Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[INFORES] Matejki 3
#1
Nie wiem czemu, ale temat tej "inwestycji" nie pojawil sie jeszcze na forum. Gdyby ktos nie widzial, wizualizacja ponizej:

[Obrazek: mniejsze-matejki2.jpg]

Szczerze mowiac jestem w szoku... Powstanie takiej Makabryly, nie wzbudzilo protestow konserwatora zabytkow, prezydenta miasta czy lokalnych spolecznikow. Na dodatek podobno budynek buduje Infores, wiec jestem podwojnie zdziwiony. Ostatnio coraz lepiej wychodzi im projektowanie blokow, patrz Infiore Park 5. A tu nagle projekt jak z lat 90...
#2
Zgadza się, dyskusja rozgorzała, ale ominęła nasze forum - aczkolwiek na facebookowej wersji FRP temat był wałkowany.
Z mojej strony zaskoczenie, że infores, który chwaliłem za nową jakość w mieście idzie w kierunku takiego gniota. To jest więcej niż pewne, że pracownie z nimi współpracujące mogą zaprojektować budynek godny tego miejsca.
#3
Od razu sprostuję - to nie jest oficjalna wizualka, budynek w rzeczywistości będzie wyglądał inaczej, przynajmniej tak zapewnia Infores.

Poniżej oświadczenie, które przedstawił Infores

Cytat:Nasza firma uczestniczy w życiu gospodarczym naszego miasta od niemal 25 lat. Zależy nam na dobru Przemyśla jak każdemu mieszkańcowi. Pragniemy uspokoić wszystkich zainteresowanych – kamienica, którą budujemy przy ul. Matejki 3 w Przemyślu będzie stanowić jasny punkt na architektonicznej mapie miasta..
 
Aktualny stan techniczny tego miejsca jest agonalny. Kategorycznie nie nadaje się ona do odnowy i w każdej chwili grozi zawaleniem stanowiąc zagrożenie dla otoczenia.
Projekt naszej kamienicy to tylko 6 mieszkań, a nie jak jest to nieuczciwie wyolbrzymiane wielki blok mieszkalny.  
 
Posiadamy prawomocne pozwolenie na budowę zatwierdzone przez wszystkie wymagane urzędy i instytucje. Od samego początku projekt jest pod nadzorem Wojewódzkiej Konserwator Zabytków Pani Beaty Kot.
 
Wizualizacja udostępniona dzięki naszej uprzejmości jest to tylko jedna z wielu dyskutowanych koncepcji wykończenia kamienicy. Kwestie koloru, elewacji, dachu , detali i elementów estetycznych, boniowania kamienicy jest i będzie na bieżąco ustalane z jedyną kompetentną do tego osobą i instytucją czyli WKZ w osobie Pani Beaty Kot, z którą to pozostajemy w stałym kontakcie i której decyzje szanujemy.
Ufamy, iż do samego zakończenia budowy wypracujemy zadowalający Panią Konserwator efekt finalny. Informujemy również, że cała kamienica będzie budowana „w stylu”, czyli z elementami elewacji, dachu, okien, barierek  nawiązujących do charakteru dotychczasowego budynku i  dzielnicy.
 
Jeszcze raz zapewniamy, iż leży nam na sercu dobro miasta i jego ładu architektonicznego. Nie musimy tego udowadniać, gdyż wszystkie nasze dotychczasowe inwestycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobają się zdecydowanej większości mieszkańców. Co więcej po zakończeniu każdej z nich spotykamy się z pozytywnymi opiniami i spostrzeżeniami nawet największych sceptyków i przeciwników budowy, którzy przed jej rozpoczęciem oraz w trakcie zalewali nas falą krytyki.        
 
Mamy nadzieję, że efekt końcowy, który zaprezentujemy za około rok będzie cieszył oko wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego pięknego miasta.
 
 
Zarząd Firmy Infores.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości