Forum Przemyskich Inwestycji
Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remonty kamienic, willi, budynków itp. (/showthread.php?tid=97)

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Gała - 26-09-2012

Jestem pesymistą.Oni tak jakoś remontują tę kamienicę - co dwa lata jedna elewacja.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - wielgrzym - 26-09-2012

Dach był najważniejszy i najtrudniejszy, bo likwidowano miejskie mieszkania. Reszta rzeczywiście w częściach zapewne ze względu na duży koszt frontowej fasady.
Moim zdaniem tam jest problem z chlapaniem na dolną część tej fasady - po każdym większym deszczu ściana zalewana jest przez przejeżdżające samochody. Czy i jak ten problem będzie rozwiązany? A może się mylę?

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Żyku - 26-09-2012

W tym roku elewacja frontowa (dotacja od Konserwatora Zabytków) i przyłączenie do sieci MPEC (prace trwają). Na przyszły rok planowana jest ostatnia elewacja - od strony Kościuszki, remont balkonów w podwórzu, remont elewacji w podwórzu oraz przejazdu, przebudowa bocznej klatki schodowej.
Niestety remonty są prowadzone etapami bo koszty ogromne. W kamienicę przez kilkanaście lat poszło już kilka milionów, a w sumie efekt jak narazie niezabardzo zauważalny z zewnątrz.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - hmm - 26-09-2012

Dzięki Żyku. Już nam to trochę spowszedniało, ale ta kamienica przed remontem od strony mostu wyglądała dramatycznie. Wiele zmienił remont dachu, bo obniżono ją o jedną kondygnację. Dobrze, że w przyszłym roku biorą się za boczną. W końcu będzie można spokojnie napić się pszenicy pod parasolem w Absyncie, bo jak dotąd psuła mi ta ściana perspektywęWink

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Gała - 27-09-2012

Czyżby wzięli się za kamienicę przy Dworskiego 23?

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 29-09-2012

Dworskiego 36:

[Obrazek: img89871.jpg]

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Gała - 30-09-2012

W remoncie kamieniczka przy 3 Maja 9.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 30-09-2012

(13-04-2012, 17:34)Żyku napisał(a): Lista zabytków z dotacjami od Konserwatora Zabytków w roku 2012 jest na stronie Konserwatora, chociaż ciężko ją znaleźć. Lista obiektów nieruchomych w całym województwie podkarpackim obejmuje 155 pozycji (w tym 30 z Przemyśla). Ogólna kwota dofinansowania to 7.200.000,00 zł, z czego na zabytki w Przemyślu przypada 1.740.000,00 zł (ok. 24%).

Poniżej lista obejmująca tylko Przemyśl:
[Obrazek: dotacje2012.jpg]

Na powyższej liście są m.in. dwie kamienice na których remont bardzo liczyłem a mianowicie 3 Maja 1/Pl. Konstytucji 7 i Pl. Konstytucji 6. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego remont się jeszcze nie zaczął?

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - hmm - 01-10-2012

Też zastanawiam się skąd ten poślizg, bo zwykle remonty z listy z dofinansowaniem konserwatora były przeprowadzane w roku dofinansowania. Myślę, że remonty z tej listy ruszą w przyszłym roku.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 01-10-2012

(01-10-2012, 0:01)hmm napisał(a): Też zastanawiam się skąd ten poślizg, bo zwykle remonty z listy z dofinansowaniem konserwatora były przeprowadzane w roku dofinansowania. Myślę, że remonty z tej listy ruszą w przyszłym roku.

No trudno, mam nadzieję że chociaż zaczną w tym roku.

I kilka zdjęć z wczoraj:

Mickiewicza 40
[Obrazek: img905012.jpg]

Mickiewicza 23
[Obrazek: img90552.jpg]

Rejtana 4
[Obrazek: img90571.jpg]

[Obrazek: img90613.jpg]

Władycze 2
[Obrazek: img90761.jpg]

Śnigurskiego 16,18
[Obrazek: img90804.jpg]

Rynek 2
[Obrazek: img90845.jpg]

Piłsudskiego 3
[Obrazek: img90886.jpg]

[Obrazek: img90957.jpg]

Skargi 10 (mnóstwo drzew, trudno zrobić zdjęcie)
[Obrazek: img91021.jpg]