Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rządowy Program Mieszkanie +
#1
Tak się zastanawiam dlaczego Przemyśl nie został objęty pilotażem tego programu. I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na stronie http://www.przemysl.pl czytam
"...Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że już w dniu 19.02.2016 r., w odpowiedzi na zapytanie Wojewody Podkarpackiego wskazał lokalizację możliwą do wykorzystania na cele budownictwa mieszkaniowego w ramach tego ważnego programu. Wskazany teren spełnia wymogi stawiane przez przygotowywany program i stanowi część działki nr 234 w obr. 212 położony przy ulicy Bakończyckiej, będącej własnością Skarbu Państwa." źródło http://przemysl.pl/44963/mieszkanie-plus.html

Zgodnie z MPZP ma być to to ewentualnie prawie przytulone do Akademika PWSW.
#2
Ostatnio w TVN pojawił się materiał na temat tego nowego osiedla oddanego do użytku z Mieszkania+ w Białej Podlasce i cóż, niby są mieszkania, ale ich jakość nie jest najwyższa. No i ludzie boją się, aby nie powstały w nich getta, ludzi biednych. Bo jak to będzie niczyje, to kto będzie o to dbał?
https://radoslublin.pl
PPH RADOS Radosław Marcinek
ul. Turystyczna 44
20-207 Lublin
NIP: 7131847999
Regon: 430796256
tel. +48 512 787 128
email: biuro@radoslublin.pl
#3
Cytat:Miasto Przemyśl wybuduje nowe mieszkania na ulicy Bakończyckiej

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, Gmina Miejska Przemyśl planuje wybudować dwa bloki na ul. Bakończyckiej.

W ramach prowadzenia lokalnej polityki mieszkaniowej Gmina Miejska Przemyśl podpisała dwa listy intencyjne w sprawie przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus. W trakcie prowadzonych uzgodnień pomiędzy Gminą a Bankiem Gospodarstwa Krajowego “Nieruchomości” do realizacji wskazany został teren przy ul. Bakończyckiej obejmujący dwie działki, na których zgodnie z projektem koncepcyjnym można wybudowac dwa budynki mieszkalne wielorodzinne, w których planowane jest powstanie ok 150 lokali mieszkalnych.
Jak informuje zastępca prezydenta miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak, podjęta deklaracja przystąpienia pozwala operatorowi i podmiotowi finansującemu ten program – BGK “Nieuruchomości” na ocenę zasadności tej inwestycji, utworzenie spółki celowej, zlecenie projektu i doradztwa w tym zakresie.
Czynsz w tych mieszkaniach ma wynosić ok 10 zł oraz 23 zł w przypadku osób chcących w przyszłości przejąć je na własność. Do tych kwot należy doliczyć opłatę eksploatacyjną w wysokości 6,50/m kw.

https://www.portalprzemyski.pl/miasto-pr...nczyckiej/
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości