Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont dawnego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem na Bibliotekę Publiczną
#18
(07-08-2010, 0:14)Mateos44 napisał(a): Ale młodzież chętnie by wyjechała z tego miasta, nie ma tu nic ciekawego.

Pracuję w Jarosławiu. Znajomi z pracy skromnie mówiąc zazdroszczą nam tego właśnie, że w Przemyślu coś ciekawego się dzieje.
Nie możemy narzekać na brak wydarzeń kulturalnych. Kolega był w ostatni weekend w Przemyślu. Wracał z Krasiszyna, gdzie odbyły się Dni Kultury Japońskiej, a w Przemyślu na zamku plenerowy koncert symfoniczny z prowadzącym Bogusławem Kaczyńskim i muzykami Filharmoni Rzeszowskiej. Było pełno ludzi, brakowało ławek. W tym samym czasie koncert "Głos dawnej Rusi” w Katedrze Grekokatolickiej z chórem kameralnym z Kijowa. Na koniec koledze zaimponował rynek, tzn. tętniący życiem spotykających się na nim ludzi.

Młodzi mogą zarzucić, że te koncerty to nie dla nich. Należy się cieszyć jednak, że mamy takie wydarzenia kulturalne w mieście. Trudno, żeby w miasto o takiej historii promowało się organizując często koncerty popularnych zespołów współczesnych. Po pierwsze, sprowadzenie "gwiazd" sporo kosztuje, co przy skromnym budżecie na promocję miasta nie wchodzi w grę. Trudno więc się spodziewać, aby w każdym miesiącu, albo i częściej przyjeżdżały do Przemyśla zespoły grające muzykę dla młodych.

Poza tym ruszyło się sporo w kwestii inwestycji. Przykład ul. Lwowskiej, Galerii Sanowej i Mayland. Brakuje jeszcze dużych inwestorów, typu zakłady produkcyjne. Być może coś się zmieni w związku z budową obwodnicy i miejmy nadzieję nie straconej szansy na pozyskanie Krównik ze świetnie zlokalizowanymi potencjalnymi terenami inwestycyjnymi.

Powiem jeszcze, że w 2004 roku wróciłem po roku pracy z Warszawy, gdzie mogłem nadal pracować i w cale nie żałuję. Ja widzę pozytywne zmiany w mieście i jest szansa na następne.

Odszedłem podobnie jak Nomad od tematu niniejszego wątku. Napiszę teraz swoje zdanie na temat propozycji kina w Klubie Garnizonowym.

Nie jestem zwolennikiem pomysłu promowanego przez dyrektora Centrum Kulturalnego (CK). Uważam, że organizacja kolejnego kina w stylu tradycyjnym tylko dla ambitnego repertuaru jest niezasadna ze względu na koszty. Argument dyrektora, że seanse filmowe zakłócają organizację innych wydarzeń kulturalnych w centrum może i jest zasadny, ale tylko do czasu. Jestem przekonany, że jak wybudują Galerię Mayland przy ul. Lwowskiej z kinem, to obecne kino w CK nie będzie miało racji bytu. Na pewno nie będą mieli szans w multipleksem w walce o klienta lubiącego oglądać produkcje rodem z Hollywood z wielu względów. Nie będzie więc problemu w organizacji przedstawień teatralnych, itp w związku z działającym kinem. Seanse kina ambitnego nadal mogłyby być organizowane w CK, przecież nie ma ich dużo i chyba, aż tak bardzo nie kolidowałyby z przedstawieniami.

Jestem natomiast za przeniesieniem do Klubu Garnizonowego Biblioteki Głównej oraz wydziałów i urzędników miasta z kamienicy przy ul. Mostowej, a jak się zmieszczą to nawet z Ratuszowej. Z oczywistych względów. Za wynajem miasto płaci nie małe pieniądze właścicielom byłej synagogi przy ul. Słowackiego i kamienicy przy ul. Mostowej. Natomiast słynny szaro-czarny "żyleciak" przy ul. Ratuszowej powinno się wyburzyć, sprzedać działki prywatnym inwestorom, którzy mogliby tam wybudować coś, co nie będzie tak szpecić tej części miasta. Inwestorzy na pewno byliby zainteresowani.


Wiadomości w tym wątku
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez hyniks - 16-07-2010, 16:43
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Ruzyk - 31-07-2010, 0:42
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez arex - 03-08-2010, 14:54
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Nomad - 03-08-2010, 23:06
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Snoopy - 03-08-2010, 21:55
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Nomad - 07-08-2010, 10:37
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez arex - 08-08-2010, 7:41
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Shadgo - 08-08-2010, 21:09
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez manex - 25-09-2010, 21:55
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez manex - 26-09-2010, 9:43Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości