Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont dawnego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem na Bibliotekę Publiczną
#21
Co z tego, że Inglot jest w Medyce? A jest w Medyce uczelnia która kształci pracowników dla tejże fabryki? Nie... dlatego to miejsce pracy dla Przemyślan...

W Przemyślu jest jeszcze trochę miejsca pod fabryki, miejmy nadzieję, że po poszerzeniu granic będzie ich jeszcze więcej, miasto musi tylko wyciągnąć rękę do inwestora, nie można czekać żeby sam przyszedł...

Wracając do tematu, multipleks "wykosi" kino CK, lepszy jest pomysł z przeniesieniem tam biblioteki, urzędów lub nawet stworzenie tam auli i teatru... warto by pomyśleć nad taką inicjatywą.
#22
Na portalu Wirtualna Polska można przeczytać artykuł "Coraz chętniej chodzimy do kina, ale małe kina upadają"
Cytat z artykułu:
Cytat:Tylko w 2009 r. w naszym kraju upadło niemal 40% małych kin i to w czasie, gdy Polacy pobili rekord frekwencji w kinach - informuje "Gazeta Wyborcza".

Potwierdza się więc moja opinia wyrażona wcześniej:
(07-08-2010, 12:02)piast napisał(a): Jestem przekonany, że jak wybudują Galerię Mayland przy ul. Lwowskiej z kinem, to obecne kino w CK nie będzie miało racji bytu. Na pewno nie będą mieli szans w multipleksem w walce o klienta lubiącego oglądać produkcje rodem z Hollywood z wielu względów. Nie będzie więc problemu w organizacji przedstawień teatralnych, itp w związku z działającym kinem. Seanse kina ambitnego nadal mogłyby być organizowane w CK, przecież nie ma ich dużo i chyba, aż tak bardzo nie kolidowałyby z przedstawieniami.

Problem pogodzenia wyświetlania seansów filmowych kina (już raczej nie będą wyświetlać kina współczesnego - pozostanie im tylko kino niezależne) z przedstawieniami teatralnymi sam się rozwiąże.

Pozostaje więc rozwiązanie, które miasto planuje zrealizować i ja go popieram:
(07-08-2010, 12:02)piast napisał(a): Jestem natomiast za przeniesieniem do Klubu Garnizonowego Biblioteki Głównej oraz wydziałów i urzędników miasta z kamienicy przy ul. Mostowej, a jak się zmieszczą to nawet z Ratuszowej. Z oczywistych względów. Za wynajem miasto płaci nie małe pieniądze właścicielom byłej synagogi przy ul. Słowackiego i kamienicy przy ul. Mostowej. Natomiast słynny szaro-czarny "żyleciak" przy ul. Ratuszowej powinno się wyburzyć, sprzedać działki prywatnym inwestorom, którzy mogliby tam wybudować coś, co nie będzie tak szpecić tej części miasta. Inwestorzy na pewno byliby zainteresowani.

Zanim do tego dojdzie wymagany jest jednak kosztowny remont.
#23
(08-08-2010, 21:09)Shadgo napisał(a): Co z tego, że Inglot jest w Medyce? A jest w Medyce uczelnia która kształci pracowników dla tejże fabryki? Nie... dlatego to miejsce pracy dla Przemyślan...

W Przemyślu jest jeszcze trochę miejsca pod fabryki, miejmy nadzieję, że po poszerzeniu granic będzie ich jeszcze więcej, miasto musi tylko wyciągnąć rękę do inwestora, nie można czekać żeby sam przyszedł...

Wracając do tematu, multipleks "wykosi" kino CK, lepszy jest pomysł z przeniesieniem tam biblioteki, urzędów lub nawet stworzenie tam auli i teatru... warto by pomyśleć nad taką inicjatywą.

lepiej multipleks niż monotonny repertuar i brzydką salę z okropnymi krzesłami Big Grin
#24
OBWIESZCZENIE o zakończeniu kompletowania materiałów i dokumentów warunkujących możliwość wydania decyzji dla zadania: "Zmiana sposobu użytkowania budynku dawnego Klubu Garnizonowego na bibliotekę publiczną wraz z jego przebudową" - http://www.przemysl.pl/bip/tablica_ogloszen/14415.html
#25
"Zmiana sposobu użytkowania budynku dawnego Klubu Garnizonowego na bibliotekę publiczną wraz z jego przebudową"

Chodzi o powstanie kolejnej biblioteki, czy przeniesienie tej z ul. Słowackiego?
#26
tej ze Słowackiego bo tamten budynek bodajże Żydom się należy
#27
(25-09-2010, 21:55)manex napisał(a): tej ze Słowackiego bo tamten budynek bodajże Żydom się należy

Wiadomo coś więcej????
To osoba prywatna czy jakaś organizacja?
#28
http://www.pressmedia.com.pl/sn/index.ph...&Itemid=40

tu jest artykuł o tym że obecna biblioteka ma być oddana Żydom w 2026 roku Smile Może władze pomyślały że jak jest kino garnizonowe to przekształcą go w bibliotekę i po sprawie Big Grin
#29
Kiedy nie wiadomo, o co chodzi...

Życie Podkarpackie, 2010.09.30

Na specjalnym posiedzeniu czterech komisji przemyskiej rady miasta roztrząsano pomysł, czy aby dobrym ruchem jest przenoszenie biblioteki do budynku przy Grodzkiej 4 i czy pomysł ten wart jest milionów, które ma kosztować remont niszczejącego zabytku.

Głosowanie nad tym projektem miało się odbyć w czwartek, 23 bm., ale zostało odłożone na następną sesję, specjalnie po to, żeby komisje mogły się jeszcze raz spokojnie zastanowić. Nie było bowiem jasne, ile konkretnie ma kosztować remont budynku przy Grodzkiej i jakie funkcje - poza stricte biblioteczną - będzie on pełnić.

Komisje zebrały się w poniedziałek, 27 września. Najpierw wysłuchano wyjaśnień urzędników odpowiedzialnych za przygotowanie wstępnych opracowań i wizji przyszłości. Wiceprezydent Dariusz Iwaneczko wyjaśnił, że na Grodzką 4 (zabytkowy budynek główny i dobudówka) pierwotnie miały być przeniesione te wydziały urzędu miasta, które dziś mieszczą się w budynku przy ulicy Mostowej (należącym do kurii greckokatolickiej). Do tego powstałoby kino, sala restauracyjna, a w piwnicach - minimuzeum twierdzy Przemyśl. Realizacja tej koncepcji wiązałaby się z rozbudową kompleksu i kosztowałaby około 14 milionów netto (17 milionów brutto). Dodał, że ten wariant nie mógłby liczyć na unijne dofinansowanie. Mógłby natomiast wariant drugi, przeznaczający pogarnizonowe budynki na potrzeby przemyskiej biblioteki, przy czym w tym wypadku remont mógłby się zamknąć kwotą mniejszą, bo około 10 milionów, przy czym z RPO do wzięcia byłoby 7 milionów. I w bibliotecznym wariancie istniałoby kino, tyle że studyjne, a całość miałaby charakter wielofunkcyjnej medioteki, czyli biblioteki na miarę XXI wieku. Dla ścisłości: w obu wariantach tzw. brama rycerska zostałaby wyremontowana jako nieodłączny element kompleksu.

Ale skąd na wkład własny?

Wątpliwości (i zwłoka) wzięły się stąd, że koncepcja biblioteczna pojawiła się nagle, a urzędnicy nie opracowali jej tak szczegółowo jak koncepcji "urzędniczej", dodatkowo niektórym radnym obie się pomieszały, nie było nawet wiadomo, ile która kosztuje. Poza tym niektórzy kwestionowali zasadność przenoszenia biblioteki, inni zaś podnosili, że to inwestycja niewpisana do WPI, więc może skończyć jak kilka poprzednich doskonałych koncepcji - na półce (jak choćby hala widowiskowo-sportowa).

Z tych ostatnich powodów najbardziej sceptycznie do bibliotecznego wariantu nastawieni byli radni Rafał Oleszek i Tomasz Kulawik, jednak pozostali przyznawali, że to najlepsze, co można w tej chwili zrobić. Argumentowali przy tym, że budynek przy Grodzkiej niszczeje (roczne koszty utrzymania pustego obiektu to 120 tysięcy złotych), że w synagodze bibliotece jest ciasno, a od 2015 roku będzie na dodatek bardzo drogo, bo skończy się taryfa ulgowa w czynszu dla gminy żydowskiej. Jeśli więc - dodawali - jest szansa na unijne 7 milionów, to należy czym prędzej brać, w przeciwnym wypadku bowiem miasto zostanie z nierozwiązanym problemem siedziby dla biblioteki i z popadającym w ruinę zabytkiem albo będzie zmuszone remontować go z własnych środków.

Choć koncepcja biblioteczna zdawała się faktycznie logiczna, wątpliwości nie ustawały także i dlatego, że radni obawiali się zadłużania miasta: 7 milionów unijnych wymaga około 3 milionów wkładu własnego. Przy tak wyżyłowanym budżecie jak obecny i w czasie budowy obwodnicy kwota ta mogłaby być trudna do znalezienia.
Ostatecznie zwolennicy koncepcji bibliotecznej wstępnie wygrali: za przystąpieniem do szczegółowych opracowań głosowała większość członków każdej komisji (gospodarki miejskiej, kultury, budżetu, sportu i turystyki). Przed nimi jeszcze głosowanie na sesji.
#30
O B W I E S Z C Z E N I E

Na podstawie art. 49 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz.U. z dnia 17 listopada 2000 roku, nr 98, poz.1071 z późniejszymi zmianami), w związku z art.53.ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku, o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.z dnia 10 maja 2003 roku, nr 80, poz.717 z późniejszymi zmianami)

z a w i a d a m i a m,

że na wniosek: Gminy Miejskiej Przemyśl, Rynek 1, 37-700 Przemyśl - w dniu 24 listopada 2010 roku zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia budowlanego pn.:
  1. Zmiana sposobu użytkowania dawnego Garnizonowego Klubu Oficerskiego na Bibliotekę Publiczną (przebudowa budynku głównego, przebudowa, nadbudowa i rozbudowa tzw. "dobudówki").
  2. Zmiana sposobu użytkowania tzw. "Bramy Rycerskiej" na kawiarnię i czytelnię wraz z jej przebudową.
  3. Realizacja parkingu oraz obiektów małej architektury na dz. nr: 1136/1, 1136/2 i 1139 obr 207 przy ul. Grodzkiej w Przemyślu
Na każdym etapie postępowania administracyjnego strony mogą zapoznać się z materiałem dowodowym zgromadzonym w przedmiotowej sprawie, jak również wypowiedzieć się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w siedzibie Wydziału Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego, w budynku przy ul. Matejki 1 w Przemyślu - w terminie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia niniejszego obwieszczenia.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości