Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
siedziba generała Kusmanka była na Mickiewicza 13, w miejscu obecnej poczty (z tego co się orientuję)
(12-03-2015, 13:59)PioDer napisał(a): siedziba generała Kusmanka była na Mickiewicza 13, w miejscu obecnej poczty (z tego co się orientuję)

Niestety jesteś w błędzie kolego...

W willi przy ul. Mickiewicza 13 (na tym miejscu obecnie stoi budynek poczty) była siedziba komendanta X Korpusu c.k. armii, i w 1886 roku przebywał w niej cesarz Franciszek Józef I
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Z tego co pisze Mieczysław Orłowicz w swoim Ilustrowanym Przewodniku po Przemyślu i okolicy, wydanie z 1917 roku wynika, że w budynku komendy twierdzy przemyskiej pod nr 24 na Mickiewicza w czasie oblężenia 1914 -1915 mieszkał komendant twierdzy gen. Kusmanek.
Homo nulli coloris
(12-03-2015, 16:23)tira-rira napisał(a):
(12-03-2015, 13:59)PioDer napisał(a): siedziba generała Kusmanka była na Mickiewicza 13, w miejscu obecnej poczty (z tego co się orientuję)

Niestety jesteś w błędzie kolego...

W willi przy ul. Mickiewicza 13 (na tym miejscu obecnie stoi budynek poczty) była siedziba komendanta X Korpusu c.k. armii, i w 1886 roku przebywał w niej cesarz Franciszek Józef I

(12-03-2015, 17:18)Gała napisał(a): Z tego co pisze Mieczysław Orłowicz w swoim Ilustrowanym Przewodniku po Przemyślu i okolicy, wydanie z 1917 roku wynika, że w budynku komendy twierdzy przemyskiej pod nr 24 na Mickiewicza w czasie oblężenia 1914 -1915 mieszkał komendant twierdzy gen. Kusmanek.

thx za info

(12-03-2015, 16:23)tira-rira napisał(a):
(12-03-2015, 13:59)PioDer napisał(a): siedziba generała Kusmanka była na Mickiewicza 13, w miejscu obecnej poczty (z tego co się orientuję)

Niestety jesteś w błędzie kolego...

W willi przy ul. Mickiewicza 13 (na tym miejscu obecnie stoi budynek poczty) była siedziba komendanta X Korpusu c.k. armii, i w 1886 roku przebywał w niej cesarz Franciszek Józef I

(12-03-2015, 17:18)Gała napisał(a): Z tego co pisze Mieczysław Orłowicz w swoim Ilustrowanym Przewodniku po Przemyślu i okolicy, wydanie z 1917 roku wynika, że w budynku komendy twierdzy przemyskiej pod nr 24 na Mickiewicza w czasie oblężenia 1914 -1915 mieszkał komendant twierdzy gen. Kusmanek.

thx za info, a do przewodnika Orłowicza zaglądnę jeszcze raz - zaciekawiłeś mnie, a nie pamiętam żebym to doczytał
Ruszył remont budynku przy ulicy Tarnawskiego 13/15
(12-03-2015, 9:28)tira-rira napisał(a): I jeszcze swego czasu siedzibę miał w tej willi generał Twierdzy Hermann Kusmanek von Burgneustädten.

Tak na marginesie to chodziłem w latach osiemdziesiątych do przedszkola, które się tam mieściło.

(12-03-2015, 10:40)??? napisał(a): tira-rira, no fakt, przedszkole tez tam bylo i tez tam uczeszczalem Smile Moja Ciocia była tam nawet Panią przedszkolanką Wink

Ja także tam uczęszczałem do przedszkola z początkiem lat osiemdziesiątych. Pamiętam stołówkę w piwnicy obitą boazerią, w głównym holu była szatnia, a ściany toalet wykonane były z a'la sidingu (białe plastikowe panele) Huh
Pozdrawiam Smile
No dobrze.. to wiemy juz co tam było na przestrzeni ostatnich stu lat...
A kto wie co tam teraz będzie? W jakim celu ten remont...pod jaką działalność???...wie ktoś?
Ze wczoraj Rynek 12.

[Obrazek: b98da0360001129f55258214]
Choćby nie wiem jak wyremontowali kamienicę to wystarczy jedna tablica świetlna czy tam baner reklamowy by zepsuć cały efekt remontu.


a co z ruderą po lewej?
a co z budową kamienicy na rogu Fredry i Grodzkiej???




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości