Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[P.A. Nova] Osiedle Sanocka 6
#1
P.A. Nova liczy na poprawę wyników w '14; może wystartować z nowym projektem

The City, 2014.03.14

P.A. Nova oczekuje, że w tym roku wypracuje co najmniej podobne przychody jak przed rokiem i zanotuje wyższe zyski - podała Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova. Pod koniec lutego spółka ruszyła z realizacją Galerii Galena w Jaworznie wartej ponad 190 mln zł. Myśli także o rozpoczęciu projektu mieszkaniowego w Przemyślu.

"W segmencie budowlanym, w ramach inwestycji realizowanych na zewnątrz, mamy obecnie podpisane umowy na 110-120 mln zł. Do tego dochodzi nasze zaangażowanie we własny obiekt, Galerię Galena w Jaworznie, a także przychody z najmu, które powinny być w tym roku wyższe niż przed rokiem. Dlatego przychody w 2014 roku nie powinny być gorsze niż w 2013 roku, a nawet powinny być lepsze" - powiedziała Bobkowska.

"Oczekujemy też poprawy na poziomie zysków" - dodała.

W 2013 roku P.A. Nova wypracowała 167,7 mln zł przychodów, podobnie jak przed rokiem. Przychody z najmu sięgnęły 39,6 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł rdr do 28,9 mln zł z 21,9 mln zł, z kolei zysk netto spadł do 15,5 mln zł z 17,6 mln zł.

Bobkowska poinformowała, że pod koniec lutego spółka ruszyła z budową Galerii Galena w Jaworznie. Docelowo ma tam powstać obiekt na 31,5 tys. m2 powierzchni najmu. Galeria ma zostać oddana do użytku w ostatnim kwartale przyszłego roku. Wartość inwestycji to 191,5 mln zł.

"Początkowo obiekt ten miał być większy, jednak zweryfikowaliśmy jego parametry po rozmowach z potencjalnymi najemcami i rozeznaniu rynku. W Jaworznie nie ma tego typu obiektu, jednak niedaleko znajdują się galerie w Katowicach, czy Krakowie" - tłumaczy Bobkowska.

"Jutro mamy w planach podpisanie umowy kredytowej na sfinansowanie tej inwestycji. Z kredytu będzie pochodziło 70% potrzebnej kwoty, czyli około 129 mln zł, z czego 72 mln zł otrzymamy w ramach unijnego programu Jessica, a resztę będzie stanowił kredyt komercyjny. 30% finansowania zapewniamy sami" - dodała.

Bobkowska poinformowała, że spółka prowadzi obecnie rozmowy w sprawie komercjalizacji projektu. Przyznała, że w przyszłości istnieje opcja jego rozbudowy. W grę wchodzi m.in. inwestycja hotelowa lub biurowa.

Prezes podała, że spółka może w tym roku wystartować z realizacją inwestycji mieszkaniowej w Przemyślu.

"Przygotowaliśmy tam projekt apartamentowy na około 100 lokali w ramach czterech budynków. Pierwotnie był on stworzony na potrzeby konkretnego inwestora, ale ostatecznie był on zmuszony z niego zrezygnować. Dlatego myślimy, żeby wyjść z ofertą mieszkaniową. Mamy pozwolenie na budowę, będziemy sondować zainteresowanie rynku" - powiedziała.

"Jest szansa, że budowa pierwszego budynku ruszy jeszcze w tym roku" - dodała.
#2
(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): Myśli także o rozpoczęciu projektu mieszkaniowego w Przemyślu.

(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): może w tym roku wystartować z realizacją inwestycji mieszkaniowej w Przemyślu.

(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): Mamy pozwolenie na budowę, będziemy sondować zainteresowanie rynku" - powiedziała.

(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): "Jest szansa, że budowa pierwszego budynku ruszy jeszcze w tym roku"

...łohoho, kolejne obiecanki prezes Bobkowskiej... niespełnione rzecz jasna jak kino w Sanowej
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#3
(17-03-2014, 12:21)tira-rira napisał(a):
(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): Myśli także o rozpoczęciu projektu mieszkaniowego w Przemyślu.

(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): może w tym roku wystartować z realizacją inwestycji mieszkaniowej w Przemyślu.

(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): Mamy pozwolenie na budowę, będziemy sondować zainteresowanie rynku" - powiedziała.

(17-03-2014, 11:13)Wujek Samo Zło napisał(a): "Jest szansa, że budowa pierwszego budynku ruszy jeszcze w tym roku"

...łohoho, kolejne obiecanki prezes Bobkowskiej... niespełnione rzecz jasna jak kino w Sanowej
Dla mnie ta Pani jest coraz mniej wiarygodna ,najpierw obcięła galerie o jeden poziom, potem nie zrealizowała kina ,które wiele razy obiecywała a teraz co jakaś mieszkaniówka ,czy ona w końcu zrealizuje chociaż jedną rzecz od początku do końca... Poważni ludzie jak nie wiedzą to nie opowiadają bajeczek.
#4
Ona olewa nasze kino, dla niej liczy się wypracowanie zysku.
#5
Cytat:P.A. Nova w ciągu miesiąca zamierza sprzedać trzy parki handlowe

P.A. Nova będzie w połowie września negocjować z operatorem kwestię budowy dwóch hoteli w systemie generalnego wykonawstwa - poinformowała Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova. Do końca września spółka liczy na sprzedaż trzech swoich parków handlowych. Transakcja może jej przynieść ponad 20 mln zł.

"Rynek komercyjny kurczy się, choć nadal jest dla nas istotny. Obecnie mamy w realizacji pięć obiektów handlowych, a w przygotowaniu siedem. Niemniej szukamy innych segmentów działalności. Mówiliśmy już o obiektach przemysłowych i magazynowych, czy projektach mieszkaniowych. Teraz dołączyć mogą hotele" - powiedziała na konferencji Ewa Bobkowska.
"W połowie września jesteśmy umówieni na rozmowy z operatorem o budowie dwóch hoteli w dużych miastach w systemie generalnego wykonawstwa" - dodała.
Bobkowska poinformowała, że w marcu 2015 r. powinien ruszyć I etap projektu mieszkaniowego w Przemyślu. Cały projekt zakłada powstanie czterech budynków ze 106 mieszkaniami.
"Widzimy bardzo duże zainteresowanie tym projektem. Biuro sprzedaży będzie się mieściło w naszej galerii w Przemyślu" - powiedziała prezes.

Podała również, że obecnie spółka realizuje dwie hale produkcyjne i rozmawia o realizacji kolejnych pięciu obiektów tego typu.
Bobkowska poinformowała, że spółka finalizuje sprzedaż trzech parków handlowych: w Myszkowie, Andrychowie i Stalowej Woli.
"Umowa przedwstępna obowiązuje do końca września, ale liczymy na wcześniejsze zamknięcie transakcji. Obecnie nasz partner prowadzi due diligence tych obiektów" - powiedział wiceprezes, Jarosław Broda.
Dodał, że sprzedaż parków handlowych może przynieść spółce ponad 20 mln zł, które zasilą wkład własny potrzebny do budowy galerii w Jaworznie.
Prezes powtórzyła, że wyniki w całym 2014 r. nie powinny być gorsze od ubiegłorocznych.
Broda poinformował, że backlog spółki wskazuje, że w tym roku przychody P.A. Nova mogą przekroczyć 170 mln zł.
W I połowie 2014 r. zysk netto spółki wzrósł do 11,1 mln zł z 8,3 mln zł, a zysk operacyjny sięgnął 18,3 mln zł wobec 14,4 mln zł przed rokiem. Przychody wzrosły rdr do blisko 79 mln zł z 67 mln zł.
W 2013 r. P.A. Nova wypracowała 167,7 mln zł przychodów. Zysk operacyjny wyniósł 28,9 mln zł, a zysk netto 15,5 mln zł.
#6
Potem nie zrealizowała kina ,które wiele razy obiecywała a teraz co jakaś mieszkaniówka ,czy ona w końcu zrealizuje chociaż jedną rzecz od początku do końca... Poważni ludzie jak nie wiedzą to nie opowiadają bajeczek.??
#7
temat powraca...

Osiedle zamiast zarośniętego campingu

Życie Podkarpackie, 2016.11.28

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, gliwicka firma P.A. NOVA już w przyszłym roku chce rozpocząć prace przy budowie nowego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. Kwestia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym celu była jednym z tematów ostatniej (24 listopada br.) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu.

Przed wielu laty camping „Zamek” był odwiedzany przez turystów. Od kilku lat jego stan woła o pomstę do nieba. Dobrze, że wreszcie ktoś tym terenem się zainteresował i go zagospodaruje.

Wniosek o zmianę planu złożyła spółka, która wybudowała w nadsańskim mieście Galerię Sanowa, a pod koniec października br. uruchomiła długo oczekiwane kino „Helios”. Pierwotnie zakładał on budowę zespołu budynków apartamentowo-hotelowych z elementami obsługi turystycznej na terenie byłego campingu przy ulicy Sanockiej w Przemyślu. Właścicielem terenu jest właśnie P.A. NOVA. Gliwicka firma miała nawet pozwolenie na budowę tej inwestycji. Plany jednak się zmieniły i (...)


MA KTOŚ DOSTĘP DO CAŁOŚCI ARTYKUŁU?
#8
https://nowiny24.pl/rusza-budowa-nowego-...r/13707697
#9
Dobrze widzę brak jakichkolwiek garaży, parkingów podziemnych? Miejsce ciekawe, tarasy piękne, ale to już nie te czasy żeby samochody stały pod chmurką...
#10
Skąd nazwa SANOWA 6?
powinno być
SANOCKA 6
http://sanocka6.pl/#/
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości