Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
Patrzę sobie na te zdjęcia i serducho rośnie, kiedy się widzi jak pięknieją niektóre kamienice. Sam mieszkam w takiej starej i niedoinwestowanej od lat kamienicy i zastanawiam się w jaki sposób ... tzn. może inaczej ... na jakiej podstawie można starać się o dotacje od konserwatora bądź o fundusze unijne. Nie ma na ten temat tzw. "zielonego pojęcia". Może ktoś wie, a jak wie, to może podzieli się swoją wiedzą na szerszym forum? Pozdrawiam.
(22-08-2012, 21:22)PatricBateman napisał(a):
(22-08-2012, 21:08)Kostek napisał(a):
(19-08-2012, 13:49)piotr napisał(a): Dworskiego 5
[Obrazek: sam3902.jpg]

Ciekawe czy docieplą Wink

Nie byłbym zaskoczony.

Kuźwa Grzesiek, wykrakaliśmy! Ta kamienica jest docieplana styropianem o oszałamiającej grubości 20 mm! Mam nadzieję że Piotr ma oryginał tego zdjęcia (lub ktokolwiek inny posiada zdjęcie tej kamienicy sprzed remontu) i będzie można zobaczyć wielkość zniszczenia.

Najfajniejsze jest to że nie zostajemy w tyle i doganiamy inne Polskie miasta:

np. Malbork:

[Obrazek: cbba9365113c3.jpg]

[Obrazek: 905ef8a6a196d.jpg]

lub Chorzów:

[Obrazek: dsc03762q.jpg]
[Obrazek: dsc03763w.jpg]

-diabeł tkwi w szczegółach-
ciekawe co na to konserwator zabytków w tych miastach?
Nie wierze... Jest zdjęcie tej kamienicy na fotopolska.eu
Właśnie, to jest ciekawy temat te dotacje. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym zakresie?

(02-10-2012, 16:03)PatricBateman napisał(a):
(22-08-2012, 21:22)PatricBateman napisał(a):
(22-08-2012, 21:08)Kostek napisał(a):
(19-08-2012, 13:49)piotr napisał(a): Dworskiego 5
[Obrazek: sam3902.jpg]

Ciekawe czy docieplą Wink

Nie byłbym zaskoczony.

Kuźwa Grzesiek, wykrakaliśmy! Ta kamienica jest docieplana styropianem o oszałamiającej grubości 20 mm! Mam nadzieję że Piotr ma oryginał tego zdjęcia (lub ktokolwiek inny posiada zdjęcie tej kamienicy sprzed remontu) i będzie można zobaczyć wielkość zniszczenia.

Dzisiaj stałem pod tą kamienicą z 10 minut, wpatrując się w nią i wmawiając sobie: "to nie jest styro, to nie jest styro.." Ale kuźwa, jednak jest. Winę odpowiedzialnej za to osoby skomentuję w ten oto sposób:

[Obrazek: jeste-kote-lubie-nic-nie-robic-pl-ffffff]
(02-10-2012, 20:13)hmm napisał(a): Nie wierze... Jest zdjęcie tej kamienicy na fotopolska.eu

Faktycznie jest!

Patrząc na tą kamienicę nie wyobrażam sobie pokrycia jej styropianem. Jeśli chcą uwzględnić każdy jej szczegół to ciekawi mnie jak zrobią te "chropowatości"? Znając życie, to wszystko spłaszczą i podkreślą innym kolorem akrylu. Tak żeby nikt nie płakał.
Ja cały czas mam nadzieję że się mylę, że mnie się coś przewidziało.
-diabeł tkwi w szczegółach-
Trzeba jak najszybciej napisać (lub lepiej udac się osobiście) do konserwatora miejskiego (jeżeli w Przemyślu taki jest), a przede wszystkim do wojewódzkiego (siedzibę ma wreszcie w Przemyślu). Przemyśl jest tak małym miastem i remontów nie jest znowu tak dużo, żeby konserwator nie wiedział co się dzieje. Ciekawe czy świadomie wydał pozwolenie na taką dewastację, czy może jest to radosna twórczośc właścicieli kamienicy...

ps. jaki kurwa sens ma okładanie kamienicy styropianem o grubości 2 cm...
Właśnie wysłałem e-mail do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Zobaczymy czy to coś da.
Barwne światy w kamienicy rabinackiej w Przemyślu, pod tym tytułem można przeczytać w tygodniku "POLITYKA" ciekawy i długi artykuł o jednej z Przemyskich kamienic.
Polecam ,artykuł można znaleźć w wydaniu internetowym.

http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/art...myslu.read




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości