Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa wodnego placu zabaw przy ul. Sanockiej
#11
Po co wadium ?
Dlaczego "ja jako firma" powinienem zamrażać swoje pieniądze na jakiś czas ?
#12
W jakim ty świecie kierowiec żyjesz? Po co wadium? Ano po to dlatego, żeby pierwsza lepsza z brzegu firma pana Zenka co to ma dwie taczki i grabie, dla jaj nie startowała w przetargu, wygrała go ceną wziętą z rękawa a następnie dla kolejnych jaj odstąpiła od umowy, tym samym zmuszając inwestora do poniesienia kosztów na kolejny przetarg. Comprende?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#13
Cytat:W jakim ty świecie kierowiec żyjesz? Po co wadium? Ano po to dlatego, żeby pierwsza lepsza z brzegu firma pana Zenka co to ma dwie taczki i grabie, dla jaj nie startowała w przetargu, wygrała go ceną wziętą z rękawa a następnie dla kolejnych jaj odstąpiła od umowy, tym samym zmuszając inwestora do poniesienia kosztów na kolejny przetarg. Comprende?
Hmmm... ale bądźmy poważni.
W życiu coś takiego do głowy by mi nie przyszło. Po co ktoś miałby sobie zadawać tyle trudu żeby sobie zrezygnować ?
Oczywiście spotkałem się z różnymi osobliwościami ale nie sądzę żeby była to konieczność. Uważam że poręczenie jest wystarczającą formą zabezpieczenia.

Nie mniej jednak dziwne że żadna firma nie przystąpiła do przetargu.
W teorii ta która by przystąpiła (jeśli byłaby jedyna) to by go wygrała - mam rację ?

Cytat:pierwsza lepsza z brzegu firma pana Zenka co to ma dwie taczki i grabie,
Jeśli taka firma wystartowałaby w przetargu... wygrała go i oddała inwestycję w terminie - to ja nie widzę powodów żeby takowej nie dopuszczać.
mało tego....
Jeśli wygrałaby przetarg - nikt nie zabroni jej wziąć podwykonawców.
Więc w teorii nie dopuszcza się do przetargu ludzi którzy "mają łeb" i potrafią znaleźć podwykonawców.

Bo wykluczając wadium nawet ja mógłbym stanąć do przetargu a potem znaleźć firmę która to dla mnie zrobi Smile
Dobrze główkuję ?

Kojarzy mi się to z pewną inwestycją:
A4 Big Grin

Staje firma X, która wygrywa przetarg - zleca wykonanie roboty podwykonawcom:
- Ci rzetelnie wykonują swoją prace, co skrupulatnie firma X odnotowywuje i przedstawia postęp robót inwestorowi który przelewa pieniążki
proporcjonalnie do wykonanej pracy firmie X. Ta z kolei powinna przelać pieniążek podwykonawcom.
Jednak tego nie robi...
- Podwykonawcom kończą się pieniądze które zainwestowali w pracę więc domagają się od firmy X zapłaty za wykonane prace , aby móc je kontynuować.
- Firma X jest spółką z. o.o....
- Firma X ogłasza upadłość.

Inwestycja będzie oddana "po świętach" (nie wiadomo których) , właściciel firmy X grzeje się na kajmanach a podwykonawcy blokują dojazd do ogródka Pani Gieni gdzieś w pcimiu dolnym gdzie firma X miała siedzibę.... przyjeżdża telewizja , afera, i "przecież główny inwestor zapłacił firmie dla której pracowaliście - nie rozumiemy o co wam chodzi ?

Welcome in Poland.
#14
3 oferty są
#15
No i mamy zwycięzcę http://www.przemysl.pl/bip/zamowienia_pu...28019.html

Cieszy, że to firma z naszego miasta... Mam nadzieję, że nie będzie trzeba się wstydzić...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#16
21.03.2015

[Obrazek: DSC_0274.jpg]

[Obrazek: DSC_0275.jpg]

[Obrazek: DSC_0273.jpg]

[Obrazek: DSC_0272.jpg]

[Obrazek: DSC_0284.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#17
               

440 metrów kwadratowych powierzchni
13 efektów wodnych - ponad 50 sztuk różnego rodzaju sikawek wodnych
cześć podświetlana - program fontann podświetlanych
Zaplecze szatniowo sanitarne
stacja uzdatniania i podgrzewania wody
mała architektura itp.
Foty z placu budowy
#18
Super !
Wreszcie dzieciaki będą miały gdzie się wyszaleć ! Smile
#19
Domyślam się, że lato się skończy zanim to otworzą...
#20
Lat jeszcze wiele.....
Obiecali że autostrady będą gotowe w polsce na Euro ?
Obiecali ! I słowa dotrzymali !
Są gotowe !



Amunicja do karabinu dragunov jest pakowana po 412 sztuk.....




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości