Forum Przemyskich Inwestycji
Remonty kamienic, willi, budynków itp. - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remonty kamienic, willi, budynków itp. (/showthread.php?tid=97)

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - maiczel - 31-07-2012

Dowiedziałem się , że Napis na kamienicy przy ulicy Dworskiego już wisi ale jeszcze nie miałem okazji zobaczyć jaki to napis

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - nobody - 01-08-2012

napis to "In Temper State Securitas"

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - maiczel - 01-08-2012

A Jednak ! Smile

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - tira-rira - 01-08-2012

I co maiczel dowiedziałeś się coś na temat tłumaczenia tego napisu w takiej postaci, bo ja przeszukując neta za pieruna nie mogłem znaleźć nic na ten temat? Z ciekawości i dociekliwości zarejestrowałem się na jakimś łacińskim forum i czekam na informację...

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - cr500r - 01-08-2012

Może to być: bezpieczeństwo w burzy (sztormie, nawałnicy) - "IN TEMPESTATE SECURITAS"

Coś jak " Bezpieczeństwo jest w ruchu" . Od ostatniej rozmowy nie miałem okazji zapytać ponownie ale gdy tylko autor będzie znowu w Przemyślu poproszę o potwierdzenie. Wiem , że kamienica będzie służyć trochę jak mini centrum kulturalne , już teraz jedno pomieszczenie udostępnione jest jakiejś kapeli rockowej a w innym są spotkania buddystów .

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - tira-rira - 01-08-2012

(01-08-2012, 18:47)cr500r napisał(a): Może to być: bezpieczeństwo w burzy (sztormie, nawałnicy) - "IN TEMPESTATE SECURITAS"

To już Sylwek wyjaśniałem stronę temu. Zastanawia mnie właśnie to zdanie zmienione lekko na "in temper state securitas". Google nie chce nic wypluć na ten temat.

Google pluje : "in temper" = umiarkowanie , "state" = stać , "securitas" = bezpieczeństwo więc może dosłownie tłumacząc " in temper state securitas " = " Umiarkowany postój jest bespieczny " a w konsekwencji " bezpieczeństwo jest w ruchu" . Trochę to ponaginałem ale na prawdziwą interpretację muszę zaczekać około miesiąca.

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - PatricBateman - 05-08-2012

Dworskiego 36:
[Obrazek: img65381.jpg]

Rejtana 4:
[Obrazek: img65412.jpg]

Śnigurskiego 16, 18:
[Obrazek: img65423.jpg]

Kazimierza Wielkiego 32:
[Obrazek: img65434.jpg]

Grunwaldzka 3:
[Obrazek: img65471.jpg]

i genialana kamienica przy Skargi 6:
[Obrazek: img65546.jpg]

[Obrazek: img65581.jpg]

RE: Remonty kamenic, willi, budynków itp. - maiczel - 06-08-2012

Całkiem możliwe , że w kamienicy przy ulicy Dworskiego 36 powstanie centrum kultury amerykańskiej . Jest też możliwość uzyskania dotacji ze Stanów Zj. na ten cel