Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Monitorowane parkingi dla rowerów
#1
Niejednokrotnie chciałbym pojechać na miasto nie tylko rekreacyjnie, ale i załatwić kilka spraw w urzędach, bankach lub zrobić jakieś zakupy. Niestety nie ma gdzie zaparkować roweru nie obawiając się o jego kradzież. Nie jest to tylko problem kradzieży całego roweru ale i akcesoriów typu lampki, liczniki, pompka, itp (ściąganie za każdym razem jest kłopotliwe).

Mile widziane byłoby ze strony miasta, gdyby zorganizowali w kilku miejscach parkingi monitorowane przez kamery. Myślę, że jeżeli przy parkingu byłaby tabliczka informująca o stałym monitoringu kamer nie dochodziłoby do kradzieży, a w ostateczności łatwo można by ustalić sprawcę.

Jeżeliby powstałyby takie parkingi to byłoby duże udogodnienie dla rowerzystów pragnących załatwić sprawy na mieście. Niestety ulice są bardzo zatłoczone i będzie coraz gorzej. Oczekiwanie na ścieżki rowerowe na głównych ulicach miasta to daleka przyszłość, a stworzenie parkingów nie wymaga dużych nakładów.

Proponuje klika miejsc dla parkingów:
Rynek, Muzeum Narodowe (zbieg ulic Kazimierzowskiej i Wałowej), Plac Legionów, okolice Zielonego Rynku, ul. Jana Pawła II (obok pomnika Orląt Przemyskich), ul. 3-go Maja (w pobliżu DH Szpak), ul. Sportowa (w pobliżu Zielonego Rynku).

Jaka jest Wasza opinia o tego typu parkingach? Czy są one potrzebne?
#2
Parking jak najbardziej, ale dodalbym kilka innych miejsc jeszcze (zamek, kopiec Tatarski). Rowniez mnie irytuje ze za kazdym razem musze sciagac liczniki, przybornik z narzedziami i chodzic z tym wszystkim po miescie. Problem rozwiazuje to ze czasami uda mi sie w sklepie zostawic dwa kolka. Niestety pewnie na pomysle sie skonczy ;/




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości