Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria Przemyśl
#31
cieżko powiedzieć czy najemcy są słabi... większosć powierzchni nie jest jeszcze zaplanowana. Jeśli udałoby się sciagnac ciekawych najemcow stanowilaby dobra alternatywe dla Sanowej, ktora niesety nastawiona jest na mlodziez. Sam projekt galerii jest naprawde imponujacy, martwi mnie tylko zageszczenie ruchu na ul Jagielonskiej...
Jak na razie to tylko gdybanie czas pokaze czy galeria wogole powstanie.
#32
Coś jest na rzeczy, bo od kilku moich klientów słyszałem o planach rozpoczęcia budowy na przełomie marca/kwietnia... Ile w tym prawdy - to się wkrótce okaże...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#33
ja się powtórzę : miejsce na galerie super; bryła mnie nie przekonuje - chciałbym zmian. Za dużo kolorów.
Koniecznie trzeba załatwić przy ewentualnej budowie przejście podziemne !!!!!!!
#34
Tylko 35 miejsc postojowych?! To jakiś żart? Nie widzę parkingu podziemnego...

A zapisy w MPZP mówią wyraźnie - 1 miejsce parkingowe na 25m2 powierzchni handlowej, a z tego wynika że tych miejsc powinno być około 200...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#35
Mi się wydaje, że nawet gdyby w tej galerii była biedronka, mięsny i szmateksy to i tak by się utrzyma ze względu na ogromne natężenie ruchu pieszego na Jagiellońskiej. Ludzie chcąc nie chcąc będą ja odwiedzać i coś kupować, nawet dla zabicia czasu, w oczekiwaniu na autobus czy pociąg. Z tego też powodu - i tu zgadzam się z Cr500r - Galeria Przemyśl byłaby doskonałym miejscem na restauracje, fast-foody czy jakieś niewielki fantasy park, w którym można byłoby mile spędzić czas. Mam nadzieję, że właściciel galerii o tym pomyśli.

A co do terminu budowy, to podchodzę do takich wieści z dystansem. Co pewien czas na przemyskim forum gazety jakiś koleżka wrzuca konkretne daty budowy jakiś galerii, które totalnie nie mają pokrycia w rzeczywistości, bo na placu budowy "ani widu, ani słuchu" żeby coś się miało dziać, więc jak mówi stare porzekadło "pożyjemy, zobaczymy". Smile
#36
Zgadzam się z Sylwkiem, że gdyby Mc Donalds znalazł się na liście najemców to o frekwencję w galerii nie potrzeba byłoby się martwić. Natomiast co się tyczy projektu to jeśli użyją ciekawego szkła, cegły i piaskowca - wówczas jestem za, jeśli będzie to kolorowy styropian to niestety urośnie nam w ścisłym centrum małoefektowny potworek.
#37
A mnie zastanawia, co mieli w ramach offset'u zrobić dla miasta inwestorzy Galerii Przemyśl?
Tzn. wiemy i widzimy z powyższego planu sytuacyjnego, że mają zrobić łącznik ul. Mniszej z ul. Sportową. Z tego planu wynika chyba też, że w ramach II etapu mieli wyremontować fragment ulicy Sportowej. Jeżeli tak to należy rozumieć, to biorąc pod uwagę fakt wyremontowania przedmiotowego odcinka ulicy Sportowej, czego należy oczekiwać w zamian?

Przy okazji potwierdza się informacja o tym, że jednym z powodów usilnych prób wyrzucenia "Zielonego Rynku" z obecnego miejsca jest konieczność stworzenia parkingów także dla Galerii Przemyśl w której nie ma parkingu podziemnego. Chyba był zbyt drogo więc lepiej przerzucić koszty na mieszkańców miasta.

Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego Jagielońska z 2001 roku przewidywał możliwość budowy parkingu podziemnego.
Cytat:5) Ustala się obowiązek zapewnienia dla obiektów/funkcji lokalizowanych w terenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych w ilości co najmniej 20 miejsc łącznie, w tym co najmniej dwa miejsca dla samochodów, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne. Wjazdy na parkingi z kierunku północnego z ulicy lokalnej w terenie oznaczonym w rysunku planu symbolem KL.
6) Dopuszcza się realizację parkingu podziemnego dla obsługi funkcji w obszarze jak w punkcie 1 b). Parking zlokalizowany w kondygnacji zagłębionej obiektów, zjazd i wyjazd z poziomu jezdni ulicy lokalnej w terenie KL.
Mimo to go nie przewidzieli. Spełnili jednak warunek minimum 20 miejsc parkingowych, bowiem zaprojektowali ich przy samym budynku 27 i po drugiej stronie ulicy kolejnych 8.

W MPZP Jagielońska przewidziano takie parametry ulicy łączącej ulicę Sportową z Mniszą.
Cytat:2. Dopuszcza się lokalizowanie sieci uzbrojenia inżynieryjnego.
§ 8. Ustanawia się teren ulicy lokalnej oznaczony w rysunku planu symbolem KL o paw 0,22 ha obejmujący odcinek od skrzyżowania z ulicą Sportową do ulicy Kowala z przejściem pod Kamiennym Mostem wykorzystującym istniejące sklepione prześwity.
1. Ustala się następujące parametry przestrzenne i techniczne ulicy:
a) szerokość tereny ulicy w liniach rozgraniczających 15 m z poszerzeniem w rejonie skrzyżowania z ulicą Sportową.
b) jezdnia dwupasowa 2 x 3 0 m z rozdzieleniem pasów ruchu przy przejściu pod Kamiennym Mostem,
c) prędkość projektowa 40 km/h,
d) rozwiązania techniczne ulicy, w tym niweleta jezdni, uwzględniające lokalne warunki topograficzne i techniczne w rejonie skrzyżowania z ulicą Sportową, przy przejściu pod Kamiennym Mostem oraz wynikające z ustaleń zawartych w § 6 ust 1 pkt 2, 5 i 6 uchwały z zastosowaniem konstrukcji oporowych,
e) chodnik jednostronny (od strony południowej) na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sportową do przejścia pod Kamiennym Mostem,

Nie przewidziano ciągu pieszo-rowerowego, to ja się zastanawiam po co w takim razie w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Przemyśla z aktualizacją z 2004/2005 (później niż MPZP Jagielońska) taki ciąg tam przewidziano. Te szare kwadraciki, przy tych ciemnoniebieskich to ścieżka rowerowa przy torach wzdłuż projektowanego łącznika ulicy Mniszej i ulicy Sportowej w dalszej części biegnąca w kierunku Placu Legionów, za murkiem ogrodu Zakonu Reformatów, tak jak proponujemy w inicjatywie "Śródmiejskiej ścieżki pieszo-rowerowej".

[Obrazek: SUiKZP Jagiellonska.jpg]
#38
Jeżeli inwestor nie przewidział parkingu podziemnego to co ma się znajdować w "I kondygnacji podziemnej" widocznej na planie sytuacyjnym ?
#39
Heh.. parking Smile
#40
(18-01-2011, 1:14)KoMpReSsOr napisał(a): Jeżeli inwestor nie przewidział parkingu podziemnego to co ma się znajdować w "I kondygnacji podziemnej" widocznej na planie sytuacyjnym ?

Całość poniżej to kondygnacja podziemna -1 i jak widać mają się tam znajdować sklepy. Cieszy mnie że obszar który zaznaczyłem na czerwono będzie tylko kondygnacją podziemną, a w poziomie 0 na tym miejscu będzie "zielony dach". Zawsze mogli dać tam parking, ale dobrze że tego nie zrobili!

[Obrazek: 15803835341166781062.jpg]




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości