Forum Przemyskich Inwestycji
Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remonty kamienic, willi, budynków itp. (/showthread.php?tid=97)



RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - RiceBoy - 15-11-2014

no tak bo jest jest "projekt" ze tam bedzie scieżka rowerowa i drzewka, ławki... .XD


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Gała - 13-12-2014

Rusztowania oblepiły Narodnyj Dim.


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - zumi77 - 13-12-2014

(13-12-2014, 17:23)Gała napisał(a): Rusztowania oblepiły Narodnyj Dim.

Czyżby kasę z Uni już dostali ? Wink


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Kostek - 13-12-2014

Hah, ciekawego dlaczego rusztowania pojawiły się teraz, a nie dwa tygodnie wcześniej Big Grin


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - bezniku - 15-12-2014

[attachment=585][attachment=584]Słowackiego 64 po remoncie....ładnie..pomimo, że różowoSmile) szkoda tylko, że ściana szczytowa pozostała w stanie ..jak widac na załączonym obrazku.... o tylnej elewacji nie wspominam nawet...


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - fixer - 15-12-2014

(15-12-2014, 19:25)bezniku napisał(a): Słowackiego 64 po remoncie....ładnie..pomimo, że różowoSmile) szkoda tylko, że ściana szczytowa pozostała w stanie ..jak widac na załączonym obrazku.... o tylnej elewacji nie wspominam nawet...

Doskonały przykład remontu "po przemysku". Nie ma co wspominać też o klatce schodowej, której stan woła o pomstę...


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 15-12-2014

Przecież nie od razu Kraków zbudowano. Trzeba od czegoś zacząć.


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Kostek - 15-12-2014

Mnie się też wydaje, że remont tej kamienicy jest zaplanowany na kilka etapów. Poza tym - o ile mnie pamięć nie myli - kilka lat temu podczas remontu jej dachu zginął jeden z pracowników na skutek oderwania się rusztowania od fasady budynku. Tak więc przy remoncie tej kamienicy trzeba być szczególnie ostrożnym i drobiazgowym, a pośpiech nie jest zbyt wskazany. Poza tym budynek był dość zapuszczony, więc przywrócenie mu blasku sprzed lat generuje spore koszty, które inwestor nie jest w stanie ponieść, by w jeden sezon doprowadzić budynek do idealnego stanu.


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - bezniku - 16-12-2014

Mam nadzieję, że macie rację...i z nowym sezonem kamienica obrośnie w rusztowania z drugiej strony... a poza tym fakt, że nawet przy "jednostronnym: remoncie to ogromna wizualna zmiana dla tej części ulicy, więc nie marudze więcejSmile


RE: Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Gała - 16-12-2014

Wydaje mi się, że dwie z najładniejszych przemyskich kamienic tj. tzw. pasaż Kleinów przy Słowackiego i kamienica Duldigów na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Snigurskiego doczekają może całkowitego remontu.W tym roku zostały wyremontowane ich ściany szczytowe, może to przygrywka do większej rewitalizacji.Oby.