Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rewitalizacja Zamku Kazimierzowskiego i Parku Miejskiego
Przecież w parku jest WC - zapomniałeś kierowiec?

Oto kibelek (w tym również dla osób niepełnosprawnych) w Parku Miejskim
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Kierowiec, Twoich pomysłów nawet nie da się komentować. Byłeś w parku czy narzekasz z wygodnego fotela po obejrzeniu kilku fotek?
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.
Oczywiście że byłem , oczywiście że widziałem, mało tego - jestem tam regulaarnie ze swoimi dzieciakami. (nie wiedzieć czemu upodobały sobie wspinaczkę po tych konstrukcjach)
Kibelek oczywiście że jest - pytanie: Próbowaliście z niego skorzystać ? Jeśli nie to nie wiecie o czym mówię.
Super !
W promieniu kilometra nie ma drugiego takiego kibelka.
Dla niepełnosprawnych ? Ciekawe jakie niepełnosprawności obsługuje - bo na wózku się do niego wjechać nie da.

Druga sprawa:
Czworonogi.
Prawda - kolega ma rację: Jeśli ktoś by z woreczkiem chodził za swoim pchlarzem i zbierał po nim kupy.... OK !
Tylko po pierwsze NIKT TEGO NIE ROBI i strach zejść ze ścieżki
Po drugie - NIE MA ANI JEDNEGO ŚMIETNIKA NA PSIE ODCHODY !
Do zwykłego śmietnika wrzucać tego typu ekstrementów nie wolno.


Co do strażników miejskich - uważam że pilnowanie czy psy nie srają po parku to jedyne zajęcie do którego się nadają.


P.S. W sprawie kibelka:
całe popołudnie ostatnio spędziłem tam ze swoimi pociechami i wiecie co..>
przez kilka godzin inne dzieciaki miały niewiarygodną frajdę włączając alarm w nieczynnym (jak zwykle) kibelku..>
Myślicie że przez te pare godzin ktoś przyjechał i zobaczył co się dzieje ?
A skąd !
Więc po co ta drażniąca uszy syrena ?


Cytat:Byłeś w parku czy narzekasz z wygodnego fotela po obejrzeniu kilku fotek?
Byłem, widziałem - często tam przebywam - to jedyne miejsce gdzie dzieciaki mogą się bezkarnie wyszaleć.

Cytat:Kolejna durnota to posterunek parkowy i co dwóch, czterech ..... dziesięciu strażników upilnuje park -powodzenia.
Kilkudziesięciu ma do upilnowania całe miasto....
Więc dwóch do parku wystarczy.
(22-10-2014, 16:51)kierowiec napisał(a): Kibelek oczywiście że jest - pytanie: Próbowaliście z niego skorzystać ? Jeśli nie to nie wiecie o czym mówię.
Czyli nic nie zmieniło się od mojego ostatniego testu.

(22-10-2014, 16:51)kierowiec napisał(a): Czworonogi.
Prawda - kolega ma rację: Jeśli ktoś by z woreczkiem chodził za swoim pchlarzem i zbierał po nim kupy.... OK !
Tylko po pierwsze NIKT TEGO NIE ROBI i strach zejść ze ścieżki
Po drugie - NIE MA ANI JEDNEGO ŚMIETNIKA NA PSIE ODCHODY !
Do zwykłego śmietnika wrzucać tego typu ekstrementów nie wolno.
Nie bądź taki pewny, że nikt. Ja po swoim psie (który nie ma pcheł) sprzątam ZAWSZE i bez wyjątku. Nie jestem w tym odosobniony, ale przyznaję, że zdecydowana większość właścicieli czworonogów nie sprząta, ale to nie znaczy, że wszystkich można zapakować do jednego worka.
Śmietników na psie odchody w Przemyślu chyba nie ma wcale, wyrzuca się do normalnych koszy.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że do zwykłego śmietnika nie można wyrzucić psich odchodów (w woreczku) ?
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.
Cytat:Nie bądź taki pewny, że nikt. Ja po swoim psie (który nie ma pcheł) sprzątam ZAWSZE i bez wyjątku. Nie jestem w tym odosobniony, ale przyznaję, że zdecydowana większość właścicieli czworonogów nie sprząta, ale to nie znaczy, że wszystkich można zapakować do jednego worka.
Widziałem odosobnione przypadki sprzątania po swoim psie... ale jak to mówią - jedna jaskółka wiosny nie czyni - to że pare osób sprzata po swoim psie nie oznacza że powinienem wrzucać wszystkich do jednego worka Wink

Cytat:Na jakiej podstawie twierdzisz, że do zwykłego śmietnika nie można wyrzucić psich odchodów (w woreczku) ?

Mam nieaktualne dane - ktoś zmienił nieżyciowe przepisy (za to bardzo rzyciowe)- otóż "kwestie sanitarne" zabraniały wyrzucania psich odchodów do śmietników komunalnych.
11 listopada wybrałem się na spacer do parku i zrobiłem małą fotorelację - z tego co zrobiono kiedyś i jak się teraz otrzyma oraz nowej części... I trochę się zawiodłem,

1.
[Obrazek: tBBo2ti.jpg?1]

2.
[Obrazek: du0Kfd4.jpg]

3.
[Obrazek: bAqBIL3.jpg]

4.
[Obrazek: hggRAKg.jpg]

5.
[Obrazek: b7ERWpO.jpg]

6.
[Obrazek: nZpWdn0.jpg]

7. Niestety... Sad
[Obrazek: cvNMT67.jpg]

8. Barierka + alejka
[Obrazek: wzA7hzw.jpg]

9. Ujęcie z drugiej strony
[Obrazek: JY763T0.jpg]

10.
[Obrazek: hNBrOWD.jpg]

cdn.

11. Widok w stronę Kopca - ścieżka do góry jeszcze nie skończona.
[Obrazek: U1Z7yJk.jpg]

12.
[Obrazek: G0osVj8.jpg]

13.
[Obrazek: c3yNpLw.jpg]

14. Trochę nie najlepiej wygląda ten beton. Mam dziwne wrażenie, że jedna dobra zima i będzie po schodach.
[Obrazek: yyfvkTc.jpg]

15.
[Obrazek: w0mPClz.jpg]

16.
[Obrazek: MmXqnuI.jpg]

17.
[Obrazek: e0nvald.jpg]

18.
[Obrazek: HygjCH5.jpg]

19. Kolejne schody w tej samej technologii
[Obrazek: JDIGg6r.jpg]

20.
[Obrazek: xm199Nf.jpg]

cdn.

21.
[Obrazek: M6AeYqS.jpg]

22. Strome podejście i drobny żwirek nie zdaje rezultatu. Bardzo szybko zostanie rozchodzony przez ludzi i spłukany przez deszcze.
[Obrazek: COTATRy.jpg]

23. Tu lepiej widać odciski butów. Próbując stać w miejscu, płynie się z podłożem na dół.
[Obrazek: Phcui0O.jpg]

24. We wszystkich miejscach mniej lub bardziej wystaje izolacja. Nie wygląda to zbyt estetycznie.
[Obrazek: bG7h4xV.jpg]

25.
[Obrazek: i9BYSnV.jpg]

26.
[Obrazek: vxmwaWZ.jpg]

27.
[Obrazek: Q1pOInY.jpg]

28.
[Obrazek: 0XH5x6e.jpg]

29.
[Obrazek: mZSpNEt.jpg]

30. Bardzo ładnie prezentują się odnowione budynki forteczne.
[Obrazek: 5ALHwts.jpg]

cdn.

31.
[Obrazek: nOcoGPC.jpg]

32.
[Obrazek: zwUBfgs.jpg]

33.
[Obrazek: tQwSinP.jpg]

34.
[Obrazek: YqJvYXc.jpg]

35.
[Obrazek: 53TxDBh.jpg]

36.
[Obrazek: 53TxDBh.jpg]

37.
[Obrazek: 6ST00Nm.jpg]

38.
[Obrazek: M1BLL7f.jpg]

39.
[Obrazek: EuH14i0.jpg]

40.
[Obrazek: GRYo5H5.jpg]

cdn.

41.
[Obrazek: Pfq9Cnz.jpg]

42.
[Obrazek: E9DJOIg.jpg]

43.
[Obrazek: S2Adxo7.jpg]

44.
[Obrazek: KbL6Nhw.jpg]

45. Szkoda, że nowa część parku będzie miała inne latarnie.
[Obrazek: 5Pem6Q8.jpg]

46. Kolejny przykład "spływającej" w dół stromej ścieżki
[Obrazek: jBlFOk2.jpg]

47.
[Obrazek: kkpwbIi.jpg]

48. Nawet progi do odpływu wody nie wytrzymują
[Obrazek: 6w7mFz8.jpg]

49.
[Obrazek: TQ4dOQX.jpg]

50.
[Obrazek: Lzu7zZI.jpg]

cdn.

51.
[Obrazek: zUQhZVz.jpg]

52. W tle ulica Sanocka
[Obrazek: chn2pQa.jpg]

53.
[Obrazek: 8hwYAdS.jpg]

54.
[Obrazek: uU1WkXq.jpg]

55.
[Obrazek: 1gT1AqE.jpg]

56.
[Obrazek: ngLzoGZ.jpg]

57.
[Obrazek: Ob7eR7L.jpg]

58. Altanka na razie w ogóle nie ruszona. Ktoś wie czy projekt obejmuje jej remont?
[Obrazek: UcS0fvs.jpg]

59.
[Obrazek: EhwxjOL.jpg]

60.
[Obrazek: VyOENEe.jpg]

cdn.

61. Kolejna parkowa latarnia...
[Obrazek: 1PbgxsM.jpg]

62.
[Obrazek: Gf9fowU.jpg]

63.
[Obrazek: tnU2l0P.jpg]

64. Ślepa alejka. Ciekawe dokąd miała prowadzić?
[Obrazek: kCyIHWx.jpg]

65.
[Obrazek: zwTyOe6.jpg]

66. Parkowa siłownia...
[Obrazek: ihNgOk0.jpg]

67. ...zasponsorowana przez zakłady Polna
[Obrazek: s49Yev7.jpg]

68. I na koniec... Jesień nas rozpieszcza pogodą, bo nawet coś takiego można w parku znaleźć:
[Obrazek: knCYINR.jpg]

Koniec.
Piękna wiosna tej jesieni.

Co do schodów :
Do ich wytworzenia nie został użyty beton.
Tylko mieszanina wody i piasku o lekkim cementowym zabarwieniu.
Do wykonania tej konstrukcji powinien być użyty beton klasy B20 lub B25.
Sprawa żwirku na ścieżkach - wygląda na przemyślane rozwiązanie.
Rozchodzi się, rozłazi, nawbija w podłoże niczym gruz wysypywany na wiejskie drogi. ( ironia off)

Tak to jest jak zamiast 5 worków cementu używa się jednego...

NA ścieżce która "kończy się czerwoną linią" widze ślady hamowania kolejnego rozpędzonego pedałocyklisty Smile
(13-11-2014, 0:13)kierowiec napisał(a): Sprawa żwirku na ścieżkach - wygląda na przemyślane rozwiązanie.
Rozchodzi się, rozłazi, nawbija w podłoże niczym gruz wysypywany na wiejskie drogi. ( ironia off)

On jest super na lekkie nachyleni - strzelam że 95% alejek, ale kilka stromych podejść należało albo wybrukować jak pierwszej części parku zrobiono przy stromych ścieżkach, albo zrobić schody. Można by się nawet pokusić o takie dłuższe stopnie wysypane tym żwirkiem... Ale w tym układzie marnie to widzę - rowerzyści + natura zrobi swoje i nic z tego za jakiś czas nie zostanie.
Szkoda, ze przy remoncie sali teatralnej nie zainwestowano w klimatyzacje. Niestety przy duzych upalach da sie odczuc lekki dyskomfort, nie mowiac juz o artystach na scenie, ktorzy dodatkowo sa podgrzewani swiatlami :/




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości