Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
Nie wiem czy było: ale czy przewidziany jest w tym roku remont parteru tej kamienicy przy Franciszkańskiej?
Wojewódzki Konserwator Zabytków przyznał dotacje na remonty zabytków:

Cytat:Prawie 10 mln zł na podkarpackie zabytki
Ponad 240 podkarpackich obiektów otrzyma w tym roku dotacje na konserwacje i renowacje. Najwięcej przeznaczono na zakończenie prac konserwatorskich kolektora sanitarnego w Przemyślu oraz na renowacje synagogi w Cieszanowie.

Na zaakceptowanej przez wojewodę podkarpackiego liście wniosków, które otrzymają w tym roku dotacje konserwatorskie, jest m.in. projekt gminy Przemyśl, który zakłada zakończenie prac konserwatorskich kolektora sanitarnego z XVII w. Jest to prawdopodobnie najstarsze w tym mieście dzieło techniki sanitarnej. Kolektor jest częścią podziemnej trasy turystycznej, której budowa wraz z rewitalizacją terenu Rynku Starego Miasta w Przemyślu trwa od 2011 roku. Dotacja na ten cel wyniosła 220 tys. zł. Dotację - 70 tys. zł - otrzyma gmina Cieszanów, która chce wyremontować miejscową synagogę. Po odnowieniu w obiekcie mieścić się będzie galeria fotografii. Wśród innych prac konserwatorskich, które będą realizowane w tym roku na Podkarpaciu, jest również renowacja cerkwi w Nowym Bruśnie. Obiektem opiekuje się Muzeum Kresów w Lubaczowie, które otrzymało na ten cel 100 tys. zł. Jak powiedziała w czwartek na konferencji prasowej w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, w sumie wpłynęło ponad 420 wniosków o dotację konserwatorską. - Komisja powołana przez wojewódzkiego konserwatora zabytków zaakceptowała 246 wniosków na łączną sumę prawie 9,6 mln zł. Z tej kwoty na prace remontowo-konserwatorskie przy obiektach architektury i budownictwa przeznaczono ponad 6,9 mln zł. Natomiast na prace przy obiektach ruchomych, np. zabytkowych organach, wydamy 2,6 mln zł - dodała. Dotacje przyznawane są do 50 proc. kosztów. Pozostałą kwotę, jako wkład własny, musi zabezpieczyć wnioskodawca. Jedynie w przypadków bardzo cennych zabytków można uzyskać 100 proc. zwrotów poniesionych nakładów.

źródło: gazeta.pl

z całej listy wyciągnąłem zabytki przemyskie:

[Obrazek: nieruchome2014_zpsbc518c6e.jpg~original]

[Obrazek: ruchome2014_zps3de4ddc5.jpg~original]
Remontowana jest kamienica na rogu Mickiewicza i Rejtana, to ta, w której ma siedzibę Bank PEKAO SA.
Homo nulli coloris
Zdaje mi się, że ta kamienica ze 3-4 lata temu była remontowana. Chciałbym żeby z taką częstotliwością remontowano inne zabytki w naszym mieście. No, ale nie wszędzie może być bank Wink
(17-04-2014, 20:41)Kostek napisał(a): Zdaje mi się, że ta kamienica ze 3-4 lata temu była remontowana. Chciałbym żeby z taką częstotliwością remontowano inne zabytki w naszym mieście. No, ale nie wszędzie może być bank Wink

I pod koniec lat 90 też miała remont.
7 lat temu była remontowana
(17-04-2014, 20:41)Kostek napisał(a): Zdaje mi się, że ta kamienica ze 3-4 lata temu była remontowana. Chciałbym żeby z taką częstotliwością remontowano inne zabytki w naszym mieście. No, ale nie wszędzie może być bank Wink

Może to nie jest generalny remont lecz odmalowanie elewacji.Czytałem, że w Zachodniej Europie normą jest takie odświeżenie co 5 lat.Może dlatego tamtejsze miasta wyglądają jak wyglądają.Szczególnie w Przemyślu gdzie dominuje spalanie węgla i innych "wynalazków" a miasto jest sprzątane niezbyt dokładnie widoczne jest to podczas wiatrów gdy w powietrzu unoszą się tumany kurzu oraz spaliny z rur wydechowych samochodów przydałoby się zastosować ten zwyczaj.Dla zobrazowania można zerknąć między innymi na poszarzałą już mimo stosunkowo niedawnego remontu kamienicę przy Jagiellońskiej.
Homo nulli coloris
Wydaje mi się, że w rusztowania obrasta kamienica przy zbiegu Wodnej i Mostowej, to ta za popiersiem lub jak kto woli biustem marszałka Piłsudskiego.
Homo nulli coloris
to jedna z ostatnich kamienic, która dostała środki unijne - Wodna 7. W tym roku będzie zrobiona elewacja i klatka schodowa.

Dodam, że w tym roku ze środków unijnych będzie jeszcze wyremontowana kamienica Dworskiego 60.

Poza tym z dobrych wiadomości: Starostwo Powiatowe otwierało dzisiaj oferty na remont elewacji swojej siedziby - Plac Dominikański 3.

Na dniach również rozpoczęcie remontu elewacji kamienicy Tarnawskiego 7
Rozpoczyna się remont kamienicy przy Dworskiego 15.
Homo nulli coloris




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości