Forum Przemyskich Inwestycji
Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Inwestycyjny Przemyśl (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wiadomości inwestycyjne (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej (/showthread.php?tid=771)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - ZoolerMann - 31-10-2013

Kierowiec ma swoje motto życiowe :

"Skoro ja mogę - dlaczego ktoś nie może ?"

Nieważne , jakie powody przemawiają za tym że ktoś nie może zmienić pracy , wyjechać jak kierowiec do Rzeszowa i tam zarabiać prawie 3000 + premie Smile dla niego to nieudacznicy.

" Cytat:ludzi którym się nie udało w życiu jak tobie traktujesz jak nieudaczników
Zgadza się. Tutaj pomimo rozbieżnych opinii na różne tematy - zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
Skoro ja mogę - dlaczego ktoś nie może ? "

Ps. UWAGA na tego Gościa moją firmę rozpracował w trzech akapitach . Jasnowidz jaki czy cuś. Ale przynajmniej miałem ubaw po pachy.


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - mielu - 01-11-2013

http://www.biznesistyl.pl/biznes/relacje/1467_zielona-dolina-sposob-przemysla-na-inwestorow.html

Cytat:Zielona Dolina - sposób Przemyśla na inwestorówA A A
Inga Safader-Powroźnik

Alternatywne źródła energii, „Zielona Strefa Ekonomiczna”, ekologiczne technologie - to główne elementy strategii pozyskania inwestorów realizowane przez Miasto Przemyśl w Przemyskiej Strefie Ekonomicznej. 28 i 29 października miasto gościło potencjalnych inwestorów, naukowców i polityków w ramach międzynarodowej konferencji „Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii oraz efektywności energetycznej w ochronie środowiska naturalnego”. Jest to pierwszy krok w realizacji projektu Przemyśl 2015 zakładającego współpracę samorządu z nauką i biznesem, pozyskanie inwestorów, a co za tym idzie stworzenie nowych miejsc pracy.

Zielona Strefa Ekonomiczna zakłada stworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego, Centrum Szkoleniowego, dogodnych warunków inwestycyjnych dla firm, a wszystko w strefie zasilanej w prąd i ciepło przez Elektrociepłownię Blokową gwarantującą niskie koszty energii na terenie strefy. Prezydent Przemyśla, Robert Choma podkreśla, że poprzez stworzenie projektu, miasto chce wytyczyć kierunek i zwrócić uwagę na nowoczesne technologie w służbie środowisku, a poprzez to stworzyć dogodne warunki do inwestycji dla wszystkich zainteresowanych inwestorów.

- Każda branża będzie mile widziana - podkreśla Robert Choma.

Konferencja zwróciła uwagę na odnawialne źródła energii i nowe możliwości oraz rozwiązania w tym zakresie. Wzięli w niej udział przedstawiciele firm takich jak: TOGNUM - niemiecki koncern, czołowy producent silników; MTU Onsite Energy, należący do grupy TOGNUM, firma zajmująca się opracowywaniem i wdrażaniem systemów podnoszących wydajność silników i zmniejszających ich negatywne oddziaływanie na środowisko; Firma Kongregacja Zachód, zajmująca się budową wysokowydajnych elektrociepłowni.

Pomiędzy TOGNUM MTU Onsite Energy i Kongregacją Zachód doszło do uroczystego podpisania porozumienia w sprawie współpracy w ramach trzech planowanych w Polsce inwestycji energetycznych w Białogardzie, Szamotułach i Łęczycy. Bardzo prawdopodobne jest także wybudowanie przez Kongregację Zachód elektrociepłowni, która w przyszłości zasilać będzie Specjalną Strefę Ekonomiczną w Przemyślu



RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - mike21 - 15-11-2013

Ogłoszono kolejny przetarg http://www.przemysl.pl/gospodarka/oferta_nieruchomosci/przetargi/25783.html


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - olek1055 - 09-01-2014

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem i chciałbym podzielić się z wami wszystkimi moimi osobistymi doświadczaniami. Jestem inżynierem mechanikiem, obecnie pracuje w chińskiej firmie w Polsce jako konstruktor. Z Przemyśla wyjechałem w 2001 roku, z powodu braku perspektyw...Jak większość ludzi pochodzących i mieszkających w Przemyślu ucieszyłem się, że kosztem 20 mln zł powstała SSE w naszym mieście (zawsze kibicuje swojemu rodzinnemu regionowi). W 2009 lub 2010 postanowiłem napisać do UM i Stowarzyszenia przy nim działającego, aby podzielić się swoimi pomysłami. Z tego co piszecie, UM z wieloletnim prezydentem zaczęli działać coś w tym kierunku, dla przypomnienia w 2009 na próżno można było szukać jakichkolwiek informacji na stronie TSSE (dość późno pojawiły się informację np w języku angielskim), również zaangażowanie samego UM zmieniło się. (To mnie bardzo cieszy). A teraz rodem z Polski, na pierwszy strzał najlepiej działająca: KSSE. Z, której pan Choma powinien brać przykład.
1. Większe zaangażowanie UM, Sejmiku województwa podkarpackiego, pana prezydenta w pozyskiwanie nowych inwestorów.
2. Współpraca potencjalnego pracodawcy z PUP w sprawie szkoleń potencjalnych pracowników.
3. Deweloper na terenie strefy ekonomicznej również mógłby zachęcić nowe firmy do otwierania fabryk w Przemyślu. Przykład z Tychów http://www.mlp.pl/mlp-tychy, gdzie 100% hal jest zagospodarowanych. Produkują tutaj firmy z branży automotive, appliance, kosmetyczej i innych. Nie mam na celu reklamy, ale w innych SSE również działają aktywnie deweloperzy, którzy oferują powierzchnie przemysłowe dla potencjalnych inwestorów.


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Andrzej87 - 16-04-2014

Cytat:Tajwan może wybudować na Podkarpaciu fabrykę
Podczas ostatniej wizyty w Sanoku ambasador zwiedził Muzeum Historyczne, gdzie zobaczył Galerię Beksińskiego i galerię sztuki współczesnej w muzealnych piwnicach.
Fot.: Starostwo Powiatowe w Sanoku
Podczas ostatniej wizyty w Sanoku ambasador zwiedził Muzeum Historyczne, gdzie zobaczył Galerię Beksińskiego i galerię sztuki współczesnej w muzealnych piwnicach.
Jest szansa na nowe miejsca pracy. Po Japończykach, którzy na dobre zadomowili się w Zagórzu koło Sanoka, nad wybudowaniem zakładu w tamtejszej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zastanawia się inwestor z Tajwanu.

reklama

Pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły w ub. weekend, przy okazji wizyty delegacji Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Warszawie, pełniącej funkcje ambasady Tajwanu w Polsce.

Szef biura, ambasador Jack Kuo-Chiang Chiang spotkał się z Sebastianem Niżnikiem, starostą sanockim i Ernestem Nowakiem, burmistrzem Zagórza. - W ubiegłym roku goście z Tajwanu zainwestowali w Mielcu, gdzie powstała tajwańska fabryka produkująca ledy. Firma nieźle się rozwija i jeśli utrzyma obecne tempo rozwoju, właściciele będą szukać kolejnego miejsca na nowy zakład – mówi Sebastian Niżnik.

Japończycy przetarli szlaki

Ambasador obejrzał strefy ekonomiczne w Mielcu, Krośnie i Zagórzu. - Szczególnie zainteresował się Zagórzem, gdzie swój kapitał ulokowali Japończycy –mówi Niżnik. - Nie bez znaczenia jest też czas powstania japońskiej fabryki. Zakład od podstaw powstał w niespełna rok. Dodatkowym atutem jest fakt, że działki są uzbrojone.

Przedstawiciele Tajwanu byli zaskoczeni naszymi terenami, które do tej pory kojarzyli jako typowo rolnicze. Byli zaskoczeni faktem, że kwitnie u nas przemysł, a teren się rozwija. Nie bez znaczenia jest też fakt, że mamy w Rzeszowie lotnisko i powstają autostrady -dodaje starosta

Chcą przekonać Tajwańczyków

Działka pod ewentualną inwestycję jest: 3-hektarowa, w pełni uzbrojona, z nowymi, asfaltowymi dojazdami. - To dla nas kolejna szansa na ściągnięcie poważnego inwestora do naszego regionu i na nowe miejsca pracy, które w perspektywie wysokiego bezrobocia są na wagę złota. Musimy przekonać Tajwańczyków, że mają u nas najlepsze warunki do rozwoju - podsumowuje Sebastian Niżnik.

Możemi ktoś wyjaśni czemu nikt panu Ambasadorowi nie pokazał Przemyskiej Strefy Ekonomicznej????


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Kostek - 16-04-2014

Zapytaj się Pana Chomy..


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - KoMpReSsOr - 16-04-2014

Nasza podstrefa jest przeznaczona głównie na lokalnych inwestorów Wink


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - Kostek - 16-04-2014

U nas wykształcił się już klaster - produkcja okien Big Grin


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - maiczel - 16-04-2014

Przeczuwam, że wkrótce będzie kolejna inwestycja "po koleżeńsku", była już o niej mowa wcześniej. Brakuje natomiast inwestora z zewnątrz. Sztuczne zabiegi przenoszenia lokalnych firm z miasta do strefy przynoszą tylko mniejsze wpływy z podatków, nie koniecznie tworząc miejsca pracy.


RE: Wieści z przemyskiej podstrefy ekonomicznej - kierowiec - 21-04-2014

Jak to nie ? Wreszcie urzednicy mają co robić ! Przeniesienie papieru z biurka A do biurka B to są Roboczokroki/godzinę więc urzędnik ma pracę przy zmianie adresu siedziby firmy...