Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
Zauważyłem, że na terenie zakonu sióstr Benedyktynek (przy kościele św. Trójcy) zostały częściowo odkryte fundamenty zabudowań klasztornych zniszczonych w czasie wojny. Czy wiecie w związku z czym prowadzone są te prace ? Może ktoś wrzuciłby jakieś zdjęcie ?
trwa remont kamienicy Franciszkańska 6

najpierw fotki sprzed remontu:

[Obrazek: xgx0.jpg]

[Obrazek: 67is.jpg]

i aktualny stan:

[Obrazek: 5p12.jpg]

[Obrazek: jcap.jpg]

[Obrazek: n2h4.jpg]

[Obrazek: pza7.jpg]
Niesamowity efekt. Jeszcze jak zostanie dokończony remont balkonu i parteru kamienica będzie wyglądała oszałamiająco Big Grin

ps.

Żyku - wiadomo Ci coś może o tym odsłonięciu fundamentów u Benedyktynek ?
(06-01-2014, 1:29)Kostek napisał(a): Zauważyłem, że na terenie zakonu sióstr Benedyktynek (przy kościele św. Trójcy) zostały częściowo odkryte fundamenty zabudowań klasztornych zniszczonych w czasie wojny. Czy wiecie w związku z czym prowadzone są te prace ? Może ktoś wrzuciłby jakieś zdjęcie ?

Już znam odpowiedź: http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/i...-przemyslu
(14-01-2014, 0:20)Żyku napisał(a): trwa remont kamienicy Franciszkańska 6
(...)

(14-01-2014, 0:31)Kostek napisał(a): Niesamowity efekt. Jeszcze jak zostanie dokończony remont balkonu i parteru kamienica będzie wyglądała oszałamiająco Big Grin

O kurcze... wbiło mnie w fotel, ta kamienica po remoncie to prawdziwa perełka! Robi ogromne wrażenie!

(29-01-2014, 22:54)Kostek napisał(a):
(06-01-2014, 1:29)Kostek napisał(a): Zauważyłem, że na terenie zakonu sióstr Benedyktynek (przy kościele św. Trójcy) zostały częściowo odkryte fundamenty zabudowań klasztornych zniszczonych w czasie wojny. Czy wiecie w związku z czym prowadzone są te prace ? Może ktoś wrzuciłby jakieś zdjęcie ?

Już znam odpowiedź: http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/i...-przemyslu

Trzymam kciuki żeby Siostrzyczkom się powiódł ten plan, zwłaszcza że:

Cytat:Na terenie opactwa sióstr Benedyktynek w Przemyślu odkryto XVII wieczne fundamenty szkół benedyktyńskich oraz labirynt podziemnych korytarzy.
(źródło: link podany powyżej przez Kostka)

więc puszczając wodze fantazji, gdyby połączyć te podziemne korytarze z przebiegającym ponoć pod dnem Sanu przedłużeniem kolektora biegnącego od Katedry... to by była atrakcja na skalę ogólnopolską! Ciekawe, czy to jest realne... Wink
(09-02-2014, 18:52)guteq napisał(a): O kurcze... wbiło mnie w fotel, ta kamienica po remoncie to prawdziwa perełka! Robi ogromne wrażenie!

Sami nie wiemy jakie skarby mamy na naszych ulicach, ja też się o tym przekonałem. Dlatego cały czas utwierdzam się w przekonaniu , że nie musimy budować zabytków - wystarczy remontować to co nam zostało (a jest tego sporo).

Też nie miałem okazji przyznać, że remont tej kamienicy świetny!
-diabeł tkwi w szczegółach-
I kolejny obiekt doczekał się iluminacji. Nie muszę go przedstawiać:

[Obrazek: 23ab.jpg]

[Obrazek: p6hz.jpg]

[Obrazek: ewdr.jpg]

[Obrazek: 2hcn.jpg]

Te kolorowe dywagacje to oczywiście tylko pokazówa przygotowana na ten jeden wieczór. Na stałe będzie jakoś tak:

[Obrazek: ioi6.jpg]

No i czekamy teraz na iluminację wieży zegarowej i oczywiście przekaźnika Big Grin
-diabeł tkwi w szczegółach-
Co to jest ?
Pałac Lubomirskich oczywiście Smile
(10-02-2014, 20:43)PatricBateman napisał(a): I kolejny obiekt doczekał się iluminacji.

Bardzo ładnie to wygląda Smile no i świetne fotki! Dzięki Smile

(10-02-2014, 20:43)PatricBateman napisał(a): Te kolorowe dywagacje to oczywiście tylko pokazówa przygotowana na ten jeden wieczór. Na stałe będzie jakoś tak:

Uffff... dobrze, że "kolorki" tylko jednorazowe Wink bo trochę odpustowe Tongue ale wersja docelowa bardzo ładnie się prezentuje.

(10-02-2014, 20:43)PatricBateman napisał(a): No i czekamy teraz na iluminację wieży zegarowej i oczywiście przekaźnika Big Grin

Przekaźnik można by w taką iluminację wyposażyć, jak komin w Krakowie przy centrum handlowym Bonarka:





Big Grin Big Grin Big Grin (oczywiście żartuję!!! Wink )




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości