Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
(15-12-2014, 23:22)Kostek napisał(a): Mnie się też wydaje, że remont tej kamienicy jest zaplanowany na kilka etapów. Poza tym - o ile mnie pamięć nie myli - kilka lat temu podczas remontu jej dachu zginął jeden z pracowników na skutek oderwania się rusztowania od fasady budynku. Tak więc przy remoncie tej kamienicy trzeba być szczególnie ostrożnym i drobiazgowym, a pośpiech nie jest zbyt wskazany. Poza tym budynek był dość zapuszczony, więc przywrócenie mu blasku sprzed lat generuje spore koszty, które inwestor nie jest w stanie ponieść, by w jeden sezon doprowadzić budynek do idealnego stanu.

Nie będzie żadnego dodatkowego remontu, żadnych dodatkowych etapów. Planowany był tylko remont elewacji frontowej oraz dachu i tyle. Koniec, kropka.
Cogito ergo sum!
A Ty skąd to wiesz ?
(18-12-2014, 1:51)Kostek napisał(a): A Ty skąd to wiesz ?

Popytaj w PGM to się dowiesz
Cogito ergo sum!
..niestety też sie tego obawiam...obróbka dachu nad scianą szczytową jest wykonana tak...jak by już nie mieli zamiaru się za to zabierać...nie mam miejsca na ocieplenie..a tak zazwyczaj wykańcza sie boczne, gładkie siany kamienic...
Wie ktoś coś na temat remontu budynku przy ulicy Tatarskiej 3 słyszałem że ma być remontowany?
...a przydało by się...bo jak ostatnio zauważyłem zaczyna walić się dach... jeszcze z rok, dwa..i budynek bedzie nadawał sie do wyburzenia...no chyba , że o to chodzi..Smile Rachunek ekonomiczny pewnie za tym przemawia, bo remont musi być cholernie kosztowny... ale szkoda by było, bo moim zdaniem to ciekawy i charakterysztyczny budynek...
Nie wiecie czy obiekt ten jest na wpisany na listę zabytków?
raczej jest wpisany na listę zabytków bo kiedyś o tym budynku pisali w życiu podkarpackim
Z tego co wiem to ten budynek był już kilkukrotnie wystawiany na sprzedaż przez UM, ale nie było zainteresowanych kupnem.
Czy wiecie to się dzieje z remontem willi Frenkla ? Wygląda to tak jakby ktoś w trakcie prac zrezygnował z ich kontynuowania..
Zrujnowana kamieniczka na ulicy Smolki została zasłonięta i widnieje tam napis bodajże "teren budowy" (?) . Ktoś wie co będzie tam się działo? Zwykła rozbiórka?




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości