Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
Parę dni temu rozebrali rusztowania przy kamienicy na Dworskiego 18, na rogu Smolki. Odnowiono tylko fronton (od Dworskiego) i to niby podcienie.Pozostałe fasady (od Smolki i tylna) pozostały nieruszone.Jest nadzieja, że wiosna zmieni coś na lepsze i dokończą całość.
Homo nulli coloris
Przejeżdżając ul. Słowackiego pstryknąłem fotkę (sorki za jakość) kamienicy przy ul. Słowackiego 2, ...

[Obrazek: dsc01300vp.jpg]

... której parter został obłożony najprawdopodobniej płytami kamiennymi.
Pozdrawiam Smile
(17-10-2010, 14:49)Snoopy napisał(a): arter został obłożony najprawdopodobniej płytami kamiennymi.
...żadne płyty kamienne, zwykły gres ceramiczny...

I się pytam - kto pozwolił tak oszpecić ten dół? [Obrazek: dash.gif]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
(17-10-2010, 18:43)tira-rira napisał(a): ...żadne płyty kamienne, zwykły gres ceramiczny...
I się pytam - kto pozwolił tak oszpecić ten dół?
W każdym razie lepiej to wygląda niż przed remontem.Zresztą ta kamienica to żaden specjalny zabytek, zwykła czynszówka jakie na "kopy" budowano na przełomie XIX i XX wieku.
Homo nulli coloris
(17-10-2010, 18:43)tira-rira napisał(a):
(17-10-2010, 14:49)Snoopy napisał(a): arter został obłożony najprawdopodobniej płytami kamiennymi.
...żadne płyty kamienne, zwykły gres ceramiczny...

tira-rira, dzięki za sprostowanie mojej wypowiedzi Cool
Pozdrawiam Smile
Kurde, pełny Wersal! Wobec tego wszem i wobec informuję, że rusztowania przy kamienicy Grunwaldzka 6 są demontowane, natomiast ponownie ustawiono rusztowania przy kamienicy w Rynku, numeru nie pomnę, to ta w południowej pierzei, przy której parę dni wstecz coś dłubano.
Homo nulli coloris
Ekscytujemy się remontami kamienic, willi i budynków czy budową nowych obiektów w ścisłym centrum miasta...i bardzo dobrze. Ale nie zapominajmy o bardziej oddalonych ulicach.Coś mnie kusiło i zaglądnąłem na ul. Podhalańczyków i stwierdziłem, że zostały wybudowane tam dwa budynki (jeden mniejszy willowy, drugi to ładna piętrowa kamieniczka) a ponadto rozbudowuje się budynek stojący na rogu tej ulicy i Reymonta).Również na rogu Reymonta i Bogusławskiego od co najmniej roku stoi nowy budynek.I tak przy okazji, na Osiedlu Kosynierów, ocieplono i pomalowano wszystkie bloki i teraz osiedle prezentuje się nawet, nawet...
Homo nulli coloris
(19-10-2010, 18:46)Gała napisał(a): Coś mnie kusiło i zaglądnąłem na ul. Podhalańczyków i stwierdziłem, że zostały wybudowane tam dwa budynki (jeden mniejszy willowy, drugi to ładna piętrowa kamieniczka)

Prawdę mówiąc to jeden z tych budynków już tam stał (w niesłychanie opłakanym stanie) i ktoś go wyremontował. Teraz prezentuje się znakomicie!

Na uwagę zasługuje również wyremontowany budynek przy ulicy Nestora. Nie jest to żaden zabytek i nie wiem w sumie co się w nim znajduje. Inwestor mógł go przecież ocieplić i pomalować jak tysiące podobnych budynków, jednak zrobił to inaczej i według mnie efekt jest o wiele ciekawszy od elewacji innych budynków.
(19-10-2010, 19:06)PatricBateman napisał(a): Na uwagę zasługuje również wyremontowany budynek przy ulicy Nestora. Nie jest to żaden zabytek i nie wiem w sumie co się w nim znajduje. Inwestor mógł go przecież ocieplić i pomalować jak tysiące podobnych budynków, jednak zrobił to inaczej i według mnie efekt jest o wiele ciekawszy od elewacji innych budynków.

Jeśli się nie mylę jest to hurtownia m. in. i alkoholi "Piotruś Pan". Naprawdę robi wrażenie. Jak widać jeśli się ma chęci i myślę, że i pieniądze to z byle czego można zrobić coś co cieszy oko i zdobi okolicę.
Homo nulli coloris
Thumbs Up 
(19-10-2010, 19:17)Gała napisał(a):
(19-10-2010, 19:06)PatricBateman napisał(a): Na uwagę zasługuje również wyremontowany budynek przy ulicy Nestora. Nie jest to żaden zabytek i nie wiem w sumie co się w nim znajduje. Inwestor mógł go przecież ocieplić i pomalować jak tysiące podobnych budynków, jednak zrobił to inaczej i według mnie efekt jest o wiele ciekawszy od elewacji innych budynków.

Jeśli się nie mylę jest to hurtownia m. in. i alkoholi "Piotruś Pan". Naprawdę robi wrażenie. Jak widać jeśli się ma chęci i myślę, że i pieniądze to z byle czego można zrobić coś co cieszy oko i zdobi okolicę.

Tak wygląda budynek przy ul. Nestora 8 Smile

[Obrazek: dsc01309v.jpg]

Budynek rzeczywiście ciekawie się prezentuje i oczywiście należy do firmy Piotruś Pan. Z tego co wyczytałem z ich strony, mieszczą się tam następujące komórki: sekretariat, księgowość, dział kadr, dział informatyki oraz dział handlowy - hurtownia napojów i alkoholi. Niestety na powyższej stronie jest napisane NAPOI Confused Huh

Poniżej kilka zdań wyjaśnienia.
[Obrazek: napojw.jpg]
Pozdrawiam Smile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości