Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tramwaje w Przemyślu? Niewykluczone
#11
Tramwaj retro? Może i to by była jakaś atrakcja turystyczna. W takiej formie jednak nie poprawi zbytnio komunikacji w mieście (bo nie taki byłby zresztą tego cel), a poruszanie się po Przemyślu, obojętne, komunikacją miejską czy samochodem to koszmar (rozkład jazdy/miejsca parkingowe). Byłem kilka dni temu, przez kilka dni, w Przemyślu. Normalnie poruszam się piechotą. Tak mi jest wygodnie, bardzo lubię chodzić, a czasem tak jest szybciej niż autobusem/samochodem. Tym razem musiałem często korzystać z samochodu, więc posmakowałem tych wszystkich przyjemności które zwykle spotykają mieszkańców i przyjezdnych. Biedni turyści. Też jestem zwolennikiem utworzenia Przemyskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Szkoda tylko, że sieć kolejowa obejmuje jedynie wschodnią część miasta i miejscowości na wschód (no i trochę na północ i południe) od Przemyśla. No cóż trzeba by dopasować odpowiednio rozkłady jazdy autobusów. Nie za dużo wymagam?
#12
Btw, czy znane są trasy linii tramwajowych jakie miały powstać w Przemyślu w 1915r?
#13
(16-12-2017, 12:08)toja napisał(a): Btw, czy znane są trasy linii tramwajowych jakie miały powstać w Przemyślu w 1915r?

Istniały dwa projekty budowy tramwaju elektrycznego w Przemyślu. Ten najbardziej rozbudowany zawierał cztery trasy:
1. 3-go Maja, Kościuszki, Rynek, Kazimierza Wielkiego, Franciszkańska, Plac na Bramie, Mickiewicza, Lwowska
2. Sanocka, Jagiellońska, Plac na Bramie, Słowackiego
3. Plac na Bramie, Dworskiego, Bakończyce
4. 3-go Maja, Grunwaldzka, Węgierska

Planowano także wybudowanie zajezdni tramwajowych. Wozy miały kursować na liniach co 7,5 minuty.

Źródło informacji: http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/biis/591

Również "Gazeta przemyska" dziś już niedrukowana również poświęciła artykuł na temat tramwajów w Przemyślu, zawierający schemat tras. Jeżeli znajdę to postaram się wrzucić Wink




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości