10.2012

Wadium: 200 000 PLN

Dostępność SIWZ: http://www.grontmij.pl

Składanie ofert: 27.04.2011 godzina 10:00

[Obrazek: 00ay.jpg]

[Obrazek: etapy.jpg]

[Obrazek: przekroj2a.jpg]

[Obrazek: przekroja.jpg]

[Obrazek: 01av.jpg]

[Obrazek: plikv.jpg]
#46
Kilka fotek z prac rewitalizacyjnych w Parku Miejskim http://frp.com.pl/galeria-34-rewitalizacja-parku-miejskiego-w-przemyslu.html
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#47
Przeszedłem się dziś parkiem, prace trwają - tylko nie mogę zrozumieć przyczyny okaleczenia wiekowego drzewa zasadzonego chyba ze stosześćdziesiątkilka lat temu, podczas zakładania parku. Chodzi o ostatnie drzewo idąc od zamku (lub pierwsze od Ciurka) w szpalerze drzew rosnących częściowo na środku alei wiodącej od Zamku do Ciurka. Wygląda to na uszkodzenie przez jakiś ciężki sprzęt, chociaż widoczny korzeń przecięty jest najprawdopodobniej siekierą.Patrząc na to barbarzyństwa żal serce ściska.
Homo nulli coloris
#48
Znowu dzisiaj byłem w parku, pooglądać efekty postępującej rewitalizacji ale rzuciło mi się w oczy coś z innej łączki, konkretnie dot. SM i w związku z tym ponownie nasuwa mi się pytanie do pana prezydenta: czy jest jakiś wytłumaczalny powód, że strażnicy miejscy, patrolujący park robią to nie wysiadając z samochodu (dzisiaj np. ok. godz. 10,30), krążąc nim po wąskich, krętych parkowych alejkach? Ciekawi mnie też czy po remoncie dalej zachowają tę formę patrolowania i nadal będą rozjeżdżać parkowe alejki?
Homo nulli coloris
#49
Ciekawe co się stało z ich rowerami i skuterami.. popsuły się ? Może panowie nie mają kondycji żeby rowerkiem "śmigać" po parku to też rozjeżdżają go kabarynami..
#50
W końcu został wybrany wykonawca Modernizacji Zamku Kazimierzowskiego. Trwało to dłużej niż powinno, gdyż do specyfikacji przetargowej oferenci zadali ponad 100 pytań! Musiał zostać przedłużony termin składania ofert. Ostatecznie najkorzystniejszą ofertę złożyła firma:

SKANSKA S.A. Gen. Józefa Zajączka 9 01-518 Warszawa, która przeprowadzi modernizację za 5 780 792,12 zł.

W przetargu startowały jeszcze:
1. PRZEDSIĘBIORSTWO REMONTOWO-BUDOWLANE ”REMBUD” SP. Z O.O. Ul. Tunelowa 2, 38-100 Strzyżów. - 91 pkt w przetargu czyli cena: 6 352 518,81 zł
2. ART.-KON Budownictwo, Konserwacja, Projektowanie Sławomir Wszoła Ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 28/27, 22-400 Zamość - 70 pkt czyli 8 258 274,46 zł




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości