Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
No właśnie, może jakaś fotorelacja z frontu robót. A katedra bardzo elegancka.
Dworskiego 3:

[Obrazek: 48477092634337481811.jpg]

Róg Dworskiego z Rejtana:

[Obrazek: 55177992089158152904.jpg]

[Obrazek: 14974894649611736090.jpg]

Mickiewicza bodajże 19, a obok kawałek 17.

[Obrazek: 37342766913885554886.jpg]

Jeśli się pomyliłem z numerami kamienic proszę o poprawęSmile
Wow! Nie chce zapeszać, ale efekt znakomitySmile Na ostatnim zdjęciu dobre numery, ale w odwrotnej kolejności: Mickiewicza 17, a obok kawałek 19.
(29-10-2011, 14:23)hmm napisał(a): Na ostatnim zdjęciu dobre numery, ale w odwrotnej kolejności: Mickiewicza 17, a obok kawałek 19.

A no tak, pomyliły mi się kierunkiSmile

Spacerując dzisiaj po mieście, byłem pod wrażeniem ilości remontowanych kamienic! Szok! Nigdy nie widziałem tylu budynków w rusztowaniach! Brawo!
PB ja jestem w szoku!!! To jest to , wspólnoty biorą kasę ile tylko można,szedłem do brata na Puszkina i patrzę na róg Smolki i Dworskiego(tam gdzie Obler ma kancelarię) i czytam (teraz z pamięci) 297000 zł remont - z tego dofinansowanie z UE 210000 + jakieś dodatki z puli państwa, tak "cirka" jakieś wspólnota dodała 50000 zł. I teraz się pytam, zła UE, źle się rządzi? A ludzie nie wiedzą jak gospodarzyć?
Jagiellońska
[Obrazek: sam2355.jpg]

[Obrazek: sam2353.jpg]

Grunwaldzka
[Obrazek: sam2360p.jpg]

[Obrazek: sam2362.jpg]

[Obrazek: sam2361e.jpg]

Dworskiego
[Obrazek: sam2346j.jpg]

[Obrazek: sam2348x.jpg]

[Obrazek: sam2343.jpg]

[Obrazek: sam2342.jpg]

Plac Konstytucji
[Obrazek: sam2365.jpg]
I tu masz rację Hamster - serce pęka, jak te przed remontem jak i po remoncie kamienice oszpecone są takimi "wrzodami" na elewacji. Te czasze anten satelitarnych, przecież to jakaś paranoja - czyż nie można było ich wywalić na dach a instalację poprowadzić wewnątrz budynku? O szyldach reklamowych rodem z głębokiego PRL'u już nie wspomnę. Pytasz gdzie jest konserwator? Ja ci odpowiem - nigdzie - miejski konserwator zabytków nie nadaje się na to stanowisko, także z innych nieznanych wam jeszcze względów i mam nadzieję, że wkrótce pożegna się ze swoją pracą. Bo to co wyczynia a raczej czego nie robi dla wizerunku miasta woła o pomstę do nieba.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Pytanie z ostatniego czata z Prezydentem:

Cytat:[11:08] hmm: Dlaczego w obrębie Starego Miasta nie robi się nic w kierunku uporządkowania chaosu reklamowego i panuje totalny misz-masz szyldów na zabytkowych kamienicach?
[11:09] Prezydent: Przyznaję, iż wspomniny chaos nie jest wizytówką miasta. Celowym jest moje spotkanie z Panią Konserwtaor aby wypracować skuteczne rozwiązania w tym zakresie.

"Celowym jest moje spotkanie z Panią Konserwtaor aby wypracować skuteczne rozwiązania w tym zakresie..."

No po prostu ręce opadają! Frazes godny wystąpień towarzysza Gomułki! Przecież trąbi się o tym od lat! To przez te wszystkie lata nie było czasu "na spotkanie z Panią Konserwator aby wypracować skuteczne rozwiązanie w tym zakresie"? Żenada...

P.S. Wbrew pozorom pytanie na czacie nie zostało postawione przeze mnie tym niemniej podpisuje się pod nim obiema rękami.
O ile mnie pamięć nie myli, odpowiednie zarządzenia i wytyczne zostały uchwalone ponad 2 lata temu ... Tylko jak zwykle z "władzą wykonawczą" jest problem ... Czyli - nikt nie egzekwuje, nikt nie kara za nie usunięcie itp. itd.
Jac.
Stowarzyszenie KAPONIERA - Przemyski Obszar Warowny
http://www.kaponiera.org
Forum Rozwoju Przemyśla
http://www.frp.com.pl





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości