Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrum Sportu i Rekreacji w Przemyślu
Pomysł dobry, tym bardziej że mamy gotową infrastrukturę po byłym szpitalu wojskowym przy Słowackiego. Te budynki aż proszą się o wtórne zagospodarowanie. Widziałem, już ogłoszenie wystawione przez jedną z przemyskich agencji pośrednictwa nieruchomościami o sprzedaży jednego z budynków poszpitalnych. Oby ktoś się znalazł chętny.

Na jedną rzecz jeszcze trzeba zwrócić uwagę chcąc zrealizować koncepcję Voytaszka - to smog. W śródmieściu w okresie jesienno-zimowym normy dla pyłów PM 1, PM 2,5 są ciągle przekraczane. Rekord jaki widziałem to 750 procent normy ! Jeśli chcemy być miastem uzdrowiskowym, w którym bez obaw można oddychać pełną piersią to w pierwszej kolejności miasto musi się uporać z tym problemem. Póki co nie ma jakiegoś planu w tym temacie, że np. do 2035 roku śródmieście ma być zero-emisyjne. Miasto nie tylko na swój koszt powinno robić przyłącz kamienic do sieci MPEC, ale też dofinansowywać wykonanie instalacji wewnątrz budynków.

Kolejna sprawa to permanentne ograniczanie ruchu samochodów w śródmieściu i wypychanie ich na obwodnice, a w zamian popularyzacja zielonego transportu opartego o dobrze zorganizowaną komunikację publiczną oraz alternatywnych środkach lokomocji np. rower miejski, hulajnogi.

A co do Centrum Rekreacji to jestem oczywiście na tak, choć uważam że pomysł spóźniony o jakieś 10-15 lat.

Czy wiecie, że Kańczuga będzie budować aquapark ?
(11-12-2020, 19:59)Kostek napisał(a): Czy wiecie, że Kańczuga będzie budować aquapark ?

Raczej basen a la Jarosław
Marazm....to widzę. Miasto się kurczy. Krosno się powiększyło, Rzeszów także. A tu...nawet strefa ekonomiczna, gdzie w innych oddziałach jest po 15-25 inwestorów a w Przemyślu JEDEN! Cel na 2021 to 20 inwestorów i 3000 miejsc pracy...To niezbędne minimum! Inaczej Radymno będzie bardziej perspektywiczne, o Orłach nie wspominając. Dać ludziom w urzędzie cel. Albo się uda, albo wylatują! Trzeba tu być bezwzględnym! Więc jak będzie?
(11-01-2021, 22:07)voytaszek napisał(a): Marazm....to widzę. Miasto się kurczy. Krosno się powiększyło, Rzeszów także. A tu...nawet strefa ekonomiczna, gdzie w innych oddziałach jest po 15-25 inwestorów a w Przemyślu JEDEN! Cel na 2021 to 20 inwestorów i 3000 miejsc pracy...To niezbędne minimum! Inaczej Radymno będzie bardziej perspektywiczne, o Orłach nie wspominając. Dać ludziom w urzędzie cel. Albo się uda, albo wylatują! Trzeba tu być bezwzględnym! Więc jak będzie?

Defetyzm siejesz
Miasto Budzi się
Zmieniamy Przemyśl - czas teraźniejszy niedokonany 
zmieniać będziemy do końca - naszego lub miasta. 
PS. Na basen i kąpielisko będziemy jeździć do Fredropola.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości