Forum Przemyskich Inwestycji
Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remonty kamienic, willi, budynków itp. (/showthread.php?tid=97)

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 22-08-2012

(22-08-2012, 21:08)Kostek napisał(a): Ciekawe czy docieplą Wink

Nie byłbym zaskoczony.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Kostek - 22-08-2012

(22-08-2012, 21:22)PatricBateman napisał(a):
(22-08-2012, 21:08)Kostek napisał(a): Ciekawe czy docieplą Wink

Nie byłbym zaskoczony.

Nadbudówke na pewno..

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - tira-rira - 22-08-2012

Dla przypomnienia - Piłsudskiego 3

[Obrazek: DSC_3832_red.jpg]

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Alano - 28-08-2012

Na Jagiellońskiej 27 nareszcie pojawiły się rusztowania Smile

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Żyku - 28-08-2012

(28-08-2012, 19:15)Alano napisał(a): Na Jagiellońskiej 27 nareszcie pojawiły się rusztowania Smile
jak narazie niestety te rusztowania tylko pod wymianę pokrycia dachowego. Remont elewacji zależy od Marszałka Województwa. Wniosek Wspólnoty jest na liście rezerwowej i jest szansa na otrzymanie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeśli by się udało to remont elewacji wraz z izolacją wejdą na rok 2013.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Alano - 28-08-2012

Szkoda,a już się ucieszyłem... Żyku a nie wiesz czy czasami rusztowanie na Rybiej 1 też nie jest pod pokrycie dachowe,czy też jest tam przeprowadzany remont elewacji?

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Żyku - 28-08-2012

(28-08-2012, 21:45)Alano napisał(a): Szkoda,a już się ucieszyłem... Żyku a nie wiesz czy czasami rusztowanie na Rybiej 1 też nie jest pod pokrycie dachowe,czy też jest tam przeprowadzany remont elewacji?
na Placu Rybim 1 będzie elewacja remontowana

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 28-08-2012

Mickiewicza 23 powoli wyłania się zza rusztowania. Piękny zielono-biały kolor elewacji będzie teraz cieszył oczy!

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Gała - 31-08-2012

Kamienica przy Piłsudskiego 3 - jedna attyka odbudowana, kończy się remont 1/3 elewacji.Ładnie to wygląda. Ciekawy jestem czy herb miasta nad bramą wejściową pozostanie w wersji XVII wiecznej, czyli nad kroczącym w lewo niedźwiedziem występuje gwiazda, zatwierdzonej w 1789 roku przez cesarza Józefa II, czy przy okazji remontu zostanie zlustrowany?

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - Kostek - 31-08-2012

(31-08-2012, 14:21)Gała napisał(a): Kamienica przy Piłsudskiego 3 - jedna attyka odbudowana, kończy się remont 1/3 elewacji.Ładnie to wygląda. Ciekawy jestem czy herb miasta nad bramą wejściową pozostanie w wersji XVII wiecznej, czyli nad kroczącym w lewo niedźwiedziem występuje gwiazda, zatwierdzonej w 1789 roku przez cesarza Józefa II, czy przy okazji remontu zostanie zlustrowany?

Mam nadzieję, że zachowają oryginał.

A tak na marginesie, to w którą stronę prawidłowo ma kroczyć niedźwiadek w naszym herbie ? Czy przypadkiem za komuny nie kroczył na wschód, a po tzw. transformacji na zachód ? Smile