Forum Przemyskich Inwestycji
Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remonty kamienic, willi, budynków itp. (/showthread.php?tid=97)

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - stebla - 11-02-2014

Moim zdaniem, iluminacja przekaznika to nie jest taki glupi pomysl. Mozna byloby zrobic cos podobnego do zdjec ponizej:

[Obrazek: przekaznik_new.jpg]

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Argad - 11-02-2014

Można by pod przekaźnikiem walnąć taki wielki "szperacz" dzięki któremu widzielibyśmy słup światła jeszcze wysooooko nad przekaźnikiem Smile

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 11-02-2014

Przekaźnik, jaki by nie był, jest już symbolem Przemyśla i kierunkowskazem podczas licznych wycieczek rowerowych. Zasługuje na wyeksponowanie. A o tym słupie światła też już myślałem Big Grin

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Ruzyk - 12-02-2014

jak dla mnie to to już dawno powinno być zrobione

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - maiczel - 12-02-2014

To już macie projekt obywatelski Smile

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 12-02-2014

(12-02-2014, 10:22)maiczel napisał(a): To już macie projekt obywatelski Smile

Hehe, też o tym pomyślałem. W sumie co to za koszt zamontować kilka reflektorów. Przecież nie musi być tak jak na moście (chociaż nie obraziłbym się Smile )

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - maiczel - 12-02-2014

Ważniejszy jest tu chyba koszt za energię, ale zakładając, że oświetlenie włączone jest max do 22 to może nie jest tak źle. Zawsze można też uruchamiać je trochę później niż zaraz po zachodzie słońca. Na moje oko wystarczyłyby 2 godzinki dziennie Smile

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - szeggy - 12-02-2014

Przekaźnik należy do Emitela z siedzibą w Warszawie myślę, że ich nie interesuje wygląd tylko zysk i bezawaryjność. Chyba, że Choma by się w to "wmieszał" kasy publicznej rzucił, a ludzie by poprotestowali dla zasady, że na ulicach ciemno a przekaźnik tak pięknie świeci (pamiętacie jak się awanturowali o koszt iluminacji mostu?). No chyba, że z przekaźnika reflektor (taki jak w batmanie) wyświetlał nie znak batmana a logo Regii Civitas to może by doszło do skutku.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - kierowiec - 12-02-2014

Cytat:Można by pod przekaźnikiem walnąć taki wielki "szperacz" dzięki któremu widzielibyśmy słup światła jeszcze wysooooko nad przekaźnikiem Smile

Jestem za , i powinien świecić codziennie od 21 do północy.

Uważam że stać na to miasto...

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Żyku - 19-02-2014

balkony kamienicy Franciszkańska 6 odzyskały balustrady:

[Obrazek: 01_zps0568188a.jpg~original]

[Obrazek: 02_zps5084d030.jpg~original]

[Obrazek: 03_zps1913523e.jpg~original]

[Obrazek: 04_zpsd5dad8c3.jpg~original]