Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa myjni bezdotykowej obok McDonald’sa
#11
Cytat:porysowania szczotą
Ja jeszcze nigdy nie porysowałem lakieru szczotką... Smile
#12
Stań w nocy na stacji benzynowej pod halogenem i zrób fotkę lakieru z bliska. Czekam.
#13
Świeżynka obok maka:

[Obrazek: IMG_3578-5.jpg]

i trochę starsza:

[Obrazek: IMG_3580-6.jpg]
-diabeł tkwi w szczegółach-
#14
Jakiś czas temu starałem się o pozwolenie na budowę myjni 4 stanowiskowej. Jakieś 6-7 lat temu. Z pewnych powodów biurokratycznych były z tym trudności, a ja odpuściłem.
Czytałem wtedy ciekawe forum ludzi którzy mają takie myjnie, o kosztach, zyskach opłacalności, jakiej chemii używają, jaka firma solidnie zrobiła myjnię i tak dalej. I pamiętam wątek o opłacalności inwestycji, można było z niego wywnioskować że na miasto wielkości Przemyśla, przyjmijmy 60 tys. mieszkańców 5-6 myjni zapewni przyzwoity stały dochód ich właścicielom. Jeśli liczba przekroczy 8-9 to zarabiać będzie wyłącznie dostawca chemii. Koszty inwestycji to minimum 100 tys na stanowisko, plus część zaplecza. Urządzenia mają trwałość ok 15 lat o ile dobrze pamiętam, potem należałoby je wymienić. Koszty energii, utrzymania, serwisu są proste do policzenia. I teraz naprawdę jestem w kropce, albo mieszkańcy Przemyśla zostawiają w myjniach dzikie miliony za mycie, i jest to niewyczerpalna żyła dochodów, albo ktoś tu pierze, ale lewe pieniądze. Innego wytłumaczenia nie widzę.
#15
(28-12-2015, 15:57)krist napisał(a): Jakiś czas temu starałem się o pozwolenie na budowę myjni 4 stanowiskowej. Jakieś 6-7 lat temu. Z pewnych powodów biurokratycznych były z tym trudności, a ja odpuściłem.
Czytałem wtedy ciekawe forum ludzi którzy mają takie myjnie, o kosztach, zyskach opłacalności, jakiej chemii używają, jaka firma solidnie zrobiła myjnię i tak dalej. I pamiętam wątek o opłacalności inwestycji, można było z niego wywnioskować że na miasto wielkości Przemyśla, przyjmijmy 60 tys. mieszkańców 5-6 myjni zapewni przyzwoity stały dochód ich właścicielom. Jeśli liczba przekroczy 8-9 to zarabiać będzie wyłącznie dostawca chemii. Koszty inwestycji to minimum 100 tys na stanowisko, plus część zaplecza. Urządzenia mają trwałość ok 15 lat o ile dobrze pamiętam, potem należałoby je wymienić. Koszty energii, utrzymania, serwisu są proste do policzenia. I teraz naprawdę jestem w kropce, albo mieszkańcy Przemyśla zostawiają w myjniach dzikie miliony za mycie, i jest to niewyczerpalna żyła dochodów, albo ktoś tu pierze, ale lewe pieniądze. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Myślę, że tu jakiś wałek poleciał. Bo masz jakiegoś znajomego, który jeździ 2 razy dziennie na myjnie? Rolleyes
#16
Przychodami z myjni można manipulować praktycznie dowolnie, reszty chyba nie trzeba mówić..
#17
(30-12-2015, 12:29)randall napisał(a): Przychodami z myjni można manipulować praktycznie dowolnie, reszty chyba nie trzeba mówić..

Coś mi żona wspominała, że w "Breaking Bad" był taki motyw z myjnią i praniem Smile
#18
Hmm... kto wie może to właśnie w Przemyślu powstaje najlepsza na świecie błękitna meta-amfetamina, o czym świadczyć może ilość nowo powstałych myjni, w których nota bene prane są pieniądze zarobione na uskutecznianiu tegoż procederu Wink
#19
Myślę że pan Antoni M. powinien się temu procederowi przyjrzeć Big Grin
#20
W naszym Przemyskim dołku myślę, że to dobry sposób na udokumentowanie fiskusowi skąd na koncie kasa za przemycone fajki.






Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości