Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont "Domku Ogrodnika"
#31
Przede wszystkim nawiązanie do przeszłości a na pewno byłyby trudność z pokryciem tak małych powierzchni połaci dachowych lukarn, dachówką. Podczas wykonywania remontów kapitalnych obiektów zabytkowych bardzo ważne jest zachowanie jak największej ilości detali oryginalnych. W trakcie remontu Wykonawca spotkał się między innymi z zaskakującym zapytaniem: dlaczego cegła nie jest pomalowana tak jak w Kościółku na Błoniach?. Myślę, że ile osób będzie oglądało budynki tyle będzie różnych opinii. Ja patrzę na to od strony wykonawstwa i jestem pełna podziwu dla Wykonawcy i wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do odnowienia Domku Ogrodnika.
#32
Jak już napisałem wcześniej pracownicy przy rekonstrukcji elewacji zewnętrznej kierowali się archiwalnymi fotografiami Domku Ogrodnika, jedną z nich była fotografia znajdująca się w "Zespole Szkół Budowlanych" (chyba tak nazywa się ta szkoła). Akurat nie jest nowością, lecz normą, że firmy budowlane podczas prac konserwatorskich wzorują się na podstawie zachowanych zdjęć, obrazów, rysunków czy innych źródeł ikonograficznych, które pochodzą z przeszłości. Tak było w przypadku m.in. obecnego banku PEKAO SA przy ulicy Mickiewicza, gdzie wykorzystano stare zdjęcia oraz widokówki znajdujące się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Choć remont tego obiektu trwał długo, to jednak dziś, gdy przechodzę obok tego banku z zachwytem patrzę na efekt końcowy robót.

Ale wracając do naszego domku. Jeżeli chodzi o jego wnętrze, to nie zachowano jego historycznego układu wewnętrznego, tylko przebudowano dla celów wystawienniczo-biurowo-hotelowych. Bardzo dobrze to widać na tych zdjęciach:

http://frp.com.pl/public/images/gallery/...rza/12.JPG

http://frp.com.pl/public/images/gallery/...rza/13.JPG

http://frp.com.pl/public/images/gallery/...rza/14.JPG

Co do pracowników.

Nie dość, że znają się na swojej robocie jak mało kto, to do tego są jeszcze niezwykle pomocni i mili.

Dodam, że prace offsetowe na zlecenie PA NOVY wykonywały firmy z Przemyśla i okolicy, także dzięki takim inwestycjom mogą sporo zarobić.
Szkoda, że nasi radni o tym zapominają odrzucając oferty inwestycyjne np. POLFROSTU. :/
#33
jak może zostać przebudowane wnętrze do celów biurowo-wystawczo-hotelowych skoro w środku będzie restauracja Big Grin
#34
(02-12-2009, 7:42)manex napisał(a): jak może zostać przebudowane wnętrze do celów biurowo-wystawczo-hotelowych skoro w środku będzie restauracja Big Grin

Restauracja tez tam będzie. Ale nie tylko.

Cytat:Po remoncie pomieszczenia „Domku Ogrodnika” zostaną zaadoptowane na cele biurowo- wystawiennicze. W jego sąsiedztwie powstanie ogród letni z obiektem gastronomicznym oraz palmiarnia.
#35
(01-12-2009, 21:58)Basia napisał(a): Gała ma prawo uważać, że pokrycie lukarn bo tak fachowo to się nazywa, blachą jest bublem.

Z tego co wyczytałem lukarna to małe okienko w dachu, często w ozdobnym obramowaniu a wg tego samego źródła facjata to pomieszczenie mieszkalne na strychu, z oknami w połaci dachu, ujętymi w ścianki i nakrytymi własnym daszkiem.I nadal mi się nie podoba przykrycie gładką blachą, choćby była ze szczerego złota.Pozdrawiam.
Homo nulli coloris
#36
(02-12-2009, 7:42)manex napisał(a): jak może zostać przebudowane wnętrze do celów biurowo-wystawczo-hotelowych skoro w środku będzie restauracja Big Grin

Restauracja będzie w dawnej oranżerii.
#37
Mam cichą nadzieję, że dawna palmiarnia zostanie wykorzystana na obiekt, który choć troszkę odda jej pierwotny charakter. Byłoby szczytem marzeń stworzenie tam czegoś w stylu Łańcuckiej storczykarni. Ale na przykład jakaś herbaciarnia, dobra winiarnia, kawiarnia botaniczna też przydałaby się w naszym mieście. Do tego fajne wystawy plenerowe latem. Dobudowany ogródek letni z fantastycznym brukiem klinkierowym (myślę, że jedyny taki w Przemyślu) dopełniłby całość fajnego kompleksu np.: kulturalno - rekreacyjnego. Co o tym myślicie?
#38
Basia napisała: Podczas wykonywania remontów kapitalnych obiektów zabytkowych bardzo ważne jest zachowanie jak największej ilości detali oryginalnych I zgadzam się w zupełności, dlatego brakuje mi tu wielu detali, np. ciekawego, metalowego wykończenia kalenicy mniejszego pawilonu. Nie podobają mi się też okna w obu pawilonach. Zdaję sobie sprawę, że wymiana na nowoczesne była konieczna ze względu na wymóg zachowania odpowiedniego współczynnika ciepła (tzw K) ale takie okna zmieniły całkowicie wygląd tych budynków.
#39
Oficjalne oddanie Domku Ogrodnika 22 grudnia o 14 xD
#40
Manex, skąd ta pewność ?




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości