Forum Przemyskich Inwestycji
Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remonty kamienic, willi, budynków itp. (/showthread.php?tid=97)

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Ori.n - 02-11-2015

Z tego co wiem to póki co zmieniono pokrycie dachowe. Zdjęto starą blachę, wymieniono zbutwiałe elementy więźby dachowej i położono nową blachę na dachu i kopule.

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - tira-rira - 08-11-2015

Dworskiego 22

[Obrazek: 20151031_143714.jpg]

[Obrazek: 20151031_143647.jpg]

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 08-11-2015

Troszkę zdjęcia z dworskiego nieaktualne Big Grin
Od ulicy nie ma już rusztowania i po zmroku prezentuje się świetnie! Nie wiem niestety jak za dnia. Foto będę mógł zapodać dopiero 11 listopada, o ile padać nie będzie.

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - tira-rira - 08-11-2015

Bo to fotka z ubiegłej soboty...Big Grin

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 14-11-2015

Z dzisiaj:

Dworskiego 22

[Obrazek: IMG_3396-1.jpg]

[Obrazek: IMG_3397-1.jpg]

[Obrazek: IMG_3398-2.jpg]

[Obrazek: IMG_3399-2.jpg]

Pasaż Kleina (szkoda że tylko dach)

[Obrazek: IMG_3401-3.jpg]

a ten gołębnik to był wcześniej?

[Obrazek: IMG_3402-4.jpg]

Słowackiego 6

[Obrazek: IMG_3403-5.jpg]

Śnigurskiego 9 (szkoda że bez dachu)

[Obrazek: IMG_3404-6.jpg]

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Gała - 15-11-2015

Odnośnie DworskiegoTongueowoli nam się rozjaśnia ta ulica i z najbrzydszej w mieście powoli się przekształca, może jeszcze nie w wizytówkę Przemyśla, ale w coś ładnego.

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - szeggy - 15-11-2015

Patrzyłem ostatnio na kamienice wyremontowane 5-7 lat temu (chodzi mi o elewacje) na głównych ulicach i szczerze śladu już nie widać po tym "odświeżeniu" kamienice znów są czarne, farby popękane/odpryśnięte. Mam wrażenie że kamienice, które są obecnie odnawiane, to po kilku latach nie będzie śladu jaki miały kolor.

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - PioDer - 15-11-2015

Wzorcowy przykład - kamieniczka na rogu Jagiellońska-Wałowa. Remontowana naście lat temu, dzisiaj masakra.
Węgiel (sadza) również robi straszną krzywdę elewacji.

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - lyncz - 15-11-2015

Niestety tutaj mamy naoczny przykład jak działa zanieczyszczenie powietrza... niestety jest to najmniejszy problem mieszkańców jeśli chodzi o konsekwencje tego zjawiska.

RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Argad - 15-11-2015

Pozwolę sobie na mały offtop, może w ranach walki ze szpetnymi reklamami w centrum miasta zaczniemy "cenzurować" je na zdjęciach? Chodzi o to, żeby zamazywać je w programach graficznych, po co robić komuś darmową reklamę? Na pierwszym zdjęciu użytkownika PatricBateman pierwszą rzucającą się w oczy rzeczą wcale nie jest wyremontowana kamienica. Nie mówię, żeby zamalowywać szyldy na sklepach, ale wszelkiego rodzaju bilbordy można by zamazywać i dawać napis "Stop reklamom w centrum" Smile