Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perkałaba na Nocy Kupały
#41
(08-07-2016, 13:09)mielu napisał(a): Raz wyciągniętych demonów nacjonalizmu nie da się łatwo na powrót ukryć dlatego tak ważne jest żeby uważać na te kwestie gdyż jak pokazała historia wcale nie tak dawna dla naszego państwa ale również i miasta skończyło się to tragicznie.

Dokładnie, dlatego trzeba każdy przejaw banderyzmu (czyli demonów ukraińskiego nacjonalizmu) należycie piętnować, bo jak piszesz, może skończyć się to tragicznie dla miasta (i nie tylko).

Nie wiem, dlatego pytam: czy Ukraina wykształciła w przeszłości jakieś rody szlacheckie?
-diabeł tkwi w szczegółach-
#42
(08-07-2016, 13:56)PatricBateman napisał(a):
(08-07-2016, 13:09)mielu napisał(a): Raz wyciągniętych demonów nacjonalizmu nie da się łatwo na powrót ukryć dlatego tak ważne jest żeby uważać na te kwestie gdyż jak pokazała historia wcale nie tak dawna dla naszego państwa ale również i miasta skończyło się to tragicznie.

Dokładnie, dlatego trzeba każdy przejaw banderyzmu (czyli demonów ukraińskiego nacjonalizmu) należycie piętnować, bo jak piszesz, może skończyć się to tragicznie dla miasta (i nie tylko).

Nie wiem, dlatego pytam: czy Ukraina wykształciła w przeszłości jakieś rody szlacheckie?

Zgadzam się, że trzeba potępiać banderyzm (to droga do nikąd), ale również polski nacjonalizm jest bardzo niebezpieczny, a sytuacja jak ta z Pikulic jest skandaliczna, i takie akcje kończą się dla Przemyśla tragicznie - wiadomo co się stało po obronie Karmelu.
Ukraina wykształciła wiele rodów szlacheckich, niestety większość z nich się spolonizowało, albo zrusyfikowało.
#43
(08-07-2016, 13:56)PatricBateman napisał(a):
(08-07-2016, 13:09)mielu napisał(a): Raz wyciągniętych demonów nacjonalizmu nie da się łatwo na powrót ukryć dlatego tak ważne jest żeby uważać na te kwestie gdyż jak pokazała historia wcale nie tak dawna dla naszego państwa ale również i miasta skończyło się to tragicznie.

Dokładnie, dlatego trzeba każdy przejaw banderyzmu (czyli demonów ukraińskiego nacjonalizmu) należycie piętnować, bo jak piszesz, może skończyć się to tragicznie dla miasta (i nie tylko).

Miałem tu raczej na myśli obie strony szczególnie w kontekście ostatnich wydarzeń gdzie popis polskiego nacjonalizmu dali tzw. "prawdziwi polacy" którzy chyba nie do końca rozumieją słowo patriotyzm bo działają raczej jak V kolumna putina.
#44
http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publ...g.comments
a tu proszę, kolejny artykuł jakiegoś "patrioty", wnioski niech każdy sam sobie wyciągnie
#45
(08-07-2016, 21:22)Andrzej87 napisał(a): http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publ...g.comments
a tu proszę, kolejny artykuł jakiegoś "patrioty", wnioski niech każdy sam sobie wyciągnie

Wnioski już wyciągnąłem. Dawno temu.
Nie będę strzelał artykułami, ale polecam ten z Super Nowości. Należą się wielkie brawa za taką postawę w czasach poprawności politycznej.

Co się tyczy waszej "fantastycznej" V kolumny to szkoda że nie wkleiłeś jeszcze zdjęć z tego artykułu. Autor godny pożałowania. Na fejsie mam na banerze ustawioną panoramę Lwowa i idąc tokiem myślenia tego artykułu to jestem banderowcem [Obrazek: 01icon_lol2.gif]
Tak bronisz tych biednych przemyskich ukraińców którzy oburzyli się (jak również i Ty) że pamiętamy jeszcze Wołyń, a niestety nic nie powiesz o ostatnich wydarzeniach na granicy gdzie ataki były skierowane prosto do Polaków! Nie do nacjonalistów polskich, lewaków czy innych ugrupowań, tylko prosto do Polaków! Pewnie gdybyś tam był też mógłbyś zostać pokrzywdzony. Już nie powiem jakie padały tam słowa...
No ale toż to przecież sam Putin zorganizował manifestacje w takim Przemyślu i suto opłacił organizatorów...
Zobaczysz, że środowiska kresowe swoim uporem prędzej czy później doprowadzą do tego że wypowiadanie słów "Sława Ukrajini! Herojam sława!" będzie zakazane w Polsce! Przecież nikt nie wyobraża sobie obecnie Niemców krzyczących "Sieg heil". Oba slogany związane są z jedną zbrodniczą ideologią. Kontrmanifestacja powstała po to aby takie słowa na polskiej ziemi nie padały. Poprzednie lata pokazały że miało to miejsce, co jest niedopuszczalne (można sprawdzić na youtube)!

@mielu Twoją wypowiedź niestety można zrozumieć jeszcze w inny sposób: "Raz wyciągniętych demonów nacjonalizmu" (czytaj: banderowców) "nie da się łatwo na powrót ukryć dlatego tak ważne jest żeby uważać na te kwestie" (tutaj to Polacy mają uważać!)" gdyż jak pokazała historia wcale nie tak dawna dla naszego państwa ale również i miasta skończyło się to tragicznie" (a teraz to brak mi już słów)...
-diabeł tkwi w szczegółach-
#46
A co złego w haśle: Sława Ukrainie, Sława Bohaterom! W jaki sposób obraża to Polaków?
Wyczuwam w tobie nauki pseudo księdza, specjalisty od Kresów. Niestety, takie prowokacyjne akcje, tu w Przemyślu, padają na bardzo podatny grunt, duża część społeczeństwa kipi nienawiścią do Ukraińców-a wszystko co związane z Ukraińskością wywołuje chore emocje i zachowania-czego niestety jesteś przykładem.
Odnośnie tej akcji na granicy... przecież pisałem wcześniej, że potępiam, liczę na to, że winnych ukarzą.
Pamiętaj tylko, że Ukraińcy w Polsce często i gęsto są ofiarami podobnych akcji, tylko nikt wokół tego nie robi takiej wrzawy medialnej.
A nad Ukraińcami się nie rozczulam, to nie pierwszy i (niestety) nie ostatnia taka akcja, jakoś to przeżyjemy! Wbrew pozorom takie sytuacje na wzmacnieją i jednocząSmile
W kontekście szczytu NATO w Warszawie, i obecności tam Ukraińskiej delegacji, myślę, że nie ma tu mowy o zbiegu okoliczności, i komuś bardzo zależy, żeby siać ferment, i muszę przyznac, że jest w tym bardzo skuteczny.

Ja naprawdę jestem polonofilem. Polaków szanuję, osiągnięcia Polski (zwłaszcza w obliczu tego co się dzieje na Ukrainie) podziwiam.
Wierzę w sojusz Polsko - Ukraiński, którego nasze miasto byłoby największym beneficjentem. O historii musimy pamiętać i się z niej rozliczyć (zarówno Ukraińcy jak i Polacy). Ale takich sytuacji musimy unikać jak ognia, bo zamiast robić krok naprzód, robimy 2 kroki wstecz
#47
@Andrzej87
Kolejnego linka? bardziej aktualnego?
https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukra...videofoto/
proszę bardzo, zauważ że od ostatniego mojego posta tutaj minął rok. A jest tylko gorzej i gorzej...
http://innpoland.pl/136239,ukraincom-w-p...to-za-malo
#48
(27-07-2017, 23:24)#carramba! napisał(a): @Andrzej87
proszę bardzo, zauważ że od ostatniego mojego posta tutaj minął rok. A jest tylko gorzej i gorzej...
zgadzam się!




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości