Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadaj pytanie Prezydentowi Przemyśla !
#21
Czy spaceruje Pan tymi krzywymi i brudnymi chodnikami na ul Mickiewicza?
#22
I trzeba dodać, że zastawionymi samochodami tam parkującymi.
Homo nulli coloris
#23
Pokaż mi przykład zastawienia chodnika na mickiewicza.
#24
Nikt ci nie będzie pokazywał, rusz tyłek, przejdź się Mickiewicza i sam się przekonasz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#25
Szczególnie na wysokości Inforesu po obu stronach. Często auta stają w drugiej kolumnie na jezdni, tak że w godzinach szczytu jest problem z przejechaniem lewym pasem do skrętu w Dworskiego czy Słowackiego. I jakoś służb nie widać tam.... nigdy...
#26
Byłem - przeszedłem - nic mi tam nigdy nie przeszkadzało. Dwa lata chodziłem sobie tamtędy z buta do pracy (z lwowskiej do rynku) w tą i spowrotem.
Chyba że rowerem nie da się przejechać albo wózkiem widłowym -wtedy macie prawo protestować.
Chodniki na mickiewicza są tak szerokie że można na nich nie tylko samochodem zaparkować ale także zawrócić.
Nikt mi nic nie będzie pokazywał ?

Bo problem leży w nastawieniu "Jestem pieszym - jakim prawem cokolwiek stoi lub porusza się po chodniku !"
Albo "Jestem rowerzystą ! Jakim prawem cokolwiek stoi lub porusza się po ścieżce rowerowej"

Niestety kierowcy są najgorzej usytuowani:
"Jak mam nie pozabijać tej bandy kretynów która porusza się po ulicy pieszo lub rowerem?"

Cytat:I jakoś służb nie widać tam.... nigdy...
Za to po drugiej stronie budynku.... skrupulatnie i z namaszczeniem egzekwują zakaz postoju...



A pytanie - czy pod inforesem jest znak informujący o zakazie postoju lub zatrzymywania się ?
BO jak nie ma - to na dwupasmowej jednokierunkowej możesz stanąć jak ci się żywnie podoba (byle jeden pas był przejezdny)
#27
Szczerze kierowiec? Pieprzysz takie bzdety za przeproszeniem, że szkoda klawiatury... Twoja ignorancja jest powalająca.

Wyobraź sobie sytuację gdy na wysokości banku PKO BP starają się wyminąć dwie osoby na wózkach inwalidzkich. Ba, jedna już będzie miała problem z przeciśnięciem się między budynkiem a zaparkowanymi tam samochodami.

Zresztą koniec OT - nie o tym jest ten wątek. Kolejne posty nie na temat będę skrupulatnie usuwał.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#28
(31-01-2015, 0:48)tira-rira napisał(a): Szczerze kierowiec? Pieprzysz takie bzdety za przeproszeniem, że szkoda klawiatury... Twoja ignorancja jest powalająca.

Wyobraź sobie sytuację gdy na wysokości banku PKO BP starają się wyminąć dwie osoby na wózkach inwalidzkich. Ba, jedna już będzie miała problem z przeciśnięciem się między budynkiem a zaparkowanymi tam samochodami.

Zresztą koniec OT - nie o tym jest ten wątek. Kolejne posty nie na temat będę skrupulatnie usuwał.

"Dobrze mówi, polać mu..."
A tak na serio to kiedy będzie można się spodziewać wysłania pytań i uzyskania odpowiedzi?
#29
Pytania zostały już wysłane do Prezydenta. Z tego miejsca chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za przedstawione tutaj propozycje. Jesteśmy mile zaskoczeni ich ilością, a także szczegółowością. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że taka inicjatywa jak "FRP pyta..", jest wskazana gdyż wpływa na zaangażowanie społeczeństwa w sprawy publiczne, a władzę rozlicza z dotychczasowych działań, dlatego zdecydowaliśmy, że nie poprzestaniemy tylko i wyłącznie na wywiadzie z Panem Prezydentem, ale w następnych miesiącach będziemy kierować nasze-wspólne pytania do kolejnych urzędników i osób, które mają bezpośredni wpływ na rozwój naszego miasta. Forum Rozwoju Przemyśla to nie tylko my jako członkowie Stowarzyszenia, ale także Forumowicze, których uwagi i wszelkie sugestie są dla dla nas istotne, dlatego też jesteśmy otwarci nasze Wasze sugestie i propozycje dotyczące następnych wywiadów. Wśród nas - członków FRP - wyklarowała się już pewna koncepcja kogo wywołać to tablicy w następnej rozmowie jednak, szczegóły podamy za jakiś czas. Wywiad z Panem Prezydentem pojawi się na naszej stronie, gdy tylko otrzymamy autoryzowaną odpowiedź z Urzędu Miasta. Do tego czasu prosimy Was o cierpliwość i propozycje co do kolejnych wywiadów. Pozdrawiamy, Ekipa Forum Rozwoju Przemyśla Wink
#30
A tym czasem odwiedzający nasze forum redaktor z nowin swój wywiad przeprowadził SmileSmile Mam nadzieje, że na część naszych pytań (prawie identycznych) nie dostaniemy skopiowanych odpowiedzi z poniższego wywiadu SmileSmile

Jakie w tym roku będą realizowane najważniejsze zadania w mieście?

- Budżet inwestycyjny na trwający już rok, jest z racji wysiłku finansowego w ubiegłych latach i zakończonej perspektywy finansowej UE, nieco okrojony. Jednak znalazło się w nim kilka zadań, na których realizację wszyscy czekamy. Powstanie przemyski odcinek Tras Rowerowych Polski Wschodniej z kładką pieszo – rowerową przez San. Projekt wart ponad 7 mln zł jest w całości realizowany ze środków pozabudżetowych. Pojawi się wodny plac zabaw dla dzieci, będący pierwszym etapem budowy większego kompleksu, z bogatą infrastrukturą towarzyszącą. Na ten cel przeznaczyliśmy w tym roku 1,5 mln zł.

- A z innych inwestycji?

- Przemyślan oczekujących na mieszkania komunalne zainteresuje z pewnością informacja, że już został przekazany wykonawcy plac budowy inwestycji polegającej na modernizacji budynków przy ul. Tarnawskiego 13 i 15. 26 mieszkań, które dzięki temu powstaną, zostanie oddane do użytku w połowie 2016 r. Będzie kilka inwestycji związanych z przebudową dróg w mieście, z których najważniejszą wydaje się I etap rozbudowy ulic Buszkowickiej i Rogozińskiego. Warto też zwrócić uwagę na te, które zostały wskazane przez mieszkańców w trakcie głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, m.in. "Mini Orlik” przy SP Nr 1, plac zabaw dla dzieci przy Przedszkolu Nr 16. Zgodnie z propozycją Komisji Budżetu i Finansów Rady Miejskiej postanowiłem także wprowadzić do projektu budżetu autopoprawką kontynuację prac związanych z podziemną trasą turystyczną. Zabezpieczenie 300 tys. zł na ten cel pozwoli na uruchomienie trasy i jej wyposażenie, a także budowę kolejnego łącznika, tym razem do piwnic kamienicy Rynek 11.
Co dalej z Rybim Placem?

- Pomysł na zagospodarowanie tego terenu w swojej zasadniczej części nie uległ zmianie. Najbardziej naturalnym wydaje się jego wykorzystanie na budowę wielopoziomowego podziemnego parkingu, który w dużej części rozwiązałby problemy z parkowaniem w centrum miasta. Będę też proponował, aby ta funkcja usługowa Rybiego Placu została połączona z rekreacyjną w postaci terenów zielonych, wypoczynkowych, być może z zaznaczeniem historycznego układu urbanistycznego dawnej dzielnicy żydowskiej, która istniała tu przed wojną. Ostateczna decyzja co do przyszłości tego terenu będzie należeć do radnych, a ja będę ich przekonywał do rozwiązania, o którym wspomniałem.
Jaka przyszłość czeka budynek Ratuszowa 10A? Co powstanie w tym miejscu w razie jego wyburzenia?

- Przyszłość tego budynku jest powiązana z zagospodarowaniem Rybiego Placu. Rzeczywiście, jednym z rozpatrywanych pomysłów, jest jego wyburzenie, po opuszczeniu go przez Urząd Miejski. Nie odrzucam jednak pomysłu na jego adaptację i przebudowę, częściowe wykorzystanie na potrzeby inkubatora przedsiębiorczości. Analizujemy obecnie, czy jego pomieszczenia nadają się do tego celu i jakich niezbędnych adaptacji musielibyśmy w związku z tym dokonać.

- Kiedy otwarcie drugiego fragmentu drogi obwodowej?

- Dokładnej daty nie jestem stanie na razie podać, ale myślę, że istnieje duża szansa na korzystanie z niej przez kierowców w marcu. Odbiory techniczne tak dużej inwestycji trwają długo, stąd trudno przewidzieć kiedy się zakończą. Wiem, że wielu kierowców czeka z niecierpliwością na zakończenie tego przedsięwzięcia.

- Przemyślanie narzekają na zbyt krótkie działanie oświetlenia ulicznego.

- Sygnały, które do nas docierają, czy to od radnych w formie interpelacji, czy też od mieszkańców, traktujemy bardzo poważnie i jako sprawę pilną. Nasi pracownicy już sprawdzają w terenie, w jaki sposób na bezpieczeństwo wpływa ustawienie tego oświetlenia, zwracając szczególną uwagę na przejścia dla pieszych. Po tej analizie, sporządzeniu wykazu, wraz z ewentualnymi zagrożeniami, będziemy w porozumieniu z zakładem energetycznym, który jest właścicielem oświetlenia, dokonywać korekt. Czasu włączania, kąta ustawienia lamp, zwiększenia liczby.

za http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/art.../150129581




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości