Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont "Domku Ogrodnika"
#41
Stalowa attyka na kalenicy dawnej palmiarni jest na swoim miejscu, odnowiona i pomalowana w kolorze czarnym, wygląda całkiem ładnie. Zamontowane aluminiowe fasady mają podział bardzo zbliżony do pierwotnego. Pierwotne stalowe były częściowo otwierane i oczywiście bardzo zimne. Myślę, że nikt nie zdecydowałby się na użytkowanie budynków, w których występowałyby bardzo duże straty ciepła (w przypadku wykonania fasad w pierwotnej formie). Tak ogólnie to bardzo mi się podobają wyremontowane budynki i ta dobudowana altanka tez już się jakoś wkomponowała w całość. Uporządkowane otoczenie też robi bardzo pozytywne wrażenie. Mam taką cicha nadzieję, że nawet ci którzy nie są wrażliwi na ładne rzeczy uszanują to miejsce i nie będziemy mieć za chwilkę paskudnych oznak wandalizmu na ścianach budynków.
#42
Wygląda na to, że remont został zakończony! Nawet mi się podoba.
Homo nulli coloris
#43
Przecięcie wstęgi zaplanowano na 22 grudnia.
#44
(20-12-2009, 2:14)Kostek napisał(a): Przecięcie wstęgi zaplanowano na 22 grudnia.

Cytat:W zimie usiądziesz pod palmą i posłuchasz śpiewu ptaków

21.12.2009.

PRZEMYŚL. Jutro wielkie otwarcie odnowionego Domku Ogrodnika, budowli stojącej w parku miejskim w kompleksie obiektów, które powstały na początku XX wieku.

W ich skład wchodziły Domek Ogrodnika, palmiarnia i oranżeria. Jeszcze przed wybuchem wojny, te właśnie obiekty stanowiły nie lada atrakcję dla mieszkańców miasta i turystów. Niedaleko nich znajdował się zwierzyniec, czyli takie mini-zoo.

Później domek popadał w ruinę. Dopiero w ramach umowy offsetowej jego odnowy podjęła się firma P. A. Nova Gliwice. Koszt inwestycji to 3 mln zł. W wyremontowanym obiekcie mieścić się będą palmiarnia, gdzie nawet w środku zimy posłuchać będzie można śpiewu ptaków i posiedzieć wśród bujnej zielonej roślinności, będzie też restauracja, sala edukacyjna, konferencyjna i pokoje gościnne.

Otwarcie Domku Ogrodnika dzisiaj (powinno być jutro tj. 22.XII, bo to przecież info z dnia wczorajszego Huh ) o godz. 14.

ds

Artykuł pochodzi ze strony: pressmedia.com.pl
Pozdrawiam Smile

[Obrazek: 111pn6c.jpg]
#45
Tongue 
Fotki wykonane w dniu dzisiejszym, godzinę przed uroczystym otwarciem Big Grin

[Obrazek: fdzt4p.jpg]

[Obrazek: 2imb020.jpg]

[Obrazek: 25juiyh.jpg]

Widok na miasto z altany i parkingu
[Obrazek: mt9emu.jpg]

[Obrazek: 348t8k2.jpg]

[Obrazek: 2n8y99s.jpg]
Pozdrawiam Smile

[Obrazek: 111pn6c.jpg]
#46
No super, super! Ale i tak najlepsza jest tabliczka Smile
#47
Cytat:Umów się na randkę w Domku Ogrodnika!

PRZEMYŚL. Przed rokiem straszyły tu ruiny. Teraz lśni odrestaurowany kompleks budynków

Mieszkańcy miasta i turyści zyskali świetne miejsce do odpoczynku, spotkania ze znajomymi, zjedzenia obiadu i relaksu. To miejsce darzone jest szczególnym sentymentem zwłaszcza przez osoby starsze. To tutaj przychodzili na spacery, randki, spotkania z przyjaciółmi.

W rok z ruiny zmienił się w piękny, odrestaurowany kompleks budynków. Domek Ogrodnika i palmiarnia zostały odrestaurowane w ramach tzw. offsetu przez firmę P. A. Nova z Gliwic. To firma, która w Przemyślu buduje Galerię Sanową. To pierwszy tak duży obiekt handlowo - usługowy w mieście. Powstaje u zbiegu ulic Kopernika, Brudzewskiego, Rzeźniczej i Sanowej. Jej uruchomienie zaplanowano na wrzesień 2010 roku.

Już teraz oddano do użytku kompleks budynków w parku miejskim. Na oficjalnym otwarciu obecny był wnuk ostatnich ogrodników miejskich - Tomasz Grochowski. Wspominał lata, kiedy w domku na terenie parku mieszkali jego dziadkowie. Dziadek był dyrektorem ogrodów miejskich i mieszkał w domku ogrodnika. Jego żona, a babka Tomasza Grochowskiego, miała sklep z ziołami na ul. Franciszkańskiej. W parkowych budynkach mieszkali do 1939 roku. Kiedy Rosjanie wkroczyli do Przemyśla, ostatni miejski ogrodnik trafił do kryminału. Potem byli w Przemyślu Niemcy. Ogrodnik wrócił na "swoje miejsce". Kiedy przeszedł na emeryturę, jego "etat" zlikwidowano.
[Obrazek: 656.jpg]
W domku ogrodnika (z lewej) będzie siedziba PARR,
dalej, w palmiarni i oranżerii - restauracja i miejsce
do spotkań z widokiem na miejski park


Teraz w kompleksie budynków gospodarzyć będzie Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. - Od stycznia będzie tutaj nasze biuro i Transgraniczne Centrum Turystyki i Ekologii - mówi Piotr Słaby, prezes PARR. - Będzie tutaj sala szkoleniowa, oranżeria, restauracja, pokoje gościnne - wylicza.

Remont budynków kosztował ponad 3 mln zł.

Dorota Szturm-Szajan
Info: Super Nowości
#48
Gwoli wyjaśnienia, bo może nie wszyscy wiedzą - Transgraniczne Centrum Turystyki i Ekologii to organizacja działająca w ramach programu współpracy transgranicznej POLSKA - BIAŁORUŚ - UKRAINA (dawny INTERREG) i powiązana jest z Przemyską Agencją Rozwoju Regionalnego. Jak się dowiedziałem od pana Piotra Słabego z PARR'u owo Transgraniczne Centrum Turystyki i Ekologii zajmuje się między innymi alternatywnymi źródłami energii, wymianą doświadczeń w tym zakresie z Ukrainą i Białorusią, a także szeroko pojętą turystyką. Mam nadzieję, że nie namieszałem Shy

Więcej informacji na temat programu współpracy transgranicznej POLSKA - BIAŁORUŚ - UKRAINA dostępna jest tutaj
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#49
Uroczyste otwarcie restauracji "Domek Ogrodnika"

Źródło: http://www.przemysl.pl, 2010.03.09

W środę 3 marca br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w uroczystym otwarciu Restauracji "Domek Ogrodnika". Ten obiekt gastronomiczny mieści się w oddanym w grudniu ubiegłego roku Domku Ogrodnika w Parku Miejskim w Przemyślu. Symboliczne uderzenie w pokrywkę było aktem otwarcia restauracji serwującej dania sałatkowe. Prezydent wspólnie z Piotrem Słabym Prezesem Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego powitał wszystkich uczestników tego wydarzenia. Prezes poinformował o profilu działalności restauracji jednocześnie zachęcił wszystkich do korzystania z oferty reprezentowanego przez siebie obiektu gastronomicznego.
#50
Super wiadomość. Lokal gastronomiczny w tym miejscu to strzał w dziesiątkę, na pewno wiele osób będzie go odwiedzało, w szczególności turystów, którzy zwiedzają przemyski zamek i pobliski park, a pewnie w niedalekiej przyszłości naszą Przemisię Smile Mam taką nadzieję, że w restauracji Domku Ogrodnika nie będzie sprzedawany alkohol, a jeśli już będzie to w takich cenach, że na jego kupno będą mogły pozwolić sobie osoby z dużym zapasem gotówki.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości