Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budżet Obywatelski
#11
Drift fajny ale żeby driftować na suchym torze z betonu czy asfaltu trzeba mieć te 200+ w rwd Smile time attack bardziej dostepny.
#12
Na takim torze próby czasowe nie stanowią problemu , a jak ktoś ma więcej "możliwości" to i bokiem polata.
Nie mniej jednak jeśli pojawi się taka propozycja to będę się pod nią podpisywał rencamy i nogamy.
a PRZYPOMINAM że między TESCO a MARKO jest spory kawałek niewykorzystanej prawie płaskiej działki której adaptacja
nie powinna sprawić nikomu kłopotu.
Z tego co się orientuję należy ona chyba do wojska - prawda to ?

Pobieżna wizualizacja utwierdza mnie w przekonaniu ze DA SIĘ:
Zobaczcie - poniżej tor z BIłgoraja naniesiony na ta działkę.
Niebieskie to proponowane miejsca trubun (niekoniecznie zadaszonych) wystarczy na początek jedna, najprostsza.
Na górze tam gdzie te płyty betonowe, zaplecze toru i par maszynowy.
Po prawej między fortem a torem jest rezerwa na powiększenie toru lub inne atrakcje (np mały tor kartingowy)

W trakcie tej inwestycji można zrewitalizować fort po sąsiedzku. Atrakcja jak cholera !
Tesco 24h "za płotem" hotel i restauracja "za płotem"
Moim zdaniem jest to pomysł który warto realizować !

[Obrazek: 6zowhj.jpg]

Co wy na to ?
Dane toru to szerokość od 8 do 12 metrów
Długość przejazdu około 1150 metrów.
#13
Odnośnie właściciela terenu. W inwestycjach planowanych, na drugiej stronie jest watek galeria Karmina. Polecam poczytać - swego czasu chcieli sprzedać działkę SmileSmile
#14
Pomysł z torem świetny, w Krakowie z tego co wiem udało się to niedawno przepchnąć w ramach budżetu obywatelskiego. Trzymam kciuki za ten projekt Smile
To przykładowe miejsce jest ok, łatwo trafić z obwodnicy. Ach, Przemyśl mekką sportów motorowych, marzenia.
#15
Pomysł z torem faktycznie spoko, ale myślę, że trzeba zejść na ziemie... Smile swoją droga jeżeli chodzi o inwestycję, która przysłużyła by się ogólnie wszystkim mieszkańcom, to może warto by w ramach budżetu obywatelskiego zrewitalizować park zasański ? park na lipowicy ma duży potencał tylko jest niewiadomo dlaczego zapomniany przez władze miasta... dziś byłem tam na spacerze z Żoną i jedyne co trzeba tam zrobić to wyrównać alejki i poprawic będącem tam już krawężniki, zamontowac na nowo latarnie i ławki, to nie dużo a park jest naprawdę ładny i w super miejscu Smile
#16
@??? - podążaj tą drogą ---> Inwestycyjny Przemyśl / Inwestycje realizowane / Zagospodarownie parku na Lipowicy
#17
Cytat:Pomysł z torem faktycznie spoko, ale myślę, że trzeba zejść na ziemie...

Czy jest ktoś na forum kto potrafiłby oszacować koszt takiej inwestycji ?
#18
Pytam śmiertelnie poważnie, bo jeśli budżet wynosi 1MLN PLN... to znaczy że na tor mamy do dyspozycji około 10MLN....
Czy ktoś jest w stanie zaprojektować lub oszacować czy w 10MLN da się zbudować tor o długości CONAJMNIEJ 1200M ?
Z trybuną otwartą na CONAJMNIEJ 2000 miejsc ?

Przypominam że 1KM AUTOSTRADY to około 3,5-5MLN złotych......
#19
Kierowiec skąd wziąłeś te kwoty? Na budżet obywatelski 2016 jest 1,5 MLN przy czym wartość jednego projektu nie może przekroczyć 300 tys.
http://przemysl.pl/41128/przemyski-budze...oskow.html
#20
Prawda !
mówie tylko że unia potrafi dofinansować chyba około 80% kosztów (jeśli się mylę to mnie wyprowadźcie z błędu)

Przeznaczenie 1mln na budowę toru w teorii daje możliwość uzyskania dotacji w wysokości 6.5-7mln złotych. Dobrze kombinuję ?
Jeśli wartość jednego projektu nie może przekraczać 300 000zł.... to klapa... bo... w takim przypadku unia mogłaby dołożyć najwyżej Bańkę...
Czyli razem koło 1,3MLN złotych..
Chyba że tak się nie da....




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości