Forum Przemyskich Inwestycji
Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Inwestycyjny Przemyśl (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wiadomości inwestycyjne (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej (/showthread.php?tid=771)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Andrzej87 - 22-05-2013

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/podkarpackie-16-mln-zl-na-kolejna-strefe-ekonomiczna


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - gefargo - 22-05-2013

Ja sie ciesze. Jak juz nie ma szans na nowe miejsca pracy w Przemyslu to chociaz niech beda w Orlach. Zawsze to blizej niz Rzeszow hahe. A tak na powaznie, to przeciez troche przemyslakow naprawde tam moze pracowac jesli juz powstanie cos konkretnego. Nawet jesli zatrudnieni to beda tylko w wiekszosci okoliczni mieszkancy to przeciez oni tez co jakis czas przyjada do Przemysla cos z wyplaty wydac...


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Andrzej87 - 22-05-2013

Tez uwazam ze to pozytywna info. Jezeli mieszkancy Orłów moga pracowac w Przemyślu, to czemu mieszkańcy Przemyśla nie moga pracowac w Orłach?
Boje się tylko żeby nie powtórzyla sie historia z Przemyśla.
Przypominam, że u nas też opowiadali o tajemniczych inwestorach, którzy sie w koncu nie pojawiliSmileSmile


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Kostek - 22-05-2013

Kolejny sukces Prezydenta Chomy na polu walki z bezrobociem..


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Gała - 22-05-2013

Nudzisz Kostek, zmień płytę.


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Kostek - 22-05-2013

Nie czytaj moich postów jeśli poruszanie problemu 20-sto procentowego bezrobocia i kompletnego braku działań władz miasta jest dla Ciebie przynudzaniem..


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Gała - 22-05-2013

Kostek, za wcześnie startujesz! Kampania wyborcza do samorządów dopiero w przyszłym roku. Nic mi do Twych poglądów i stosunku do Chomy i władz miasta ale myślę, że to forum nie jest najlepszym miejscem do wylewania swych osobistych frustracji. Obiecuję, że więcej nie będę zwracał uwagi na Twe wypowiedzi chociaż przyznaję, że będzie to trudne gdyż tworzysz ich dużo i rzucają się w oczy.


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Kostek - 22-05-2013

Tu Cię rozczaruję - nie mam w planach udziału w wyborach co próbujesz mi imputować i nie prowadzę tu żadnej kampanii wyborczej. Krytykuję władzę (i będę to robił) za brak działań wspierających pozyskanie inwestorów. Szlag mnie trafia gdy widzę jak inne miasta, położone również na ścianie wschodniej i do tego mniejsze od Przemyśla skutecznie ściągają inwestorów (np. Kraśnik Chińczyków) podczas, gdy u nas strefa praktycznie świeci pustkami. Gdy pierwszy inwestor rozpoczął działalność w po 6 latach bezowocnego funkcjonowania strefy uczyniono z tego wielkie wydarzenie. Wielki sukces prezydenta. Przecież to jest dramat ! W strefie powinno działać 8-10 podmiotów od początku jej istnienia. Jedna firma nie jest żadnym sukcesem. Dodatkowo otwarcie strefy w Orłach niczego dobrego nie rokuje dla naszej biorąc pod uwagę zaangażowanie miasta w pozyskiwaniu inwestorów.


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Andrzej87 - 22-05-2013

Kostek, co ma uzbrojenie strefy w Orłach do polityki proinwestycyjnej prezydenta?


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Kostek - 22-05-2013

Naprawdę nie widzisz związku ? Uzbrojenie strefy w Orłach daje jej mocny atut w walce o pozyskanie inwestorów, którzy już na tym etapie interesują się lokowaniem tam swoich zakładów. Przemyska strefa działa już 8 rok. Od początku swojego istnienia zdołano zainteresować tylko jednego inwestora i to w dodatku lokalnego. Gdyby od samego początku władze miasta prowadziły intensywną politykę proinwestycyjną dziś nie musielibyśmy konkurować z Orłami o inwestorów. Prawdopodobnie tamtejsza strefa byłaby dopełnieniem, albo rezerwą dla naszej. Jednakże przez nieudolnie działania władz miasta w sytuacji, gdy pod nosem rośnie nam konkurencyjny obszar gospodarczy, to niestety strefa w naszym mieście będzie się sprowadzała roli uzupełniacza lub rezerwy dla tych, którym zabraknie miejsca w Orłach. Nie bardzo trafia do mnie argument o tym, że przemyślanie będą pracować w tamtejszych zakładach. Co z tego skoro podatki będą odprowadzane do kasy gminy Orły, to jej zasoby finansowe będą się powiększały nie naszego miasta. Druga sprawa. Dla wielu przedsiębiorców zastanawiające będzie dlaczego więcej podmiotów lokuje się w Orłach niż Przemyślu. Po bliższemu przyjrzeniu się sytuacji za pewnie będą wybierali Orły. Niestety, tak to jest kiedy prezydent, który dnia w swoim życiu nie przepracował w prywatnej firmie zabiera się do ściągania inwestorów, a zadanie to spoczywa na wydziale, który organizuje festyny, przedstawienia i prasowe konferencje. Teraz macie tego efekt.