Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pendolino - docelowo do Jarosławia i Przemyśla?
#11
A co z posłami ziemi przemyskiej nie widac inicjatywy żadnej w tej sprawie.
#12
Informacja o planowanym kursie Pendolino do Rzeszowa pojawiła się już w lokalnych mediach: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszo...,id,t.html.

W tym momencie raczej nie ma co liczyć na przedłużenie go do Przemyśla już od grudnia 2015, ale temat trzeba będzie drążyć, bo w kolejnym rozkładzie, kiedy postęp remontów pozwoli na uzyskanie bardziej ludzkich godzin wieczornego przyjazdu i porannego odjazdu z Przemyśla, może się to udać.
#13
Pojawił się krótki artykuł na temat inicjatywy na stronie Nowin: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemy...,id,t.html.
#14
Na Facebooku ruszyła akcja "PolskiBus.com startuje z Przemyśla". Może by tak zorganizować podobną w kontekście Pendolino do Jarosławia i Przemyśla ? Myślę, że pozytywny szum w sieci może zwrócić uwagę osób decyzyjnych i przyczynić się do rozstrzygnięcia sprawy po naszej myśli Smile
#15
To dobry pomysł, też o tym myślałem. Jednak żeby para nie poszła w gwizdek, chyba lepiej będzie odpalić taką akcję za parę miesięcy, już po uruchomieniu połączenia do Rzeszowa i zakończeniu głównych prac remontowych linii Rzeszów - Przemyśl.
Wtedy postulat będzie w pełni możliwy do realizacji i nikomu nie uda się zbyć zwolenników jego rzekomą niewykonalnością.
#16
Nie mam nic przeciwko. W każdym razie będzie trzeba przygotować konkretną akcję "propagandową" żebyśmy się spotkali z właściwym odzewem. Myślę, że zainteresowanie tym tematem na samym początku posła Kasprzaka i lokalnych mediów znacznie pomogło w sprawie. Teraz istotne jest czy i kto z Przemyśla i Jarosławia dostanie się do parlamentu i czy te osoby wesprą swoją aktywnością ten pomysł. Oby to była liczna grupa, która będzie 'pchała' temat do przodu Wink
#17
Dawno mnie nie było ale czas się odezwać. Wiem, że tory od Rzeszowa do Przemyśla są robione na 120 km/h a nie na 160. Tyle tylko, że Pendolino nie ma oddolnego ograniczenia prędkości. Z drugiej strony czytałem, że większość trasy i tak jest zrobiona pod 140 km/h. Czemu więc 120 a nie 140? Trzeba jeszcze poprawić "drut"? Być może, nie wiem, może ktoś wie i napisze. Jeśli tak, to zawsze dodatkowe koszty a dla wielu ludzi Polska kończy się na Rzeszowie więc po co gdzieś tam kasę w błoto wyrzucać... No ale dalej, PKP IC ma bazę w Przemyślu a nie w Rzeszowie (chyba, że coś się zmieniło o czym nie wiem). Chyba by było łatwiej dorobić tam obsługę Pendolino niż kombinować w Rzeszowie. Nie jestem specjalistą i mogę się mylić ale tak "na pierwszy rzut oka" wygląda. Wiem, że są w Rzeszowie osoby z kompleksem Przemyśla (wg mnie zupełnie bezpodstawnym, ale cóż) które by chciały Przemyśl zaorać. Tyle tylko, że nie wszyscy mieszkańcy Rzeszowa tacy są. Nie wiem jak teraz, w trakcie totalnego rozwalenia trasy Kraków-Przemyśl ale dawniej ludzie z Przemyśla i Jarosławia stanowili 1/4 lub więcej, pasażerów w pociągu między Rzeszowem a Krakowem. Nie jest to dziwne wiedząc, że Rzeszów to coś ponad 180 tysięcy mieszkańców a Przemyśl z Jarosławiem to nieco ponad 100 tysięcy. Do tego jeszcze nie tak dawno pociąg to było w Przemyślu i Jarosławiu (w Rzeszowie także) okno na świat. Teraz jest ogromna konkurencja ze strony autostrady. Z tego powodu uważam, że decyzja o "braku uzasadnienia ekonomicznego" dla 160 km/h między Rzeszowem a Przemyślem, to przejaw głupoty, ew. wspomnianej wcześniej chęci zaorania Przemyśla. No dobra, teraz nieco z drugiej strony. Nie wiem czy zauważyliście, kiedy to Pendolino ma do Rzeszowa docierać. Coś koło północy, jeśli dobrze pamiętam. Czemu? Bo Rzeszów został po prostu potraktowany "ochłapem" w postaci wydłużenia ostatniego kursu z Gdyni do Krakowa. Na mój gust bez sensu. Ewentualny przyjazd do Przemyśla około pierwszej w nocy to już absurd. Sens by miał pociąg typu dawna Małopolska wyjeżdżający z Przemyśla między szóstą a siódmą (wtedy była najlepsza frekwencja) i wracający do Przemyśla ok. dziesiątej wieczorem. No i tak na koniec. Pendolino to nie takie znowu cudo. Ciasne, a w kiblu to ciężko się obrócić Wink
#18
Odpowiedź PKP Intercity w sprawie Pendolino do Przemyśla i Jarosławia:
http://inforail.pl/dlaczego-pendolino-ni...78417.html
#19
Ręce opadają jak się czyta odpowiedź na interpelację. Mam wrażenie ,że tam się komuś po prostu nie chce niczego robić ,bo po co. To jest właśnie symbol dzisiejszego stanu państwa i żadne zaklęcia nie zmienią faktu,że powszechnie panuje imposibilizm - nic się nie da zrobić ,po co robić, a do Unii trzeba napisać itp.
Rozumiem, że subiektywnie patrzę na tą sprawę ale mam wrażenie ,że ktoś działa ewidentnie przeciw interesom naszego miasta. Gdzie jest prezydent Choma ja się pytam co robi w tej sprawie. Tu nie chodzi o jakiś głupi pociąg bo to mam gdzieś czy będzie czy nie będzie jeździł ale ja bym tą sprawę potraktował jako symbol tego ,że w to miasto nie opłaca się inwestować ,że my to jakaś właściwie nie wiadomo do kogo należąca kraina niby jeszcze Polska ale nie do końca. Jeśli władze miasta nadal będą tolerowały taki stan rzeczy to niech nie zdziwią się ,że nagle z miasta ubędzie kolejne 10 tys osób a może i więcej.
#20
Jest coś na rzeczy. Na forum rzeszowskim oczywiści nie omieszkano przypomnieć o rzekomych przemyskich kompleksach. Nie wiem dlaczego Rzeszów nie zadba o to by i tak znajdujący się w trudnym położeniu obszar, nie był dodatkowo marginalizowany. Cudów nikt się nie domaga, ale przyjrzenia się sprawie i dowiedzenia się czy są jakiekolwiek szanse.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości