Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krajowy Plan Odbudowy
#1
Hej!

Nie wiem czy przewinal sie ten temat w ktoryms z watkow - jesli tak to wybaczcie  Sleepy
W najnowszym Krajowym Planie Odbudowy (jak dobrze rozumiem w nowej perspektywie finansowej) uzgledniono kilka punktow dla Przemysla. Jak z realnoscia ich wykonania, tego nie jestem w stanie ocenic, ale zawsze na podsatwie takiego planu jest jakis punkt zaczepienia. 

https://www.rpo.podkarpackie.pl/index.ph...arpackiego

  1. Gmina Miejska Przemyśl Budowa mostu na Rzece San łączącego drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 884 (ulicę Sanocką z ulicą Grunwaldzką)      83 000 000,00

  2. Gmina Miejska Przemyśl Przebudowa odcinka ulicy Lwowskiej w Przemyślu leżącej w ciągu drogi krajowej nr 28 (Zator – Przemyśl – granica państwa)             13 000 000,00
  3. Doprowadzenie infrastruktury kolejowej do terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy wschodniej obwodnicy miasta Przemyśla – budowa toru szerokiego
#2
Punkt 1 Marzenie Smile
#3
(31-01-2021, 23:52)Argad napisał(a): Punkt 1 Marzenie Smile

Trochę czasu upłynęło...są nowe plany, nowe inwestycje w nich. Jakoś cicho ostatnio z tematem powiększenia miasta. Rzeszów i Krosno sie powiększyły w ostatnim roku...A Przemyśl? Musimy czekać do lata? Jesieni? Przecież plany były i pewnie są ...czy minister o tym wie? Strefa ekonomiczna nadal nie daje nawet 10000 miejsc pracy, nawet 1000...Ba, nawet 100...Coś się stało? Może trzeba kogoś zwolnić do licha! Gdzie są efekty? Kolejny temat to handel. Dlaczego Ukraińcy muszą aż do rzeszowa jeździć na zakupy? Było w budowie 5 galerii (cegielnia, przemyśl, obecna,  ...) a dzis jest tylko jedna! Dlaczego pytam? Tu powinno ich być 10-12 jeśli chcemy zarabiać na handlu z sąsiadami! I kilkanaście  hoteli (tyle jest) ale wśród nich choć 3 pięciogwiazdkowe, jesli chcemy by Twierdzę odwiedzili np Francuzi, Amerykanie czy Japończycy! Oni nie jadą tam, gdzie nie ma hotelu z basenami czy saunami. Jest wiele do zrobienia, trzeba sie reklamować. Osobiście myślę że miasto ma duży potencjał turystyczny i uzdrowiskowy. I to nastąpi, tylko kiedy...
#4
Gloria ma i saunę i basen Smile

A tak na poważnie. Nie znam się, ale na moje oko to hotele buduje się w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, a nie dostosowuje się zapotrzebowanie rynku do istniejących hoteli.
Kto wyłoży miliony na budowę hotelu, który musi spełniać rygorystyczne wymogi w mieście w którym ruch turystyczny jest na tak nędznym poziomie? Kto tam będzie spał? Jakie będzie obłożenie takich pokoi?
Żadna z nas Wenecja czy Barcelona, Ani to miejsce na podróż poślubną, ani szalone wczasy dla młodych. To są atrakcje dla łysych wąsaczy po 40 w kraciastych koszulach i rybackich kamizelkach. To nie jest target dla hoteli oferujących pokoje po 400 zł za noc.
3 pięciogwiazdkowe hotele? W Rzeszowie jest chyba tylko jeden(mogę się mylić). Ale w Rzeszowie kwitnie biznes. Są siedziby dużych firm. Uniwersytety. Tam przyjeżdżają prezesi, dyrektorzy, profesorowie z zagranicy i wszelkiego rodzaju dostojnicy, którym te pokoje opłacają firmy albo państwo. Poza tym wydaje mi się, że dla osób które stać na 5 gwiazdkowe hotele w czasie 2 tygodniowych wakacji raczej jeżdżą na wakacje dobrze się bawić a nie zwiedzać ruiny. Chyba że to są naprawdę zapierające dech w piersiach widoki. Wolą popływać Jachtem, zjeść świeżo złowione owoce morza, poszaleć w parkach rozrywki. Wygrzać się na plaży.
Twierdza ma wartość historyczną, unikatową ale powiedzmy sobie szczerze to są budynki wojskowe. Estetyka tych miejsc... nie powala. Nawet jeśli to będzie odrestaurowane, to jest prosty beton. Nie dostarcza żadnej rozrywki. Daje wiedzę. To fajne miejsce na wycieczkę szkolną. Raz na paręnaście lat przyjedzie jakoś Makłowicz ugotować wojskową grochówkę w okolicach twierdzy. a i to jeszcze traki program się puszcza w paśmie najniższej oglądalności, a ludzie którzy to oglądają to nie podziwiają widoków w tle i nie myślą "fajnie było by to zobaczyć" tylko patrzą czy boczek to się w kostkę kroi czy w paski...

Może to jest takie zaściankowe myślenie, może już zdziadziałem do reszty, ale wydaje mi się, że grubo popłynąłeś.

Mówisz żeby kogoś zwolnić. Przypuszczam, że zaraz takie stanowisko zajmie inny koleś tej czy innej szychy z magistratu. Kogo by tam nie zatrudnili bez odpowiedniego budżetu się nie da.
Tu strefa ekonomiczna, tu turystyka chcemy rozwijać wszystko na raz. Moim zdaniem trzeba się skupić na jednym celu, przerzucić gotówkę na jedną stronę szali, i jak już się uda zrobić jedno, wziąć się za drugie.
Budynek na stoku chociaż skończyli?
A my się zachwycamy jak nam ktoś zmontuje 60 sekundowy filmik na YouTube.

Pewnie zaraz zostanę zjechany za ten nihilizm ale taki mam dziś humor. Sorki.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości