Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbudowa cukierni "Fiore" przy ul. Kazimierza Wielkiego
#11
Wiadomo jak wygląda terminarz prac?

OT: Jakby ta koparka zahaczyła o taką czerwona plastikową budeczkę SmileSmile...super by było.
#12
(21-03-2015, 22:01)cr500r napisał(a): OT: Jakby ta koparka zahaczyła o taką czerwona plastikową budeczkę SmileSmile...super by było.

No właśnie też o tym myślałem... Big Grin
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#13
(08-03-2015, 18:44)bezniku napisał(a): ..na pewno lepsze niż ta budka z kebabem, która tam stała... choć szczerze powiem, że poziom architektury o niebo słabszy od poziomu lodów jakie tam serwują...bo ten ostatni zdecydowanie światowy...przynajmniej wg większości znanych mi smakoszySmile

Podpisuję się pod tym co mówisz @bezniku. Architekt uczył się chyba za PRLu! Wygląd odbiega od obecnej części Fiore i zanosi się na kolejny budynek z piaskowca (jeśli dobrze widać na zdjęciach). Drugiego bunkra obok muzeum temu miastu nie potrzeba. Bez charakteru, a szkoda Sad
#14
(22-03-2015, 16:44)fryderyk1975 napisał(a): Podpisuję się pod tym co mówisz @bezniku. Architekt uczył się chyba za PRLu! Wygląd odbiega od obecnej części Fiore i zanosi się na kolejny budynek z piaskowca (jeśli dobrze widać na zdjęciach). Drugiego bunkra obok muzeum temu miastu nie potrzeba. Bez charakteru, a szkoda Sad

Ja bym nie łączył bryły muzeum - jakby nie było świetnej i zauważonej w świecie architektury (wreszcie nominacja no nagrody Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe nie bierze się znikąd, to nie było audiotele albo inne głosowanie internautów tylko eksperci nominują budynki do nagrody) - z tym co zamierza wybudować właściciel Fiore - to całkiem inna liga.

Już pierwsza część Fiore jest tragiczna, a tego co budują niestety nie da się w kulturalny sposób określić. To się nadaje co najwyżej na przedmieścia jakiegoś powiatowego miasteczka... to architektura rodem z szalonych lat 90.

Lody robi świetne, ale niestety nie idzie to w parze z gustem...
#15
Wypadałoby wcielić się w właściciela biznesu i pomyśleć jaki chce osiągnąć cel. Prawdopodobnie przyniosą mu korzyść takie przeszklone wypukłe przestrzenie. Z zewnątrz ludzie siedzący przy stolikach będą widoczni jak na dłoni (darmowa reklama i wabik).
#16
(23-03-2015, 8:58)Wujek Samo Zło napisał(a):
(22-03-2015, 16:44)fryderyk1975 napisał(a): Podpisuję się pod tym co mówisz @bezniku. Architekt uczył się chyba za PRLu! Wygląd odbiega od obecnej części Fiore i zanosi się na kolejny budynek z piaskowca (jeśli dobrze widać na zdjęciach). Drugiego bunkra obok muzeum temu miastu nie potrzeba. Bez charakteru, a szkoda Sad

Ja bym nie łączył bryły muzeum - jakby nie było świetnej i zauważonej w świecie architektury (wreszcie nominacja no nagrody Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe nie bierze się znikąd, to nie było audiotele albo inne głosowanie internautów tylko eksperci nominują budynki do nagrody) - z tym co zamierza wybudować właściciel Fiore - to całkiem inna liga.

Już pierwsza część Fiore jest tragiczna, a tego co budują niestety nie da się w kulturalny sposób określić. To się nadaje co najwyżej na przedmieścia jakiegoś powiatowego miasteczka... to architektura rodem z szalonych lat 90.

Lody robi świetne, ale niestety nie idzie to w parze z gustem...

Podpisuje sie pod tym co mówi Wujek... to zupełnie inny poziom architektury niż muzeum...niestety ( wiem, że muzeum ma wielu "wrogów", jednak moim zdaniem ten budynek się broni, i jest jedynym w Przemyślu popeerelowskim obiektem, o którego poziomie architektonicznym w ogóle można dyskutować)
A tutaj..niestety...lata dziewięćdzieśiąte pełną gębą...czyli nie najlepsze czasy dla polskiej architektury, a na dodatek obłożone toto będzie pewnie płytkami ceramicznymi ( jak reszta fiore), a nie kamieniem. Gdyby w tych wykuszach chociaż były gładkie, biegnące po łuku okna...ale pewnie będą "łamańce" rodem z ośrodków gminnych.... ale cóż...trudno nie rozumieć inwestora....koszty, koszty, koszty....
#17
(23-03-2015, 11:04)maiczel napisał(a): Wypadałoby wcielić się w właściciela biznesu i pomyśleć jaki chce osiągnąć cel. Prawdopodobnie przyniosą mu korzyść takie przeszklone wypukłe przestrzenie. Z zewnątrz ludzie siedzący przy stolikach będą widoczni jak na dłoni (darmowa reklama i wabik).

Czyli (czysto hipotetycznie) jakby Biedronka wykupiła teren "manhattanu" to mogłaby spokojnie wystawić swój żółty blaszak - bo przecież chce osiągnąć cel?
#18
No to w takim wypadku gdzie jest pani konserwator, jedna i druga? Obie mają chorobę "zabytkową" i dziwi mnie że się jeszcze nie odezwały. Jedna z nich potrafiła uwalić projekt synagogi na zasaniu, wtrącała się w wygląd kładki pieszo rowerowej (i tutaj wykazała się niesamowitym brakiem wiedzy na temat estetyki. Obecnie nie buduje się takich konstrukcji w centrum zabytkowego miasta (mnie to akurat nie przeszkadza) ale w tym wypadku pani konserwator powinna zablokować ten projekt i zaproponować coś mniej inwazyjnego).
A tutaj mamy zapewne do czynienia z wszelkiej maści układami. Właściciel Fiore ma zapewne większe plecy niż inwestor przebudowy synagogi...
-diabeł tkwi w szczegółach-
#19
Plecy plecami ale jakoś nie widzę zapału w kwestii inwestycji - zagospodarowania synagogi. Od jakiegoś czasu cisza.
#20
(23-03-2015, 21:18)mielu napisał(a): Plecy plecami ale jakoś nie widzę zapału w kwestii inwestycji - zagospodarowania synagogi. Od jakiegoś czasu cisza.

Może się obraził? No wiesz, jest chłop który chce zrobić coś bardzo ciekawego i tu nagle ktoś mówi: HALT! Ja bym się zdenerwował.
Ale dobra, odłóżmy gdybania. Koniec offa.
-diabeł tkwi w szczegółach-




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości