Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
W remoncie kamienica Lelewela 5 i mała parterowa kamienica Lelewela 7. Po drugiej stronie ulicy wspomniany remont Lelewela 2. Do tego wyremontowana w tamtym roku Lelewela 1, nowy chodnik i nawierzchnia. Słowem, pozytywne zmiany na całej ulicy.
Dziś od rana rosną rusztowania przy kamienicy Słowackiego 68.
Dobrze, że ratują tą kamieniczkę przy Lelewela, bo poprzedni "remont" w postaci pomalowania starego tynku to porażka. Może teraz zrobią to z głową.
już niedługo startuje remont elewacji kamienicy Śnigurskiego 4
Słowackiego 68 - niestety rusztowań już nie ma, to były tylko prace doraźne.
Patrzyłem dzisiaj z Zasania na remontowaną kamienicę przy Wybrzeżu Piłsudskiego 3, a szczególnie na odbudowywane attyki.W stosunku do oryginalnych nowo budowane są niższe, wiem, wiem; chyba dlatego, że dach teraz niższy lecz one teraz (te attyki) gubią się wśród kominów dachu, i wyglada to jak wygląda. A poza tym trochę się różnią od oryginałów z fotografii.
Homo nulli coloris
Decydujący wpływ na wysokość attyk miał oczywiście dach, o wiele niższy niż kiedyś, ale były też inne, choć mniej znaczące przyczyny:
- attyki musiały zostać odpowiednio zakotwione do dachu, nie ułatwiały tego powstałe mieszkania na strychu,
- koszt odbudowy attyk (ponad 50.000 zł).
Niemniej efekt jest jak dla mnie bardzo zadowalający. Gdzieś powinna być fotka budynku sprzed remontu. Można porównać.

Na koniec jedna dobra informacja: na dniach powinien zacząć się remont elewacji frontowej budynku przy ul. Rynek 26
(26-09-2012, 17:07)Żyku napisał(a): Na koniec jedna dobra informacja: na dniach powinien zacząć się remont elewacji frontowej budynku przy ul. Rynek 26

W końcu! Super!
-diabeł tkwi w szczegółach-
(26-09-2012, 17:07)Żyku napisał(a): Na koniec jedna dobra informacja: na dniach powinien zacząć się remont elewacji frontowej budynku przy ul. Rynek 26

To ta gdzie Libera?
Homo nulli coloris
Tak, tam gdzie Libera. Żyku, czy w planach tylko elewacja frontowa czy też boczna? Boczna nawet bardziej woła o litość.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości