Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Droga rokadowa Malhowice - Medyka
#1
Cytat:Projektowany ciąg drogi wojewódzkiej o funkcji drogi rokadowej wzdłuż granicy państwa

Dla wytworzenia powiązań komunikacyjnych w pasie nadgranicznym wzdłuż granicy państwa pomiędzy istniejącym drogowym przejściem granicznym w Medyce i projektowanym przejściem kolejowo-drogowym w miejscowości Malhowice w Studium wskazuje się alternatywne dwa ciągi dla drogi wojewódzkiej o funkcji drogi rokadowej:

Wariant I – ciąg dróg ; od projektowanego granicznego przejścia drogowego w Malhowicach droga gminna nr 33 29 002 relacji Malhowice – Stanisławczyk + droga powiatowa nr 577 klasy Z relacji Hermanowice – Stanisławczyk + droga gminna nr 33 29 001 relacji Rożubowice – Cmentarz + droga powiatowa nr 575 klasy Z relacji Nehrybka – Jaksmanice i następnie na terenie gminy Medyka droga powiatowa nr 572 klasy Z relacji Hurko – Jaksmanice do drogi krajowej nr 28 klasy GP i dalej do przejścia granicznego w Medyce. W ciągu konieczna budowa przeprawy mostowej na rzece Wiar dla połączenia drogi powiatowej nr 577 z drogą gminną nr 33 29 001 Stanisławczyk – Rożubowice.

Wariant II – ciąg dróg ; od projektowanego granicznego przejścia drogowego w Malhowicach droga wojewódzka nr 885 klasy Z relacji Przemyśl – Hermanowice + droga powiatowa nr 577 klasy Z relacji Hermanowice – Stanisławczyk i dalej ciąg dróg z przekroczeniem rzeki Wiar, jak w wariancie I.

Źródło: Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Przemyśl, s. 23.
#2
Ten wyciąg czy też urywek ze "Uwarunkowań..." brzmi niczym komunikat wojenny ale czemu i komu miałaby służyć ta droga?
Homo nulli coloris
#3
Jaką datę ma ten dokument?
#4
(24-04-2016, 16:40)bakonczyce napisał(a): Jaką datę ma ten dokument?

27.12.2002 r.
#5
(24-04-2016, 15:20)Gała napisał(a): Ten wyciąg czy też urywek ze "Uwarunkowań..." brzmi niczym komunikat wojenny ale czemu i komu miałaby służyć ta droga?

Rokada, droga rokadowa – droga przebiegająca prostopadle do kierunku działania wojsk, a równolegle lub skośnie do linii frontu. Wykorzystywana jest do przegrupowań wojsk oraz manewru sił i środków, zwłaszcza II rzutów i odwodów, artylerii i środków zaopatrzenia logistycznego. W zależności od szczebla utrzymującego drogę rozróżnia się rokady brygadowe, dywizyjne i korpuśne. Wiele z nich jest używana do dzisiaj, jako lokalne ulice. Dla przykładu drogami rokadowymi Twierdzy Kraków były dzisiejsze ulice Jacka Malczewskiego i Bardosa, a Twierdzy Toruń - dzisiejsze ulice Polna, Szosa Okrężna i Okólna.

Sens budowy pewnie podobny, jak DOL na A4 - czyli znaczenie obronne.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości