Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domek Ogrodnika odzyskuje dawny blask
#1
Prace rewitalizacyjne przy kompleksie Domku Ogrodnika dobiegają końca.

Przeczytaj więcej: http://frp.com.pl/news-9-domek-ogrodnika...blask.html
#2
(dorzucam tutaj, bo nie namierzyłem innego wątku o Domku Ogrodnika - jeśli jest odpowiedniejszy wątek to dajcie znać, się przerzuci Wink )


Pojawiły się pierwsze zdjęcia z odnowionej restauracji w Domku Ogrodnika

https://www.facebook.com/media/set/?set=...469&type=1

"Odświeżone zmienione wnętrze restauracji „Domek Ogrodnika” oraz nowa bogatsza karta dań to nowa jakość gastronomii w tym miejscu. (...)"
(info z profilu na FB: https://www.facebook.com/pages/Restaurac...9323698469 )
#3
Potwierdzam, duże zmiany, lepsza kawa i obsługa. Innym razem sprawdzę kuchnię.
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.
#4
Cytat:Pechowa inwestycja, czyli restauracja przy parku w Przemyślu

Dodano: 31 stycznia 2014, 20:30 Autor: Norbert Ziętal

Ani samorządowy, ani prywatny dzierżawca nie byli w stanie prowadzić lokalu gastronomicznego w budynku przedwojennej palmiarni w Przemyślu. Będzie szukany kolejny najemca.
Miejsca atrakcyjne, tuż przy parku miejskim. Niestety pechowe dla inwestycji.
Miasto wypowiedziało umowę dzierżawy budynku palmiarni przy Domku Ogrodnika, w którym mieściła się restauracja "Domek Ogrodnika”.

- Dzierżawca od pewnego czasu nie wywiązywał się z zapisów umowy dzierżawy – twierdzi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że chodziło o niepłacenie czynszu.

- Zostanie ogłoszony nowy przetarg na dzierżawę lub najem tego obiektu – zapewnia Wołczyk.

Przed II wojną światową było to jedno z najpopularniejszych miejsc w Przemyślu. W skład kompleksu wchodził m.in. zwierzyniec, czyli mini-ogród zoologiczny. Po wojnie Domek Ogrodnika i sąsiednie budynki systematycznie podupadały. W 2009 r. wyremontowała je firma P.A. Nova z Gliwic, w ramach offsetu związanego z budową Galerii Sanowej. Przewidywano, że przyparkowa restauracja będzie przeżywać oblężenie klientów. Stało się inaczej.

Najpierw dzierżawcą obiektu była Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego, miejska instytucja powołana do pomocy biznesowi. Obiekt przynosił straty. Wtedy zdecydowano o wyłonieniu prywatnego najemcy. Pomimo niskiego czynszu, nikt nie przystąpił do przetargu. Dopiero za drugim razem, w 2012 r., wybrano dzierżawcę, Ukraińca z Mościsk. Umowa dzierżawy podpisana była do 2017 r.

- Przemyślan nie stać na obiady w restauracjach. To chyba główna przyczyna. Poza tym, ktoś projektujący ten teren był na tyle nieprzewidujący, że nie zadbał o odpowiedniej wielkości parking. Sam wiele razy musiałem stąd zawracać autem do centrum, a potem to już mi się nie chciało wracać na górę – mówi osoba prowadząca lokal gastronomiczny w innej części miasta.

Zwraca uwagę, że miejsca tradycyjnie wykorzystywane przez przemyślan na niedzielne spacery mają wyjątkowo ubogą ofertę gastronomiczną. Dotyczy to parku miejskiego, Zniesienia z wyciągiem narciarskim oraz nadsańskiego deptaku, czyli Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II.

Tak na marginesie to gdyby ktoś w tym miejscu utworzył mini-Zoo jak dawniej to pewnie byłby to spory magnes dla odwiedzenia tego miejsca.
#5
(31-01-2014, 22:32)mielu napisał(a):
Cytat:Ani samorządowy, ani prywatny dzierżawca nie byli w stanie prowadzić lokalu gastronomicznego w budynku przedwojennej palmiarni w Przemyślu. (...)Miasto wypowiedziało umowę dzierżawy budynku palmiarni przy Domku Ogrodnika, w którym mieściła się restauracja "Domek Ogrodnika”.

Tak na marginesie to gdyby ktoś w tym miejscu utworzył mini-Zoo jak dawniej to pewnie byłby to spory magnes dla odwiedzenia tego miejsca.

Uuuu, nawet nie zdążyłem spróbować tamtejszej kuchni Sad Ktoś był? Dużo straciłem? Wink

A co do tego mini-ZOO, to na pewno byłoby dużą atrakcją przyciągającą ludzi do Parku, na pewno większą niż same place zabaw czy restauracja. No i miło by było gdyby historia zatoczyła koło (bo przecież niewielki "zwierzyniec" tam się kiedyś mieścił) Smile
#6
Mini zoo obok domku ogrodnika na pewno sprawiłoby, że miasto stałoby się bardziej atrakcyjne. Zwierzęta tp. dziki, sarny, bażanty czy chociażby niedźwiedź znany z herbu to było by coś.
POLANKA restauracja & kawiarnia
Przemyśl, Rynek 2

http://www.polankaprzemysl.pl
#7
(09-02-2014, 19:01)guteq napisał(a): Uuuu, nawet nie zdążyłem spróbować tamtejszej kuchni Sad Ktoś był? Dużo straciłem? Wink
Jak wspominałem wcześniej to na dwie wizyty były dwa różne wrażenia.
Pierwszy raz bardzo dobre, drugi raz katastrofa.
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości