Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
(20-12-2015, 17:53)PatricBateman napisał(a): Bohaterów Getta...

[Obrazek: IMG_3539-5-2.jpg]

jakaś pierdo... zaraza dotarła do Przemyśla i coraz więcej jest niestety takich dewastacji... gdzie jest kur... konserwator, kto opiniuje te remonty

tak wyglądało przed dewastacją https://www.google.pl/maps/place/Bohater...15a5272bf6
(21-12-2015, 8:55)Wujek Samo Zło napisał(a): jakaś pierdo... zaraza dotarła do Przemyśla i coraz więcej jest niestety takich dewastacji... gdzie jest kur... konserwator, kto opiniuje te remonty

A jakiż to zabytek by mieszać do tego konserwatora? Budynek postawiono gdzieś na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
Homo nulli coloris
(21-12-2015, 13:26)Gała napisał(a):
(21-12-2015, 8:55)Wujek Samo Zło napisał(a): jakaś pierdo... zaraza dotarła do Przemyśla i coraz więcej jest niestety takich dewastacji... gdzie jest kur... konserwator, kto opiniuje te remonty

A jakiż to zabytek by mieszać do tego konserwatora? Budynek postawiono gdzieś na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Budynek powstał na przełomie lat 50 i 60..jak piszesz.....i posiadał elewację charakterystyczną dla tego okresu. Za kilka/kilkadziesiąt lat byłby zabytkiem...a tak jest bezpłciowym bloczyskiem/klocem..w pastelowych barwach...

co zrobisz...nic nie zrobiszSmile...taki kraj... wszystko musi docierać do nas z wiekowym opóźnieniem.... Refleksja na temat urbanistyki i architektury też...jak widać..
(21-12-2015, 16:01)bezniku napisał(a): Budynek powstał na przełomie lat 50 i 60..jak piszesz.....i posiadał elewację charakterystyczną dla tego okresu. Za kilka/kilkadziesiąt lat byłby zabytkiem...a tak jest bezpłciowym bloczyskiem/klocem..w pastelowych barwach...co zrobisz...nic nie zrobiszSmile...taki kraj... wszystko musi docierać do nas z wiekowym opóźnieniem.... Refleksja na temat urbanistyki i architektury też...jak widać..

A za kilkadziesiąt lat (jeśli ta postkomunistyczna budowla do tego czasu się nie rozsypie) wzruszeni konserwatorzy z pietyzmem zedrą ze ścian styropian i ich oczom ukaże się piękna, prawie socrealistyczna fasada budynku...Cool
Homo nulli coloris
(21-12-2015, 16:09)Gała napisał(a):
(21-12-2015, 16:01)bezniku napisał(a): Budynek powstał na przełomie lat 50 i 60..jak piszesz.....i posiadał elewację charakterystyczną dla tego okresu. Za kilka/kilkadziesiąt lat byłby zabytkiem...a tak jest bezpłciowym bloczyskiem/klocem..w pastelowych barwach...co zrobisz...nic nie zrobiszSmile...taki kraj... wszystko musi docierać do nas z wiekowym opóźnieniem.... Refleksja na temat urbanistyki i architektury też...jak widać..

A za kilkadziesiąt lat (jeśli ta postkomunistyczna budowla do tego czasu się nie rozsypie) wzruszeni konserwatorzy z pietyzmem zedrą ze ścian styropian i ich oczom ukaże się piękna, prawie socrealistyczna fasada budynku...Cool

..jeśli nie doczeka...to głównie za sprawą tego styropianu...bo mury lubią pod nim gnić....Czy piękna??/ kwestia gustu...grunt , że ze swoich czasów...oddająca ówczesne kanony i techniki....
Dla mnie (ale to moje subiektywne zdanie), akurat ten budynek w końcu jakoś wygląda. Wcześniej straszył wyglądem ;/ Jeszcze jakby podwórko przed nim zrobili na tip-top to byłoby super
(21-12-2015, 23:29)PioDer napisał(a): Dla mnie (ale to moje subiektywne zdanie), akurat ten budynek w końcu jakoś wygląda. Wcześniej straszył wyglądem ;/ Jeszcze jakby podwórko przed nim zrobili na tip-top to byłoby super

Zgadzam się, że remont był mu potrzebny...ale to nie znaczy, że trzeba było go oblepić styropianem na płasko...i pomalować na żółto...
Całe szczęście, że przy adaptacji szkoły na Tarnawskiego, ktoś się opanował...i efekt jest na prawdę miły dla oka ( choć widziałem tylko częściowo odsłoniętą elewcje)...polecam sie przejść i pooglądać...Odnowiony tynk, kolor zgodny ze stylistyką budynku...zachowane podziały elewacji i podziały okien...i mamy odnowiony przykład przedwojennego modernizmu...a gdyby remont potraktowano jak w omawianym przypadku...byłby kolejny pastelowy kloc...

może ktoś ma jakieś zdjecia?
Nie wiem czy było:

Skargi

[Obrazek: IMG_3550-1.jpg]

[Obrazek: IMG_3551-2.jpg]
-diabeł tkwi w szczegółach-
Parkowa, skromnie ale się udało:

[Obrazek: IMG_3625-17.jpg]

a tutaj jakieś cuda, tylko jedna ściana, ale jakoś mogło obejść się bez styropianu. Chyba jakaś sztuczka.
[Obrazek: IMG_3626-18.jpg]

Sienkiewicza:

[Obrazek: IMG_3628-20.jpg]
-diabeł tkwi w szczegółach-
Tarnawskiego, miodzio!

[Obrazek: IMG_3658-1.jpg]

[Obrazek: IMG_3659-2.jpg]

I chyba bez styro. Trudno powiedzieć.
-diabeł tkwi w szczegółach-




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości