Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont dawnego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem na Bibliotekę Publiczną
#51
Orientuje się ktoś jaki los czeka Synagogę Scheinbacha po opuszczeniu jej przez bibliotekę ?
#52
Zaorać i zrównać z ziemią ? Czy oddać właścicielom przedwojennym ?

Cytat:gdzie maja przeniesc zasoby z biblioteki z ul. slowackiego na przystanek na ul. Jagiellonska ? :/
Dokłądnie, do muzeum - miejsca dużo, nikt tego nie odwiedza tak samo jak biblioteki.. a taki kompleks muzealno-biblioteczny to całkiem niezły pomysł.. szybko, tanio... no i nie trzeba wydawać milionów. Pierwsza lepsza firma od przeprowadzek zrobiła by to w 3-4 dni.... za grosze. A tu proszę jak się szanuje pieniądze podatników - w mieście syf kiła i mogiła, szyldów i reklam tyle że można się zgubić, pracy nie ma, prezydent kupuje nowe volvo a my z wielką pompą świętujmy otwarcie kolejnego ciepłego kur*idołka dla "psiapsiółek i kolesi" bo przecież biblioteka w mieście najważniejsza....
#53
Masz jakieś dowody na poparcie swoich słów, że nikt nie odwiedza muzeum jak i biblioteki? Ja jakoś zawsze widzę ruch w bibliotece, a o muzeum już nie wspomnę jak pokazuję go znajomym z poza miasta to nigdy z moimi gośćmi nie jesteśmy oddosobnieni w oglądaniu zbiorów muzeów Przemyśla, a noc muzeów to już wogólę ciężko sie dopchać gdziekolwiek. Myślę, żę ciezko i tak będzie dyskutować z osobą która nawet nie wie co w poszczególnym muzeum się znajduje a czytanie ogranicza do czcionki komputerowej lub komiksów, a słowo biblioteka powoduje że włos na plecach się jeży.

Co do synagogi to z tego co pamiętam zostanie ona oddana gminie żydowskiej, oni w zamian za to nie będą roszczyć praw do działki na rybim placu po synagodze Tempel.
Kompleks dawnego Garnizonowego Klubu Oficerskiego miasto otrzymało od MON za to, że oddalismy Ukraińcom Dom Narodowy przy Kościuszki 5.
W 1914 do żydów należało 35 % nieruchomości, więc jest o co się wymieniać ;P


#54
(15-08-2013, 11:57)szeggy napisał(a): Masz jakieś dowody na poparcie swoich słów, że nikt nie odwiedza muzeum jak i biblioteki?

Widocznie pisze z własnego doświadczenia. Uważa, że jeśli on nie korzysta w ten czy inny sposób z zasobów biblioteki czy też muzeum, to zdaje mu się, że instytucje te są zbędne i należałoby je zlikwidować.
Homo nulli coloris
#55
Kolejny wątek gdzie kolega "Kierowiec" stara się udowonić wszem i wobec, że ma racje, nie majac pojecia o czym pisze...
Ja sie ciesze ze remontuja klub garnizonowy, i ze powstanie tam biblioteka, chcialbym tylko aby gmina zydowska wyremontowala synagoge by i ona cieszyla oko, a nie straszyla swoim wizerunkiem Smile
#56
(15-08-2013, 10:12)kierowiec napisał(a): a my z wielką pompą świętujmy otwarcie kolejnego ciepłego kur*idołka dla "psiapsiółek i kolesi" bo przecież biblioteka w mieście najważniejsza....

Zaczynam się martwić. 'kierowiec' z łaski swojej może byś uściślił swoje przemyślenia.To pewne, że w bibliotece szykują się zwolnienia? Bo jak wynika z twej pisaniny w "ciepłym kur*idołku", jak romantycznie określasz naszą bibliotekę, "ktoś" szykuje miejsca pracy dla swych "psiapsiółek i kolesi". Chyba że niewłaściwie odczytałem twe wiekopomne myśli i mianem "psiapsiółki i kolesie" określasz czytelników korzystających z dóbr, które ofiaruje jeden z naszych przybytków kultury.
Homo nulli coloris
#57
We wszystkim trzeba znaleść odrobinę równowagi, Muzeum owszem fajna sprawa ale tłumów turystów nie ściąga. W zeszłym roku oprowadzałem 3 praktykantki zagraniczne po naszym mieście, wziąłem je do muzeum, wizyta trwała 5 min oblecieliśmy wszystkie eksponaty i szczerze powiało nudą! Wyprawy do muzeum polecam zagorzałym fanom historii, szczególnie regionalnej. Kierowiec czasem się z Tobą zgadzam ale palisz swoje wypowiedzi przez nadmierną ekspresję co przysłania ich merytoryczną wartość Tongue

[Obrazek: 2cf6t5z.jpg]
#58
Cytat:Masz jakieś dowody na poparcie swoich słów, że nikt nie odwiedza muzeum jak i biblioteki?

Jeden:

NIE SĄ W STANIE NA SIEBIE ZAROBIĆ.

Cytat:Co do synagogi to z tego co pamiętam zostanie ona oddana gminie żydowskiej, oni w zamian za to nie będą roszczyć praw do działki na rybim placu po synagodze Tempel.
Czyli dobrze myślałem... wasze będą ulice.....

Cytat:Kierowiec czasem się z Tobą zgadzam ale palisz swoje wypowiedzi przez nadmierną ekspresję co przysłania ich merytoryczną wartość Tongue
Coś jak Korwin prawda ?


Muzeum (którego nazwy nie pamiętam koło trzech dzwonów) gdzie siostry każą zakładać kapcie jest o wiele bardziej atrakcyjne od "muzeum fortecy" gdzie byłem i szczerze polecam.
łupy przywiezione spod wiednia przez sobieskiego, narty i plecak Jana Pawła II... i historia opowiadana przez siostrę Smile No klimat jak nigdzie indziej... Jak to muzeum się nazywa - niech mi ktoś przypomni.


Brakuje polotu.....
#59
(15-08-2013, 19:58)kierowiec napisał(a):
Cytat:Masz jakieś dowody na poparcie swoich słów, że nikt nie odwiedza muzeum jak i biblioteki?

Jeden:

NIE SĄ W STANIE NA SIEBIE ZAROBIĆ.

Biblioteki mają inny cel niż zarobkowy.

(15-08-2013, 19:58)kierowiec napisał(a): Czyli dobrze myślałem... wasze będą ulice.....

Wiesz co to jest restytucja mienia ? Nie ma znaczenia jakiej jesteś narodowości, w co wierzysz, czy skąd pochodzisz. Jeśli państwo brutalnie odebrało ci twoją własność to powinno je zwrócić i tak się stało w tym przypadku.
#60
Cytat:Biblioteki mają inny cel niż zarobkowy.
Skoro tak to jaki ?
Są organizacjami i tworami dla pożytku publicznego i dla "wyższego dobra" ?

TO po jaką cholerę mówi się o zadłużonych szpitalach ? A o tym że pcha się grubą kasę w magazyn kurzu już nie ?
Dlaczego mówi się o tym że "samotny rodzic może otrzymać dopłatę do przedszkola dla swojego dziecka z MOPS w wysokości DO 3,5zł brutto dziennie"

A tymczasem za pare baniek w naszym mieście buduje sie magazyn kurzu ?
Książki zeskanować umieścic w formie elektronicznej w ogólnodostępnej bazie danych a orginaly zakonserwoować i do sejfu.
Każdy może obejrzeć.... problem z nieoddanymi książkami rozwiązany...
Serwer z danymi moge trzymać u siebie w szafce pod zlewem (nie trzeba gmachu jak pałac)
I wystarczy jeden pan kazio za 1600zł brutto który będzie pilnował czy prąd do serwera dochodzi i czy serwera nikt nie ukradł.

Mało tego... w XXI wieku ludzie korzystają z internetu... jak miałbym iść do biblioteki , zapitalać tyle kilometrów, płacić za parkingi wypełniać kwity tylko po to bo interesuje mnie fragment jakiegoś dzieła... TO WOLE JE KUPIĆ W INTERNECIE i niech mi przyślą do domu....

Problem jest do rozwiązania błahy.

Wyobraźcie sobie ile kosztowąłoby przeniesienie zawartości zbiorów biblioteki do formy cyfrowej (choćby i PDF)
A potem utrzymanie serwera...

Ja wiem że ludzie mają sentyment do książek (i ja tez lubię ich zapach) ale bez kitu...
Za te pieniądze można by STWORZYĆ conajmniej dwa przedszkola i utrzymać je przez dwa lata...

ale nie.. bo pani krysia z panią grażynką będą siedzieć popijać kawusię... i syczeć na "bywalców" tego przybytku "ciiiiiiiiii" za 1500zł na rękę.....
Plus cała armia ludzi którzy zadbają żeby pani krysia z panią grazynką miały gdzie srać, szczać, grać w pasjansa i plotkować, a nie daj boże żeby im zimno nie było to i grzać... a w lato.. no przecież gorąco.. to napoje chłodzące no i najważniejsze INTERNET ! No bo przecież w takiej bibliotece idzie się zanudzić, nie ma co czytać... a w internecie na pudelkach same nowości !



Tak to w rzeczywistości wygląda...



* - Oczywiście moim własnym niewymuszonym skromnym zdaniem.



Sam bym przejrzał zbiory jakbym je miał dostępne.... pod "tym" linkiem.... ale nie ma...



Cytat:Wiesz co to jest restytucja mienia ? Nie ma znaczenia jakiej jesteś narodowości, w co wierzysz, czy skąd pochodzisz. Jeśli państwo brutalnie odebrało ci twoją własność to powinno je zwrócić i tak się stało w tym przypadku.
Niech mi odda moje składki które wiele lat płace na ZUS... wbrew swojej woli.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości