Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont "Domku Ogrodnika"
#71
(08-07-2012, 1:16)??? napisał(a): Ta karteczka to najlepsza antyreklama jaka mozna sobie zrobic...
Jezeli komus zlezy na urlopie w wakacje, nie zatrudnia sie w miejscu gdzie najwiekszy interes jest wlasnie w sezonie wakacyjno-urlopowym... Urlop mozna wtedy wziac w maju badz wrzesniu...
Prawda jest taka ze albo rybka albo pipka... w grudniu jest wiele ladniejszych, wygodniejszych i przyjemniejszych lokali w miescie gdzie mozna napic sie piwa, wtedy mozna by ten lokal zamknac, ale zamykanie go w srodku sezonu to strzal w kolano dla wlasnego interesu...

Myślę, że przy odpowiedniej aranżacji wnętrz, ten lokal miałby wzięcie przez okrągły rok. Teraz postawienie stołów, dwóch palm w koncie i powieszenie dwóch reprintowanych zdjęć raczej nie wystarcza. Proponuje managerowi, o ile ktoś w ogóle w tym lokalu pełni taką funkcję, przejście się choćby do "Melduje posłusznie" czy "CK Monarchii". Nie twierdzę, że w Domku musi być taki sam ck klimat, ale konsekwencji i wyczucia mogą się od tych lokali uczyć.
Oczywiste jest, że ludzie w lipcu chcą iść na urlop, tym bardziej gdy pracują okrągły rok. Obowiązkiem managera jest przewidzieć taką sytuację i zatroszczyć się o odpowiednią liczbę obsługi. Przypominają się filmy Barei. Zabytek wyremontowany za grubą kasę, otwarty z wielką pompą jako atrakcja miasta... zamykany w szczycie sezonu. Kompletny absurd. Proponuje od sierpnia widelce na łańcuchach pod parasolami. I mam chyba pomysł na aranżację. Konsekwentny socrealizm. W gruncie rzeczy niewiele trzeba zmieniać.
#72
Z Życia Podkarpackiego:

Cytat: W kompleksie Domek Ogrodnika powstanie restauracja kresowa. Prowadzić ją będzie biznesmen z Mościsk.


Najprawdopodobniej restauracja ruszy jeszcze na wakacjach. Biznesmen za dzierżawę kompleksu przez 5 lat płacić będzie 4 tys. zł netto do kasy miasta.

-diabeł tkwi w szczegółach-
#73
W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego jest nieco więcej na temat Domku Ogrodnika.
Możemy w min przeczytać że zarządzaniem zajmowała się Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego, jak dodaje Witold Wołczyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu - "NIEUDOLNIE, nie byliśmy zadowoleni z wyników tej działalności".
Również tę sprawę komentuje z-ca przezydenta Przemyśla Pan Grzegorz Hajder: "Nie byliśmy zadowoleni ze świadczonych usług. Gdy PARR zarządzał tym kompleksem, mieliśmy kilkudziesięciotysięczne straty. Również parę spraw w hotelu pozostawiało nieco do życzenia, bo mieliśmy skargi od osób, które tam nocowały".
źródło: Życie Podkarpackie 11 lipca 2012/NR 28 s.7

#74
http://www.nowiny24.pl

Cytat:Nowa restauracja w Domku Ogrodnika w Przemyślu

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego nie zarządza już Domkiem Ogrodnika w parku miejskim w Przemyślu. Powstanie tu nowa restauracja.


Domek Ogrodnika przy ul. Reja 6 w Przemyślu, pod koniec 2009 roku został odrestaurowany i zmodernizowany przez spółkę P.A. Nova z Gliwic, w ramach tzw. offsetu. Kompleks, w którego skład wchodzą pomieszczenia biurowe o powierzchni 136 m2, hotelik o powierzchni 129 m2, kawiarnia i oranżeria o powierzchni 152 m2 oraz altanka o powierzchni 98 m2, został przekazany w użytkowanie Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Po półtora roku okazało się, że PARR nie udźwignęła powierzonego jej zadania.

- Jakość usług świadczonych w restauracji, a częściowo także w hotelu, nie była zadowalająca, a obiekt generował straty - tłumaczy Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla.

W maju przemyski magistrat przeprowadził przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę kompleksu. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu została określona na blisko 4 tys. złotych plus VAT. Zgłosiło się dwóch chętnych. Jedna osoba wpłaciła wadium, lecz nie przystąpiła do przetargu, a druga wpłaciła wadium po wyznaczonym terminie, w związku z tym nie została dopuszczona do przetargu.

Pod koniec czerwca odbył się drugi przetarg. Wygrał go obywatel Ukrainy z Mościsk (nie było więcej chętnych). Będzie on dzierżawił kompleks przez najbliższe pięć lat.

- Działalność będzie chciał zacząć jak najszybciej się da, bo ma duże doświadczenie w prowadzeniu biznesu w tej branży i wie, że czas jest bardzo istotny, choćby ze względu na okres letni - mówi Wołczyk.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że w Domku Ogrodnika w Przemyślu otwarta zostanie restauracja Kresowa.
#75
Życzę zatem gościowi szczerego powodzenia w prowadzeniu interesu i dużej liczby klientów.

Mam nadzieję, że skończyła się era kelnera "śmierdząca pacha", skończyło się oczekiwanie na danie po 30 minut i więcej, skończyło się puszczanie "majteczek w kropeczki" i innych discopolowych hitów...

Branża gastronomiczna to nie jest takie "hop-siup" jak się co niektórym wydaje a jeszcze jak zabiera się za to samorząd lokalny to klęska gwarantowana. Dobrym a raczej złym przykładem jest żarcie na stoku gdzie za kawałek padliny w postaci kawałka najtańszej zwyczajnej i kubek rozcieńczonej coli trzeba zapłacić o zgrozo kilkanaście złotych!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#76
Nie wiem, czy wszystkim wiadomo, że definitywnie skończyła się era restauracji pod nazwą "Domek ogrodnika". Całość została została wykupiona i zainstalowało się tam niepubliczne przedszkole.
Homo nulli coloris
#77
Z tego co widziałem to przedszkole działa w budynku obok - również należącym do kompleksu. Zaś sama restauracja nadal była do wynajęcia nie tak dano temu.
#78
(27-08-2014, 13:32)cr500r napisał(a): Z tego co widziałem to przedszkole działa w budynku obok - również należącym do kompleksu. Zaś sama restauracja nadal była do wynajęcia nie tak dano temu.

Z tego co się dziś dowiedziałem to wykupili całość, a choćby nie, to jak sobie wyobrażasz w świetle obowiązującego prawa działanie lokalu z wyszynkiem tuż obok (ok. 10 m.) od przedszkola.
Homo nulli coloris
#79
(27-08-2014, 13:43)Gała napisał(a): Z tego co się dziś dowiedziałem to wykupili całość, a choćby nie, to jak sobie wyobrażasz w świetle obowiązującego prawa działanie lokalu z wyszynkiem tuż obok (ok. 10 m.) od przedszkola.

Nic sobie nie muszę wyobrażać. Dość jasno napisałem, że była do wynajęcia. Nie pisałem, że będzie tam prowadzona działalność gastronomiczna itp. Nie neguje też, że przedszkole jest w chwili obecnej najemcą obydwu budynków. Może aktualnie wykorzystuje tylko jeden.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości