Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radio Przemyśl
#1
No właśnie. Czy Przemyśl stać na własne radio? Było kiedyś Radio HOT, ale kiepsko stało finansowo. Czy naprawdę w mieście takim jak Przemyśl nie może utrzymać się lokalne radio? Wydaje mi się, że są lokalne rozgłośnie nawet w mniejszych miastach. Mylę się? Jakieś przykłady? Najlepiej z Podkarpacia. Co o tym sądzicie?
#2
Chyba raczej nie stać a przynajmniej nie ma osoby co by chciała takie radio komercyjne stworzyć gdyż jest to bardzo kosztowne (koncesja, sprzęt, lokal etc.) a w naszym mieście było by to ryzykowne bo mogło by to być mało opłacalne. I z tego co czytałem, bo trochę czytałem na ten temat, byłby problem z częstotliwością dla naszego miasta i okolic
Przemyśl - Miasto Wyjątkowe!
#3
i konkurencja duża bo Radio Fara nadaje Wink
#4
No, z tą konkurencją by było najgorzej Big Grin
Ale na poważnie. Jasne, że uruchomienie radia to duże koszty. Co do częstotliwości, to cóż, HOT częstotliwość miało, ale teraz to chyba Eska, nie? Bardziej interesuje mnie właśnie sprawa utrzymania się takiego radia. Radio HOT nie dało rady. Czemu? Przemyśl za mały? W Krośnie od 2014 roku nadaje radio Trendy. I ma dwa nadajniki! Na wzgórzu Liwocz i wzgórzu Bełchówka. Nie wiem jak stoi finansowo, nie mam czasu szukać. Przez 10 lat (1997-2007) w Sanoku nadawało radio Bieszczady i to na czterech częstotliwościach: 89,5 MHz z Góry Tokarnia k. Sanoka, 104,9 MHz z Czarnorzek k. Krosna, 99,4 MHz z Rzeszowa i 106,5 MHz z Ustrzyk Dolnych. Nie wiem co zadecydowało o wejściu do sieci VOX FM i jak wyglądała sytuacja finansowa, ale żeby przez 10 lat przynosiło straty wydaje się mało prawdopodobne. Czemu "niedasię" w Przemyślu?
#5
Bo w Przemyślu nic się nie da... tak to już jest.
Taki Polski Trójkąt Bermudzki Wink




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości