Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludzie / organizacje / imprezy promujące Przemyśl
#19
Pisarz grozy Stefan Darda akcje kolejnych książek chce umieszczać w Przemyślu

Nowiny, 2010.11.30
Autor: Norbert Ziętal

Stefan Darda, określany jako polski Stephen King, kolejne swoje powieści grozy chce osadzać w realiach Przemyśla i innych miast Podkarpacia.

[Obrazek: bilde?Site=NW&Date=20101130&Category=IMP...=0&title=1]

Stefan Darda wydał już trzy książki. Ostatnia "Czarny Wygon: Starzyzna" właśnie pojawiła się w księgarniach. To powieści utrzymane w klimacie prozy Stephena Kinga. Mroczne postacie, nadprzyrodzone i niewytłumaczalne zjawiska.

Horrory Dardy spotkały się z dużym zainteresowaniem czytelników w całej Polsce, konieczne były dodruki.

- Moje powieści osadzam zawsze w realnych miejscach. Ale takich, które dobrze znam, bo czytelnik szybko się zorientuje, czy byłem w miejscu, które opisuję. Zamieszczając prawdziwe opisy terenu, mogę przemycać zjawiska nadprzyrodzone - mówi Stefan Darda.

Dotychczas akcja jego powieści rozgrywała się na Lubelszczyźnie. Z tego rejonu pochodzi. Jednak swoje przyszłe książki planuje osadzać w realiach Przemyśla, w którym mieszka od 13 lat, i innych miejscowości Pogórza Przemyskiego.

- Dla wielu osób książki Stefana są przewodnikiem bez ilustracji. Są ludzie, którzy jadą w teren i porównują, czy faktycznie wymieniona w tekście sosna znajduje się w opisanym miejscu - podczas spotkania autorskiego z Dardą przekonywał publicysta Mariusz Kargul.

- Cieszy nas, że pisarz chce kolejne swoje powieści "umieszczać" w Przemyślu. To szansa, że ktoś po przeczytaniu takiej książki zechce przyjechać i zwiedzić nasze miasto - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.


Wiadomości w tym wątku
RE: Ludzie / organizacje / imprezy promujące Przemyśl - przez Wujek Samo Zło - 30-11-2010, 10:21



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości